Chyba na mé straně nebo na straně manželky?

Anonymní
26.7.20 20:17

Chyba na mé straně nebo na straně manželky

Ahoj Maminy.
Chtěl bych se s vámi podělit o svůj příběh, kdy už vlastně ani nevím jestli jsem špatný já manželka nebo všechno kolem.
S manželkou jsme spolu asi rok a půl z druhého manželství má dítě.
Poslední dobou si ale se ženou nějak přestáváme rozumět, prý je to k vůli tomu, že nedokážu docenit její práci. Oba máme zaměstnání dejme tomu s příjmem průměrné mzdy, manželka trochu méně, ale s tím rozdílem že ja dělám 12h směny a ona pracuje z domu.
Ničím vyloženě nestrádáme, ale jak už jsem psal posledních pár měsíců máme problémy. Za dobu co spolu bydlíme manželka možná dvakrát převlékla peřiny zbytek jsem byl nucen udělat ja, doma máme často velký nepořádek, bohužel ne vždy po čtyřech dvanáctkách mám chuť něco uklízet, ve volné dny se k tomu ale většinou dokopu. Manželka nevaří, takže se jídlo jen objednává, občas vypere, ale abych měl do práce čisté oblečení musím se spolehnout na sebe a vyprat si sám. O žehlení ani nemluvím. A vysává a vytírá nám robot, který měl práci výrazně usnadnit, ale byla by taky potřeba jej alespoň občas zapnout a vyčistit. Když na toto téma přijde řeč jako při poslední hádce, jsem za špatného, protože prý nevydělám dost peněz aby ona mohla pracovat jako hospodyně a prát, uklízet a vařit. A že nevidím že i ona má skoro stejný příjem jako já. Jeji (náš) syn nám taky zrovna nepomůže, ale ve věku 15 let už není úplně čas na to jej převychovat. Když jsem se tedy naposled při hadce zeptal jestli ji vlastně potřebuju, urazila se a řekla mi že nevěděla, že se žena cení jen podle toho co doma udělá. A ještě si po telefonu postěžovala mamince. Jsem úplně obyčejný chlap a pro rodinu bych udělal cokoliv, neutracím peníze navíc, nekouřím, nepiju, naopak se snažím ještě něco vydělat i bokem a rodinu potěšit. Podle ní jsem ale spíš sobec…tak nevím jestli je chyba opravdu u mě a nebo ji jen nedokážu docenit.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21058
26.7.20 20:20

Nepsal jsi tu už?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11109
26.7.20 20:21

Tak se role hospodyne ujmi sam. Vse, co od ni pozadujes, muzes delat i ty.
Jak jste si to na zacatku souziti nastavili, takove to mate. Mam obavy, ze se to uz nezmeni :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
26.7.20 20:24

Když jsi s ní začal, jak to u ní doma vypadalo? Někomu nepořádek nevadí, co vlastně dělá, když žádné domácí práce nedělá, ani nevaří? Před svatbou jste spolu nebydleli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5146

Tak asi taková líná bordelarka byla vždycky ne? Nemysli si, že by domácnost měla udržovat jen ženská, chlap se musí také podílet. Mělo by to být tak nějak rovnocene, taky podle toho kdo má víc čas a ohledem na zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267

Vítej v ženském světě :mrgreen:.
Chlap je chudák, když maká v domácnosti, u ženy normálka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
26.7.20 20:30

Tak si udělejte rozpis, kdo co bude dělat, co bude mít na starost. I toho puberťáka bych zapojila!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
26.7.20 20:30

No jo no…chapu vas oba. Tez doma vecne resime bordel. Stezejni je, aby si kazdy uklizel hlavne po sobe. Potom se to tak nekupi a uklid cliveka tak nedemotivuje. Treba muj muz doma neudela nic, po sobe si neuklidi, kde co odpadne, tam to necha. Ja tez pravuju, mensi dite si po sobe jeste neni schopno uklidit. Kdyz pak mam uklidit ten bordel treba jednou tydne, i s koupelnou, zachodem, vydrhnout linku, setrit podkahy atd., tak nelzu, kdyz reknu, ze mi je kolikrat do place. Padne na to cely den a jsem sedrena jak pes. Jakoze meli byste se jasne domluvit, kdo co bude delat. Syna taky vyrazneji zaangazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
26.7.20 20:35

Vždycky je chyba na obou stranách, jak na straně manželky, tak na straně tchýně :lol:
No, teď vážně. Působí to na mě tak, že manželka je prostě líná. Když ptáčka lapali, pěkně mu zpívali, ale jak už tě má jistého, a co si budem povídat, i ta zamilovanost už opadla, došlo na realitu všedních dnů. To, že pracuje z domova neznamená, že nemůže uvařit a uklidit. Tu větu o hospodyni nechápu, ale výše platu manžela nemá s uklízením nic společného, to mi přijde až absurdní se na tohle vymlouvat ;) nevím, co poradit, snad jen, zkus doma pár dní vůbec, ale vůbec nic nedělat, protože až tam budete mít totální chlívek, měla by to vidět a chytit se za nos sama, respektive zvednout zadek od PC a začít konečně fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
26.7.20 20:38

Většinou tu píší ženy, které doma po práci dělají vše a muž je ten, co po sobě neuklidí ani hrnek. U vás je to stejné, jen naopak. :nevim: Dospělého člověka převychováš těžko, žije tak, jak je zvyklá. Evidentně mít navařeno a uklizeno nepotřebuje.

Jste spolu teprve rok a půl. Nestihli jste se ani pořádně poznat. Skočili jste do toho holt po hlavě. Co sis vzal, to máš.

Buď si sežeňte paní na úklid, nebo si
spravedlivě rozdělte domácí práce :nevim:

Příspěvek upraven 26.07.20 v 20:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.20 20:39

Upřímně si myslím že chyba bude spíše na straně manželky.
Přijde mi divné aby si chlap žehlil košile. :P
A ocenit ji máš za objednaný oběd z restaurace?
Pochválit můžeš tak akorát uklízejícího robota a kurýra za dovoz pizzy. :lol:
Taky bych chtěla mít takový veget :palec:
A synáčka zapojit - ať chce nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
305
26.7.20 20:40

Ja taky nejsem zrovna puntickarka, ale taky moc nechapu, co teda manzelka doma dela krom prace.. a ze se jen objednava jidlo, to vas musi prijit dost draze, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
26.7.20 20:41

Podle mě to vyřešit jde tak, že se místo hádek napíšou názory obou stran na papír, tzn. já dělám tohle a tohle. A druhá strana taky napíše, co dělá. A pak se nad tím diskutuje a hledá se nějaké řešení. Výhodou toho je přesně to, co na tomhle webu - je to pohromadě, uvědomuješ si svou činnost. Ale navíc se ti otevře pohled druhé strany. Co ty víš, co žena dalšího dělá. Na základě toho seznamu pak můžete rozdělit role tak jak vám to vyhovuje a některé práce dělat třeba na střídačku.
Mimo to hodně pomůže třeba týdenní plánovač, kde si na celý týden řeknete, co kdo a který den bude dělat a po týdnu to vyhodnotíte - bylo splněno všechno? Proč něco nebylo splněno? Bylo to kvůli nějaké jiné práci (mohl jsem ti s tím pomoci)?
Je to ale o tom, že tohle musí respektovat obě strany. Plán na celý týden sestavujete oba společně, takže se pak nemůžete vymluvit, že to jeden plánuje druhému. Je to složité, ale pokud se to takhle zaběhne, může to fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.20 20:45

Tak funguj ty. V cem je problem? Manzel doma taky nic nedela. Ten postel v zivote neprevlekl. A jeste se mu staram o jeho dite a nase spolecne. Pry je to tak v poradku. Platime cse napul a doma delam jen ja zdarma. Manzel ma v tu dobu cas sam pro sebe. Po 4 dvanactkach se vyspi a pak mas volno, tak uklizej a var.

• Nahlásit
  • Citovat
831
26.7.20 20:47

Oni je taky problém, ze partneri si z minulych vztahu donesou svoje nejake zazite postupy a je to proste jine, nez kdyz spolu dva zacnou zit ve 20, jsou jeste tvarni, nadseni a ochotni na sobe v tomto smeru pracovat. Kdyz spolu takto zacnou bydlet dva ve 40, kdy maji nejake spatne zkusenisti z predeskych vztahu, napr. zeny uz se sebou nechteji nechat „zametat“ atd., je to mnohem tezsi si to nastavit taj, aby obe strany byly spokojene…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama