Chůze a posilování v těhotenství

26.9.20 18:12

Chůze a posilování v těhotenství

Zdravím maminky, které jsou více sportovně založené :) Jsem na začátku třetího trimestru a od druhého trimestru téměř každý den chodím na dlouhé procházky. V prvním trimestru jsem vynechala, protože jsem v očekávání poprvé a měla jsem obavy skoro z jakéhokoliv pohybu, přitom teď už vím že byly naprosto bezdůvodné. Chtěla jsem se vás zeptat, jestli jste taky v těhotenství chodily a jaký jste potom měly porod, zda si myslíte, že má na něj chůze nějaký vliv. Já jsem sportovala i před otěhotněním, sice rekreačně, ale minimálně 4× do týdne. A dále mě zajímá, zda stejně jak posilovaly a jak jste na tom byly s váhou? Já jsem měla druhý trimestr takový „chuťový“ a samozřejmě mám nahoře víc kilo než bych chtěla, nejde mi ani tak o postavu jako o kondici. Děkuji za odpovědi a přeji krásný den :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
659
26.9.20 18:17

Ahojky, ja prvni trimestr prozvracela a prospala, takze jsem zacala nabirat hodne, jinak jsem hodne driv posilovala a chodila na tury a na vyslapy, v druhem trimestru se mi vratila energie, takze zase posiluju, chodim na pfochazky a citim se skvele, ale stekne pribiram strasne rychle :) nevim cim to je, ale jsem otekla v obliceji a bricho mam v 6. Mesici jak pred porodem :lol: proste delam to, co mi dela dobre, posloucham sve telo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
26.9.20 18:18

Joo a moc dobre mi dela plavani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
26.9.20 18:37

Já jsem chodila 2× týdně do posilovny až do doby cca 7 týdnů před porodem, kdy kvůli koronaviru vše zavřeli. Celou dobu jsem cvičila s trenérem, který mi trénink upravil na cviky přijatelné v těhotenství (např. vynechání cviků na břicho apod.). Posledních 7 týdnů jsem se snažila cvičit alespoň těhotenskou jógu nebo pilates (alespoň 4× týdně po 30 minutách). Ostatní dny jsme chodili s manželem aspoň na nějakou procházku (snažili jsme se minimálně 30 minut, záleželo na aktuální bolesti zad).
Váhu jsem vůbec neřešila, přibrala jsem okolo 28 kilo (z původních 62 jsem měla cca 90 před porodem). Byla jsem nakonci udejchaná jak pes, ale hodně rychle jsem se po porodu vrátila do přijatelné formy, zejména pokud jde o výdrž, udýchání delších procházek atp.
Cvičení mi podle mého hodně pomohlo hlavně na bolesti kloubů a zad. Přes vánoce jsem cca 14 dní do posilovny nechodila a bylo to hrozně znát, začlo mě vše bolet, nemohla jsem skoro spát. Naopak jakmile jsem zas začla chodit do posilovny, tak mi to do týdne bolest téměr odezněla a začlo se to zhoršovat až opět cca 6 týdnů před porodem.

Pokud jde o vliv na porod, tak se domnívám, že v mém případě mi to pomohlo. Kontrakce šli docela rozdýchávat (osobně jsem z toho měla strach a bolest jsem čekala i větší, asi i ze strachu) a malá byla na pár zatlačení venku.

Na příště určitě budu taky chodit cvičit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2907
26.9.20 18:48

První těhotenství jsem se jen valela a kynula. Třetí těhotenství jsem do 7 měsíce jezdila na bruslích… Oba porody trvaly přibližně stejně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763
26.9.20 19:02

Chodila jsem kazdy den se psem na prochazky, dokud jsem se citila dobre. Na zacatku 3. trimestru mi začínalo tvrdnou břicho při cestě do kopce, takže jsem vyjela nahoru autem a chodila jsem vicemene po rovine. Ke konci tehotenstvi pak bylo strasne vedro a uz se proste nedalo, takze jsem chodila jen na tehotenske cviceni a tehotenskou jogu. Porod byl překotný, ale malá i já jsme byly v pohodě (já bez otoku, nástřihu, mohla jsem jít zrovna domů :lol: ) za mě mi nejvíc dala ta jóga a to jak po psychické, tak po fyzické stránce)
Váhu jsem neřešila a posilovala jsem podle toho těh. cvičení. Od nějakého týdne se nesmí posilovat přímé břišní svaly

Příspěvek upraven 26.09.20 v 19:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
26.9.20 19:02

Já chodila jen před porodem na delší večerní procházky, po 38tt jsem si dávala po procházce horkou vanu, a porodila jsem ve 39tt :lol: za 6 hodin. Jo a taky jsem pořád uklízela, zhruba ty 2 týdny před porodem. Jestli to nějak pomohlo, to nevím. :nevim: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1643
26.9.20 19:07

@VanillaLeonor procházky jsou super, plavání taky co to jde. S prvním miminkem jsem toho nalítala i hodně s kočárkem (klidně 15 km denně). S druhým už to bylo horší (s batoletem v závěsu :nevim: ). Teď jsem 17tt a zvládám krátký výšlap i s batoletem v nosítku. Fakt to chce akorát poslouchat tělo, a když je třeba, tak si odpočinout. Porody jsem měla oba pohodové, třetí uvidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1731
26.9.20 19:11

Do osmého měsíce fitko cca 3× týdne. Ujít denně alespoň 8 km byl standart, radši víc. Neviděla jsem důvod prestavat, když cvicim cely život a děla mi to dobre. Rodila jsme sekci, takže porod nevim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
26.9.20 19:17

První těhotenství jsem od cca začátku 2. trimestru prakticky proležela. I ujít 20 metrů byl problém kvůli tvrdnutí břicha. Přibrala jsem 12 kilo, jedla jak jsem to cítila, ale snažila jsem se zdravě.
Porod byl v pohodě. Malá by byla rychle venku, kdyby nešla na supermana :roll: tuším to bylo 2.5 hodiny od přijetí do porodnice. Kontrakce před tím pravidelně asi 10 hodin, ale ty byli v pohodě.
Po šestinedělí jsem začala cvičit jen zlehka, takové to cvičení doma s prckem :D pak jsem se do toho trochu dala víc a jak přišel covid, chuť cvičit se tak nějak vypařila. Spíš přišla depka…
Na předporodní váhu jsem se dostala asi 14 měsíců po porodu.
Teď jsem těhotná po 2. a snad to bude lepší. První 3 měsíce jsem ale hubla dál :? Malá je aktivní, tak furt někde běhám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61742
26.9.20 20:23

@VanillaLeonor se staršími jsem v pohodě zvládla i ke konci dlouhé túry atd.. A to jsem měla rizikové.. Teď jsem potřetí a byť jinak aktivní sportovec, tak teď to opravdu nejde.. Bolí mě i to, oč nemám atd.. Vtipné je, že se staršími jsem nabrala 15, pak 25 kg, nyní mám v 36 tt nahoře slabých 8 kg a to jsem fakt neaktivní.. Chodím max na houby a to zvládnu cca 2 km, a pak se léčím 3 dny.. Bolí mě kyčle, pánev atd.. Myslela jsem, že mrne už kleslo dolů a prd, otočil se zadkem napřed.. Čert ví, proč to tak je.. Co se týče porodu, po prvním bych šla hned znovu, druhý byl naprosté peklo.. Tak uvidíme, co teď.. Ale myslím, že ta aktivita fakt souvislost nemá :think: jinak po prvním jsem z porodnice odcházela na svém, pak sundala nechtěně ještě dalších 15 kg, po druhém jsem byla hodně aktivní - procházky, brusle, na svoji váhu se dostala za půl roku.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.20 20:35

Zakladatelka

Holky moc děkuju za vaše zkušenosti :srdce: Mně o tu váhu ani tak nejde, já se vlastně vážím až teď co jsem těhotná, jinak ani nevím, že doma máme váhu :D Spíš na sobě pociťuju, že tím, jak mi roste hmotnost a zvětšuje se břicho, tak mě pálí žáha a fakt špatně se mi dýchá. Ale tím, že chodím a ještě zase dodržuju svůj jídelníček, tak cítím, že i to zavodnění ustupuje a celkově se začínám cítit líp. A o té chůzi jsme se právě dnes bavily se známou a ta říkala, že kdo se nehýbe, tak má prý strašný porod a naopak že chůze je nejpřínosnější, tak jsem si chtěla ověřit, jestli jsou to jen báchorky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1643
26.9.20 20:43

@VanillaLeonor pohyb má hlavně vliv i na psychiku. Pálení žáhy je dáno hormony, dochází k rozvolnění všeho možného a bohužel i svěrače kolem žaludku. Navíc je všechno v břiše zmáčknuté. A myslím, že s tím pohybem je to tak trochu pověra. :think: spousta ženských těhotenství odleží a taky porodí v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7428
26.9.20 20:51

Pohyb je důležitý bez ohledu potom na porod. Chodím 5-7 km denně, o víkendu klidně i 12-15. Dělám dřepy, výpady, jógu, posiluju zadek, ruce. Nevim, proč bych nemohla. Ještě před 2 týdny jsem jezdila na kole, teď už mám strach a navíc je zima. Budu chodit plavat a do bazénu a z bazénu pěšky (8 km). Jsem konec 5. měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat