Chůva na pravidelné hlídání - jakým způsobem platíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gringo
Povídálka 21 příspěvků 03.05.18 21:31
Chůva na pravidelné hlídání - jakým způsobem platíte?

Ahojte, ráda bych se zeptala Vás, které využíváte chůvu na pravidelné hlídání, zejména v Praze, jakým způsobem platíte za hlídání…?

Já totiž platím 150 Kč na hodinu, plus vždy zajistím chůvě alespoň nějaký oběd a svačinu. Hodinově to vyjde zhruba na 30 hodin týdně. Dříve, když bylo týdenní hlídání cca 16 hodin, zaplatila jsem chůvě vždy každý týden celých 16 hodin i v případě, že byl svátek a my jsme byli pryč, nebo jsme byli třeba na dovolené. Zkrátka a dobře, vždy dostala zhruba těch 9000 Kč za měsíc, i kdybychom z toho měsíce byli polovinu pryč.
Chci k ní být fér, protože to máme nasmlouvané jako pravidelné hlídání a ona taky potřebuje nějakou jistotu příjmu, jenže teď už se 30 hodinami týdně, kdy jsme za rok dohromady několik týdnů pryč, mi to přijde docela dost peněz.

A tak bych se chtěla tady pozeptat, jaký je úzus, jak to děláte Vy ostatní a jak je to běžné. :-)

Moc díky za komentáře.

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12211 příspěvků 03.05.18 21:35

Když jsem měla chůvy, tak jsem platila podle počtu hodin, které skutečně hlídaly. Při větším počtu hodin případně fixní cenu např. za den bez ohledu na skutečný čas.

Gringo
Povídálka 21 příspěvků 03.05.18 21:46

Ahoj, moc díky za reakci. A tu denní fixní sazbu, pokud to správně chápu, tedy i v případě, že jste byli pryč a hlídání nebylo…?

Ijen
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 03.05.18 21:53

Platila jsem podle poctu hodin, planovali jsme vzdy mesic dopredu, za mimoradne hlidani mimo rozpis byla vyssi taxa a v dobe nasi nepritomnosti jsem ji neplatila nic, ale informovala jsem ji o tom min. mesic predem.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 03.05.18 21:56

Ale u nas neslo nikdy o kazdodenni hlidani, vetsinou jen 2-3 dny v tydnu, nekdy vyjimecne mimoradka.

nozu
Extra třída :D 12211 příspěvků 03.05.18 21:56
@Gringo píše:
Ahoj, moc díky za reakci. A tu denní fixní sazbu, pokud to správně chápu, tedy i v případě, že jste byli pryč a hlídání nebylo…?

ne. to třeba bylo celodenní hlídání za 1000,– bez ohledu na počet hodin, i když jsem měla jinak hodinovou sazbu 150 na hodinu. Takže v podstatě množstevní sleva. neplatila jsem nikdy dny, kdy chůva nehlídala. A to jsem těch chův měla několik.

janickaIII
Závislačka 3490 příspěvků 03.05.18 22:00

Ahoj, zatím zkušenost s chuvami nemám. Ale asi bych neplatila plnou sazbu, když hlídání není. Chápu tu jistotu pravidelného příjmu a u vás jistotu dobré chuvy, ale asi bych za hlídání, které není dala např. 50kc (nebo tak něco a samozřejmě oznámit to co nejdřív dopředu). Nevím jak to mají chuvy přes agenturu, ale pochybuju, že mají 100% platu když hlídání není, ale nevím. Asi taky dost záleží na sazbě, když jsem byla au pair tak mi taky platili stejně, když byla rodina na dovolené, ale měla jsem 50£.

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 22:03

Cca pet let zpět jsem dostávala v Praze 100 Kč za hodinu. Vyplacena jsem byla každý den za přesný počet hodin. Plus jsem malému uvarila a jedla s nim. A na vyletech jako zoo jsem za nej platila a dostala vše zpět :) byla jsem studentka VŠ a o hlídání jsem věděla vždy tyden dopředu. Hlídala jsem cca 3 - 4 dny v týdnu a občas i noc. Také zaplacenou hodinove. :)

Gringo
Povídálka 21 příspěvků 03.05.18 23:05

Jj, děkuji za příspěvek, ta „minimální mzda“ se mi líbí. :)

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 04.05.18 10:46

My máme starší paní, se kterou jsme se domluvili již v době mého těhotenství, že se nebude jednat o pevný příjem, protože se chceme o děti starat především my, až když to nebude možné, přichází řada na ni. Takže jí neplatíme měsíčně nějakou pevnou částku, ale podle počtu hodin, ona s tím nemá problém, je to pro ni přivýdělek :kytka: Dříve jsme platili hned po hlídání, teď jednou měsíčně podle počtu hodin.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Články z Expres.cz

(Ne)jezte vejce, (ne)jsou zdravá: Odborníci se zase přou o to, zda škodí, nebo ne

Velikonoce jsou za dveřmi a s nimi i tradiční extra nálož vajec, která jsou... číst dále >

Praha jede! V prestižním průzkumu strčila do kapsy Lublaň, Budapešť i Bratislavu

Česko v mezinárodní konkurenci opět zabodovalo. Městem s nejlepší kvalitou... číst dále >