Chůze pejska ze schodů

15.6.21 19:19

Chůze pejska ze schodů

Mám dotaz, zda někdo neměl podobnou zkušenost. Bydlíme ve 2 patře a asi měsíc má pejsem problémy chodit ze schodů, přitom venku běhá, žádné známky problémů. Již jsem omezila na 2 denně místo tří. Je to zlatý retrívr a má 6 roků. Nevím, zda jít k veterináři nebo co dělat? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7331
15.6.21 19:21

No to řešíš brzy…bez k veterináři. Nejspíš to budou problémy s klouby. Pohledej i nějaké vitamíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.6.21 19:27

Věřím, že problémy s klouby by byly poznat při běžné chůzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
15.6.21 19:33

Ty schody namahaji, a u větších plemen se nedoporučuji.. Teď se Ti to projevilo v 6 letech.. Určitě vet, zakoupit kloubní výživu a ze schodů pejska nosit.. A snažit se i vyhýbat tvrdym plocham, jako je třeba beton a chodit hlavně po měkkých površích, např. Tráva apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
15.6.21 19:39
@petasilvinka píše:
Věřím, že problémy s klouby by byly poznat při běžné chůzi.

Ne nebyli. Pro takhle velkého psa je chůze ze schodů extremne narocna. Ty klouby se hrozně opotřebovávají, namahaji. Chůze se schodů není pro psy přirozený pohyb, stejně jako skákání přes prekazky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
15.6.21 19:52

Spis pater.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
15.6.21 20:05

Může to být cokoliv, artróza, plotýnky, dysplazie… Určitě dojít k vetrináři, udělá rtg. Jinak chůze ze schodů a pak časté skoky z auta nebo gauče (prostě dolů), jsou na pohybový aparát psů skutečně to nejhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
15.6.21 20:25

@petasilvinka nemusí jít poznat vůbec.
Ano budou to s největší pravděpodobností problémy s klouby. Dysplazie kyčelního kloubů. Možná i problem s lokty.
U velkých psů celkem běžné onemocnění u bez PP chovu jistota, že to Váš pes má a to nejen kvůli tomu, že je nikdo nikdy nevysetril protože Alík je tak úžasný pejsek a musí mít štěňátka s Fifinkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
15.6.21 20:33
@Bobule321 píše:
Ano budou to s největší pravděpodobností problémy s klouby. Dysplazie kyčelního kloubů. Možná i problem s lokty.
U velkých psů celkem běžné onemocnění u bez PP chovu jistota, že to Váš pes má a to nejen kvůli tomu, že je nikdo nikdy nevysetril protože Alík je tak úžasný pejsek a musí mít štěňátka s Fifinkou…

Tak teď jsem se opravdu zasmála. V rodině máme nyní několik nových pejsků s PP a všichni mají problémy s dysplazií. Dokonce starší příbuzní kteří dostali instrukce že musí mít psa jedině s PP mají teď velké problémy. 2. Blízcí příbuzní čekali na řadu měsíců rodiče v pořádku a pes bohužel dysplazii 3. Stupeň. Takže to že má pes PP až taková záruka není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
15.6.21 20:35

Zakladatelko, chůze ze schodů je pro klouby docela zátěž a čím je pes starší tím hůř to snáší. Pokud máte výtah jezdí raději výtahem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
15.6.21 20:35
@Bobule321 píše:

Ale no tak. Lokty se vetsinou nekontroluji vubec a kycle kolikrat staci trojky. Na PP nezalezi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5163
15.6.21 20:37

Jj a je hodně velký, že? našemu se v tomhle věku projevila brutální dysplazie na zadních…
ke konci života pak už jen ležel a zvládl jen pochodit pár minut po zahradě :oops:
oni na to trpí.. musí se udělat rtg kloubů a zjistí se víc.. mírní se to kloubní výživou a později při velkých bolestech analgetika plus změnit režim (projevilo se mu to tehdy po pár km na kole, lehl a už bez veta nevstal),
takže žádné silnice ani delší běh, nejlíp jen prochajdy po lese, trávníku… ať je brzo líp, na veterinu rozhodně hned!

Příspěvek upraven 15.06.21 v 20:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
15.6.21 20:38
@Lucie_Sx píše:
Ale no tak. Lokty se vetsinou nekontroluji vubec a kycle kolikrat staci trojky. Na PP nezalezi.

Přesně tak, příbuzných fena má právě ty trojky a do chovu vypustili. Jsou ale natolik rozumní že je nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.6.21 12:36

I já mám obdobný problém s pejskem, začala jsem mu dávat proteinové tablety, tak snad mu to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat