Chybějící MMR a zápis do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 06.02.17 17:17
chybějící MMR a zápis do škoky

Maminky, prosím poraďte. Synovi budou letos v dubnu 2 roky a zápisy do školky budou v květnu letošního roku. Ale nemáme očkokování MMR, to odkládám až půjde do školky. Nicméně jsem se dozvěděla, že již k zápisu musí být řádně očkovaný jinak mi ho nevezmou do školky.
A já teď nevím jak to nejlépe udělat. Chtěla jsem ho nechat očkovat až v září-říjnu, jenže pak nemám jistotu, že mi ho vezmou do školky. A když to nechám na příští rok tak mu budou 3roky v dubnu a zápisy budou v květnu. To už je také pozdě.
Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Moc děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

BellinkaX
Kelišová 6665 příspěvků 06.02.17 17:21

@dorodoro
no tak ho naočkuj teď před zápisem, ne? co je za problém?

nozu
Extra třída :D 11670 příspěvků 06.02.17 17:25

@dorodoro no, ono je to asi jednoduché. V podstatě máš dvě možnosti - zkusit se domluvit ve školce a dušovat se, že s nástupem do školky dítě naočkované bude a nebo nechat teď naočkovat alespoň první dávkou. Pokud už teď víš, že školka striktně trvá na tom, aby bylo dítě naočkováno již při zápisu, varianta jedna odpadá. Jo, vlastně mě napadla varianta 3 - najdi jinou školku, kde toto k datu zápisu nepožadují…

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 06.02.17 17:30

A ona je vyprodaná zásoba vakcíny? Jestli ne, tak vlastně nechápu dotaz co máš dělat, protože je to jasný, nechat nočkovat, ne?

Uživatel je onlinekacka52
Závislačka 4150 příspěvků 06.02.17 17:30

@dorodoro Mám tříletou, také nemá naočkované MMR. Jsem domluvená s doktorkou, že přijdeme na první dávku koncem března. Žádnou další dávku nemám v plánu dalších pár let očkovat. Dceři musím ještě nechat naočkovat žloutenku, kterou také nemá. Buď nech tedy syna naočkovat před zápisem, nebo to řeš nějakou soukromou školkou, kde očkování nevyžadují.

Soňa Zacharová
Nováček 06.02.17 18:15

@dorodoro Tak v první řadě kdyby jsi očkovala tak jak se má tak to neřešíš fakt nechápu tyhle matky :zed: Dojdi zítra k dr ať ho naočkují.

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 06.02.17 18:22
@Soňa Zacharová píše:
@dorodoro Tak v první řadě kdyby jsi očkovala tak jak se má tak to neřešíš fakt nechápu tyhle matky :zed: Dojdi zítra k dr ať ho naočkují.
@Soňa Zacharová píše:

A to je kdy?

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 06.02.17 18:26

KLÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍD

dcery jsem očkovala na MMR první dávka v 2,5 letech a druhou v 3,5 letech (starší měla očkování posunuté ze zdravotních důvodů 1 hexa v 8m atd… mladší jsem pak očkovala stejně. Starší má třeba zakázanou klíšťovku.

holky šly teda do školky skoro ve 4 letech

1. zašla bych do MŠ a zjistila co a jak
  2. rozhodla bych se jak dopadnu v MŠ
  3. mám holky listopad a leden a vzaly mi je do školky až skoro ve 4 letech na opakovanou žádost Praha

mladší začala letos v září a v lednu jí byly 4 roky

žloutenku jsem dávala až jsem měla papír, že jsou holky přijaté do MŠ

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 06.02.17 18:31
@Poison Eve píše:
A to je kdy?

No přece podle očkovacího kalendáře, hlava nehlava :roll:

Soňa Zacharová
Nováček 06.02.17 18:35

@Poison Eve stačí si najít očkovací kalendář ale asi to nevíte tak vám to napíšu první dávka v 9 týdnech druhá 3 měsíce třetí 4 měsících pak přeočkování v roce max v roce a půl

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 06.02.17 18:35
@KatkaX píše:
No přece podle očkovacího kalendáře, hlava nehlava :roll:

Ja jsem nezaznamenala, narozdil od Hexy, nejake dogmaticke terminy. Ale ptam se dotycne pani, zda je nejaka zmena, kdyz zakladatelku nahani k nejakemu terminu, kdy se MMR ma ockovat. :nevim:

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 06.02.17 18:36
@Soňa Zacharová píše:
@Poison Eve stačí si najít očkovací kalendář ale asi to nevíte tak vám to napíšu první dávka v 9 týdnech druhá 3 měsíce třetí 4 měsících pak přeočkování v roce max v roce a půl

MMR? Vskutku?

Ha-ni
Generální žvanilka 20041 příspěvků 06.02.17 18:38

@Soňa Zacharová no, ale kdybys pořádně četla, tady se jedná o PRIORIX, tudíž se očkuje OD 15m nejdříve. A dítě má aktuálně 21m. :roll:

@dorodoro pokud je potřeba očkování k zápisu, naočkovala bych ho těsně před zápisem v květnu, jak si půjdeš pro razítko.
Já mám stejně starého. Řeším to tak, že do školky nepůjde :lol: protože v tu dobu asi nebude mít ještě ani booster hexy. :nevim:

Levandulina
Kelišová 5596 příspěvků 17 inzerátů 06.02.17 18:38
@Soňa Zacharová píše:
@Poison Eve stačí si najít očkovací kalendář ale asi to nevíte tak vám to napíšu první dávka v 9 týdnech druhá 3 měsíce třetí 4 měsících pak přeočkování v roce max v roce a půl

MMR? To jsi asi popletla… :-)

Soňa Zacharová
Nováček 06.02.17 18:49

@Levandulina Jj popletla jsem to při psaní :mrgreen: je to v 15 měsících max 18ti měsících to je tak když to odešlu dřív než si to přečetu ať žijí děti co lezou mámě po telefonu

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >