Chvění, třes novorozence ve spánku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 17:30
Chvění, třes novorozence ve spánku

Jsem panikař, nevím jestli je to normální, snad někdo poradi než poletím s malým k dr. Malýmu je týden a teď jsem si všimla, když po kojení usnul že mimo to jak mají takhle malé děti třeba „živé sny“ ale tak divně sebou třásl.. Vždycky pár sekund pak za chvilku zas.. Jako kdyby mu byla zima.. Je ale zabalený v zavinovacce, už přemýšlím nad epilepsii.. Zima mu určitě není. Patří to ktomu spánku, že děti sebou občas škubnou to vím ale tohle byl jakoby třas. Díky za odpovědi.

Reakce:
tiny_girl
Kecalka 397 příspěvků 21.10.18 17:43

Malej se taky občas klepal když byl takto malý, ano taky sem hned myslela na epilepsii, KLID časem to odezní :hug:

j-p
Extra třída :D 11741 příspěvků 21.10.18 17:54
@Anonymní píše:
Jsem panikař, nevím jestli je to normální, snad někdo poradi než poletím s malým k dr. Malýmu je týden a teď jsem si všimla, když po kojení usnul že mimo to jak mají takhle malé děti třeba „živé sny“ ale tak divně sebou třásl.. Vždycky pár sekund pak za chvilku zas.. Jako kdyby mu byla zima.. Je ale zabalený v zavinovacce, už přemýšlím nad epilepsii.. Zima mu určitě není. Patří to ktomu spánku, že děti sebou občas škubnou to vím ale tohle byl jakoby třas. Díky za odpovědi.

Nic to není.Urcite to přejde.Nas malý furt trepal pusinkou a pořád se lekal. Vyvyji se a určitě epilepsii nemá. ;)

Werrrcaaa1
Stálice 85 příspěvků 21.10.18 17:59

U nas to bylo to same, cca po roce to odeznelo. Doktor nas hnal preventivne na neurologii…ale nic nenasli.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 21.10.18 18:15

Viděla jsem díl ze série Malé lásky a tam to právě řešili a epilepsie to byla..malej se jim ale třepal hned po porodu..asistentka řekla že to tak bývá ale miminko pro jistotu vyšetřili, naštěstí..nechci strašit, jen říkám co jsem viděla.

MartinKa36
Závislačka 3447 příspěvků 21.10.18 18:21

vzhledem k tomu že neurologické problémy jsou kontraindikací pro očkování HEXA vakcínou tak s tim bež za pediatrem tím dosáhneš odložení očkovaní HEXA vacinou která vas teď čeká a která by mohla dítě vážne poškodit. Jinou šanci jak to odložit nemáš, a když doktorka skusí maleho očkovat bez vyjádření neurologa tak si pročti přibalový leták a v něm najdeš že neurologické problémy jsou kontraindikace a že to smí udělat pouze pokud je přinos vakciny vetší než riziko spojené s očkováním. no a až projdeš neurologii tak když budeš mít štěstí a dítě bude ok tak ho můžes naočkovat.

j-p
Extra třída :D 11741 příspěvků 22.10.18 22:05

@MartinKa36 :lol: :mrgreen: no tak miminko má týden a ty tady meles o očkování. Paní se ptá úplně na něco jiného. :zed:

MartinKa36
Závislačka 3447 příspěvků 22.10.18 22:47
@j-p píše:
@MartinKa36 :lol: :mrgreen: no tak miminko má týden a ty tady meles o očkování. Paní se ptá úplně na něco jiného. :zed:

Paní se ptá na neurologické problémy a ty jsou uvedeny jako kontraindikace na očkovaní HEXA vakcinou které mimina dostávají v 9tém týdnu.

A protože se nedá s vetšinou pediatru racionálně a vecně diskutovat.

musí to buď risknout a dítě naočkovat a doufat že nedojde k drastickému zhoršení zdravotního stavu,
nebo musí s dítětem na neurologii.

Takže rada zní i když je možné že dítěti nic není, je rozumné dítě neočkovat proti černému kašli, dokud dítě nevyšetří neurolog.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >