Chůva/aupair žijící s námi

Anonymní
9.9.20 18:43

Chůva/aupair žijící s námi

Chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti z chůvou, hospodyní či aupair, která bydlí s vámi v bytě či domě? Jaké jsou náklady? Potřebuji pracovat a moje 4 děti mi to moc nedovolí, jsou stále nemocné, takže mezi péčí o ně vyřizuji emaily a jde mi to čím dál tím hůř. Do toho mám nemocné rodiče a nemám na to. O práci nemůžu přijít, byla by to pro mě pohroma. Potřebuji někoho hodně flexibilního, proto se mi zdá někdo, kdo by bydlel u nás jako výhoda.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27581
9.9.20 19:18
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti z chůvou, hospodyní či aupair, která bydlí s vámi v bytě či domě? Jaké jsou náklady? Potřebuji pracovat a moje 4 děti mi to moc nedovolí, jsou stále nemocné, takže mezi péčí o ně vyřizuji emaily a jde mi to čím dál tím hůř. Do toho mám nemocné rodiče a nemám na to. O práci nemůžu přijít, byla by to pro mě pohroma. Potřebuji někoho hodně flexibilního, proto se mi zdá někdo, kdo by bydlel u nás jako výhoda.

Napadá mě náhradní babička bydlící blízko vás. Někoho, koho by u vás bydlel, za toho bys dala majlant.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
9.9.20 19:25

A tak proč ne, přijde mi, ze když poskytnes byt a stravu, ze budeš tomu člověku moci platit min, respektive tyto náklady vyčíslit a zahrnout do výplaty. Ale otázkou je, kolik takových zájemců by se našlo… možná někdo z ciziny? A muselo by se poresit i sociální a zdravotní pojištění toho člověka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 19:26
@Russet píše:
Napadá mě náhradní babička bydlící blízko vás. Někoho, koho by u vás bydlel, za toho bys dala majlant.

V tuto chvíli za hlídání a výpomoc dávám resp. jsem dávala tak 25000Kč měsíčně, jenže… krom tedy toho, že jsem ze dne na den přišla o obě paní, co ke mně chodily, tak to bylo i tak dost neflexibilní. No a teď bych myslela, že budou zástupy lidí, co by měli čas pomoci a přijít a není tomu tak… nevím kde všichni jsou, v Praze ale ne…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 19:28
@Semtex píše:
A tak proč ne, přijde mi, ze když poskytnes byt a stravu, ze budeš tomu člověku moci platit min, respektive tyto náklady vyčíslit a zahrnout do výplaty. Ale otázkou je, kolik takových zájemců by se našlo… možná někdo z ciziny? A muselo by se poresit i sociální a zdravotní pojištění toho člověka.

Studovala jsem v zahraničí a kdyby mě někdo za úklid a hlídání nechal u nich bydlet, tak by mi to určitě nevadilo :-D Ale kdo jezdí studovat do ČR? Lidi ze Slovenska? Tam asi neuspěju.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 19:30

@Semtex navíc asi bude pokulhávat flexibilita…

• Citovat
  • Nahlásit
304
9.9.20 19:34

Asi bych zkusila zkontaktovat nějakou agenturu, která se tím zabývá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5526
9.9.20 19:37

Kamarádka takhle měla několik let Filipínku. Byla naprosto dokonalá (i jako člověk, mám na mysli - prostě někdo, kdo dokonale splynul s rodinou). Postarala se naprosto samostatně a úplně o děti, o domácnost, uvařila, s dětmi neustále něco tvořila, vyráběla…zároveň se děti rozvíjely v angličtině.
Platili jí 14 tis /měs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
9.9.20 19:39
@Anonymní píše:
V tuto chvíli za hlídání a výpomoc dávám resp. jsem dávala tak 25000Kč měsíčně, jenže… krom tedy toho, že jsem ze dne na den přišla o obě paní, co ke mně chodily, tak to bylo i tak dost neflexibilní. No a teď bych myslela, že budou zástupy lidí, co by měli čas pomoci a přijít a není tomu tak… nevím kde všichni jsou, v Praze ale ne…

Jestli máš představu, že za 25k bude u Tebe někdo žít 24/7 v pracovní pohotovosti, tak to se mi nezdá.

Při srovnání s průměrnou mzdou a mít pracovní dobu cca 40 hodin týdně, volno o víkendu atd.

To si myslíš, že byt a strava dorovná dalších 60 hodin týdně?

Čím flexibilnějšího člověka hledáš, tím vyšší sazbu Ti nasadí, aby zohlednil tu flexibilitu. Anebo na Tebe prostě bude mít čas jen když nemá nic jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 19:58
@aquarian píše:
Jestli máš představu, že za 25k bude u Tebe někdo žít 24/7 v pracovní pohotovosti, tak to se mi nezdá.

Při srovnání s průměrnou mzdou a mít pracovní dobu cca 40 hodin týdně, volno o víkendu atd.

To si myslíš, že byt a strava dorovná dalších 60 hodin týdně?

Čím flexibilnějšího člověka hledáš, tím vyšší sazbu Ti nasadí, aby zohlednil tu flexibilitu. Anebo na Tebe prostě bude mít čas jen když nemá nic jiného.

Viz příspěvek výše. 14.000Kč měsíčně. Agentura chce 35-40tis měsíčně. No já potřebuju pracovat tak 20 hodin týdně, to by mi stačilo a když by ještě paní uklidila, tak to bude mít na 10 hodin týdně a ocením i možnost odjet za rodiči bez dětí, tak řekněme, že to bude 40 hodin týdně. Garsonka v Praze je 10.000 a tu bude mít k dispozici v přízemí :nevim: možná jsem měla napsat zahraniční chůva, protože mě ani moc nenapadlo, že by to byl někdo z ČR, protože jak jsem psala, napadla mě třeba nějaká studentka, ale tam chybí ta flexibilita, počítám, že bude mít přednášky atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 19:59

@aquarian těch 35-40 je chůva z Filipín.

• Citovat
  • Nahlásit
720
9.9.20 20:23
@Anonymní píše:
Viz příspěvek výše. 14.000Kč měsíčně. Agentura chce 35-40tis měsíčně. No já potřebuju pracovat tak 20 hodin týdně, to by mi stačilo a když by ještě paní uklidila, tak to bude mít na 10 hodin týdně a ocením i možnost odjet za rodiči bez dětí, tak řekněme, že to bude 40 hodin týdně. Garsonka v Praze je 10.000 a tu bude mít k dispozici v přízemí :nevim: možná jsem měla napsat zahraniční chůva, protože mě ani moc nenapadlo, že by to byl někdo z ČR, protože jak jsem psala, napadla mě třeba nějaká studentka, ale tam chybí ta flexibilita, počítám, že bude mít přednášky atd…

14k, good joke :mrgreen:

Tedy pokud chceš zůstat jakž takž legální, vystupuješ jako její zaměstnavatel a platíš jí mzdu, počítej se mnou zhruba:

Minimální mzda cca 90 Kč/hod., to dává superhrubou mzdu cca 125 hod./hod. 8 hod. denně, t. j. 1.000, 20k měsíčně za pracovní dny.
Takže potřebuješ aspoň dvě takové osoby = 40k měsíčně minimum.

Samozřejmě můžeš zůstat někde v levelu práce za byt a stravu a platit něco málo cash, ale máš riziko, že někdo Tvé domácí otrokyni poradí, na jaký úřad zajít a co tam říct.
Nebo stačí třeba úraz v domě, bude to pracovní úraz s Tebou jako zaměstnavatelem.

To už je chytřejší si takového člověka zaměstnat ve firmě a pokrýt aspoň tohle.
Anebo zaměstnává agentura a nikdo si nevšímá, jak dlouho a za jakých podmínek skutečně pracuje resp. je to riziko agentury.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 20:32
@vulpes píše:
Kamarádka takhle měla několik let Filipínku. Byla naprosto dokonalá (i jako člověk, mám na mysli - prostě někdo, kdo dokonale splynul s rodinou). Postarala se naprosto samostatně a úplně o děti, o domácnost, uvařila, s dětmi neustále něco tvořila, vyráběla…zároveň se děti rozvíjely v angličtině.
Platili jí 14 tis /měs.

To bude asi dávno, že? Ale přesně něco takového by mi vyhovovalo…

• Citovat
  • Nahlásit
3569
9.9.20 20:40

Filipínky jsou nejlepší. Mají na to školy, umí anglicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 20:44

@aquarian teď se nechytám proč potřebuju dvě osoby?
Jinak ubytování je myšleno jako bonus:-D
A nutně nepotřebuji být někde v šedé zóně, chůva třeba právě z Filipín potřebuje mít vízum a pracovní povolení, které bych zařizovala já jako zaměstnavatel. Ale to jsem si jen přečetla, zajímaly by mě zkušenosti lidí, co to znají/zažili.
Jinak takové domácí otrokyni se říká aupair a před 20 lety jsem ji také dělala, ale nemám žádnou aktuální zkušenost, navíc já jela do zahraničí, ale kdo by chtěl sem :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama