Chybí mi 2 týdny do nároku na mateřskou

760
31.1.16 13:14

Chybí mi 2 týdny do nároku na mateřskou

Ahoj holky, prosím o radu. Pracovala jsem rok v zahraničí a tudíž mi chybí v posledních 2 letech pár dnů, abych měla nárok na mateřskou. Je to 15 dnů :( Po návratu jsem se zaměstnala, ale byla jsem propuštěná pár dnů před koncem zkušební lhůty.. :zed: Teď už je bříško vidět a vůbec mě nenapadá co dělat. Nemáte zkušenost kdo zaměstnáva i v tomto stavu v Praze? Praxi mám ve více oblastech(administrativa, zakaznicky servis, logistika),VŠ ekonomického zaměření(studuji externě druhou VŠ), plynulá AJ, ale šla bych kamkoliv, kde to můj stav dovolí(jsem 21tt).Napadá Vás nějaká organizace, firma, oblast, kde poskytnou smlouvu s odvodem sociálního pojištění? Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1112
31.1.16 13:20

@flybe nebudeš mít mateřskou, ale rodičovský příspěvek dostaneš. I tak je to docela luxus ne? Tak se trochu uskromníte, případně můžeš jít za pár měsíců pracovat a zase bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5411
31.1.16 13:39

@flybe a co na tech 15dnu nebo meaic zkusit mekac nebo kfc? Tam snad berou uplne kazdyho, kdyz si vezmes neco volnyho tak to bricho zamaskujes, je dobry ze je zima a ne leto. V kolikatym jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
31.1.16 13:43

Naprosto souhlasim, cokoliv, jde jen o 15 dní, klidně někoho známýho požádat když potřebuješ akutně jen těch 15 dní… a je škoda o to přijít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
31.1.16 13:52

To by se možná dalo řešit i živnosťákem a platit si nemocenské, ne? :think: Jako kvůli 15 dnům bych zkusila asi opravdu cokoliv :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
639
31.1.16 13:55

Presne, na dva týždne by som zobrala hocičo, aj mekáč alebo podobné niečo čo by som za normálnych okolností nerobila. Alebo skúsiť cez nejakú pracovnú agentúru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
31.1.16 14:06

@flybe Ale ono to není žádných 14 dní, to by muselo být víc, protože musí být splněny 2 podmínky, nikoliv jen jedna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
31.1.16 14:19

Call centrum.

• Nahlásit
  • Citovat
4993
31.1.16 14:24

V den nástupu na MD musí být zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě, takže patnáct dní v „mekáči“ jí nepomůže, pokud to nebude těsně před nástupem na MD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
31.1.16 14:26

Břicho byhc zamaskovala, teď v zimě to jde. a až budu mít potřebný čas napracovaný, tak bych dala výpověď. v zkušebce. nejlíp ten mekáč, nebo někdev hypermarketu, kde jim tím že za měsíc odejdeš, nějak významně nenarušíš plány, někde kde je hodně zaměstnanců(nechat se zaměstnat jako jediná sekretářka, aze dne na den odejít by bylo blbý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
31.1.16 14:29

@slavuska1 Jak maskování břicha ovlivňuje zda je venku zima nebo ne? Ještě jsem nezažila přijímací pohovor, který by se odehrával venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
31.1.16 14:31
@j.a.n.i1 píše:
@slavuska1 Jak maskování břicha ovlivňuje zda je venku zima nebo ne? Ještě jsem nezažila přijímací pohovor, který by se odehrával venku.

tak minimálně nebude zakladatelka vypadat divně ve splývavým svetru, mikině. v lítě by v čemkoliv jiným než aspoň do jistý míry přiléhavým oblečení, triku, halence, košili, vypadala nezvykle :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
31.1.16 14:34

@slavuska1 Nevím, volné letní šaty mi přijdou přirozenější než to, že si někdo ve vytopené kanceláři nesundá svetr, mě osobně by to asi napadlo jako první důvod :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1050
31.1.16 14:50

15 dnů Ti opravdu nepomůže, zrušíš si tím ochrannou lhůtu z ex zaměstnání, která je Ti ale bez dostatečného pojištění stejně k ničemu, musela bys pak pracovat tak dlouho, aby se prodloužila nová ochranná lhůta až k nástupu do zaměstnání a ta je tak dlouhá, jako nové zaměstnání, což znamená, že pokud bys nastoupila čtyři měsíce před nástupem na PPM a odpracovala dve měsíce, budeš mít ochrannou lhůtu dva měsíce a budeš mít nárok, musí to ale opravdu pokrý dobu až do dne nástupu. Snad jsem to napsala srozumitelně :) a Ty jsi nepracovala ve státě EU?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
760
31.1.16 15:08

@Denis11 Ted jsem 20tt+6, urcite mohu nastoupit jeste ted, ale podminkou pro ziskani materske je byt v pracovnim pomeru nebo ochranne lhute. Nastoupit na materskou mohu nejdrive v pulce dubna. To znamena, ze kdyz bych nastoupila 1/3 do nejake provozovny a propustili me treba 1/4 tak je to ok, z duvodu ochranne lhuty.Ale KFC, Mc bude taky videt v te uniforme :( Jsem jinak az na brisko stihla relativne.. :think: Nevadi mi jakakoliv prace, ale tahat se vzadu s vecmi ted opravdu nezvladnu
@teepe znamy bohuzel se snazim jak muzu, ale boji se opletacek..ale skousim dal :think:
@Tunrida zivnostak ma podminku odvadeni alespon pul roku nemocenskeho pripojisteni :( @sunshinegirl Tohle mi prijde jako nejschodnejsi moznost, jenom potrebuji pracovni pomer s tim odvodem socialky a malo kdo mi to poskytne, ale tohle budu skouset, jenom chtela bych jim nelhat :kytka:

Jde mi o to, ze bych rada se slusne s nekym domluvila a nesla na to pres svetry..I tak by me vyhmatli vizualne, profesne atd. Callcentra obvolam od pondeli, ale skusim to asi normalne vysvetlit, ze jsem tehotna.. Nenapadaji nekoho konkretni slusne spolecnosti, ktere neposkytuji pomer pouze brigadně nebo OSVČ.

Strašne mě mrzí tahle situace, nakolik člověk pracuje celou VŠ na HPP, pak odejde si zlepšit CV do zahraničí a blbých 15dnů :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama