Chybí mi cílevědomost, jde to vypěstovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.18 17:43
Chybí mi cílevědomost, jde to vypěstovat

Zajimalo by me jak na to. Nejsem vubec cilevedoma, chlap bohuzel take ne. Oba jsme zivotem spis propruli a posbírali co na nas zbylo. Cim starneme citim, ze mame do duchodu jeste dost prace, jak v praci, tak v zivote, protoze tento model s novou dravejsi generaci bohužel uz neni dlouhodobě udrzitelny. Tak me zajima jak to naucit sebe a jak to hlavne naucit deti. Jiste geneticke zateze jsi jsme vedomi, ale jde to nejak zmirnit nebo trochu zmenit?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 08.03.18 17:48
@Anonymní píše:
Zajimalo by me jak na to. Nejsem vubec cilevedoma, chlap bohuzel take ne. Oba jsme zivotem spis propruli a posbírali co na nas zbylo. Cim starneme citim, ze mame do duchodu jeste dost prace, jak v praci, tak v zivote, protoze tento model s novou dravejsi generaci bohužel uz neni dlouhodobě udrzitelny. Tak me zajima jak to naucit sebe a jak to hlavne naucit deti. Jiste geneticke zateze jsi jsme vedomi, ale jde to nejak zmirnit nebo trochu zmenit?

Určitě, doporučuju kouče a probrat to, co konkrétně chcete a sami si potom najdete cestu, jak k tomu dojít.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.18 17:57

A nejaka neprofesionalnejsi cesta? Kouc je na nas jeste velké sousto.

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 08.03.18 18:06
@Anonymní píše:

Tak nejake knihy o osobnim rozvoji a tak. Povidani s prateli, kteri s tim nemaji problem a nebo s nekym, kdo ma trosku znalost psychologie.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 08.03.18 18:06
@Anonymní píše:

Co si třeba sepsat, čeho byste s mužem rádi dosáhli a klidně si dát i nějakou časovou hranici? Máš nějaký cíl? Podle mě už jen to, že jsi si toho vědoma a chceš to změnit, je polovina úspěchu. Hodně tě chápu, tohle je těžké. Mně v tomhle nejvíc pomohlo, že můj partner je cílevědomý tak za deset lidí. Když jsem viděla, jak tvrdě si jde za svým, začala jsem kopírovat jeho :nevim:

Afrikana
Kecalka 484 příspěvků 08.03.18 18:13

Dobre je, ze jste si vedomi toho, co chcete zmenit. Ted vymyslet jak. Osobne bych ze zkusenosti doporucovala vytycit si cile a zkusit se jich nejakym zpusobem dosahnout. Naucit se cizi jazyk a udelat si certifikat, natrenovat na pulmaraton… Cokoliv :) A pro zacatek si neklast prilis vysoke cile, ale zacit s necim lehcim, co nebude moc obtizne, ale zaroven vas to dostane z komfortni zony. Zmenit to urcite jde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.18 20:02

Ono je to hodne slozite pro oba. U nej se to poji s nedostatecnou vytrvalosti a u me s lenosti. Zkousela jsem zacit s tim nejsnadnejsim cílem a to bylo pravidelne pit. Bohuzel to nezvladnu vic jak 2 dny, ani prevratit to s kazdodenni ritual nedokazu. Celkove nejsme vubec ritualni. Spis pocitovy. Co děláme jeden den nedelame druhy. A nemame dostatecnou sebekazen.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 08.03.18 20:29

Ono dva dny je malinko si na něco zvyknout. To pití by mohl být takový začátek si přivyknout na určitou sebekázeň. Třeba začít tím, že si prostě nedáš snídani, oběd a večeři, dokud předtím nevypiješ malou sklenici vody. Nebo si narovinu dát budík do mobilu. 14 dní a budeš to dělat sama od sebe. Tady jde podle mě o to překonat svou komfortní zónu a prostě se hecnout. Ber to tak, že pokud to budeš deset let odkládat, že jednou začneš, výsledek bude, že budeš 10let na to myslet a nezačneš nikdy. Pokud si 14 dní uděláš nepohodlí a půjdeš do sebe, za pár týdnů je to za tebou. A tak je to se vším. Jsou lidé, co roky sní o tom, že se naučí italsky. A u toho skončí. A pak jsou ti, co 2 roky chodí večer na kurz, i když by radši byli v teple doma, ale za ty dva roky budou umět to, co ta druhá skupina nikdy. Takže ve výsledku ti, co překonali svou komfortní zónu a chvíli měli určité nepohodlí, jsou spokojenější.

Vrba Jana
Povídálka 49 příspěvků 08.03.18 20:40
@Anonymní píše:
Ono je to hodne slozite pro oba. U nej se to poji s nedostatecnou vytrvalosti a u me s lenosti. Zkousela jsem zacit s tim nejsnadnejsim cílem a to bylo pravidelne pit. Bohuzel to nezvladnu vic jak 2 dny, ani prevratit to s kazdodenni ritual nedokazu. Celkove nejsme vubec ritualni. Spis pocitovy. Co děláme jeden den nedelame druhy. A nemame dostatecnou sebekazen.

Ono je dobré si i ten malý cíl rozkouskovat na menší cíle. Tedy, pokud chceš například pít pravidelně před každým velkým jídlem, začít tím, že se vždycky napijes třeba před obědem (klidně si napiš upomínku). Až to bude automatické, přidej si k tomu pití před večeří..a tak dokud nebudeš mít cíl splněny celý.

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 08.03.18 22:29
@Anonymní píše:

Buliky buliky buliky na všechno výmluva. I na to že jsem líná :roll:

Verun83
Echt Kelišová 8432 příspěvků 33 inzerátů 09.03.18 05:52
@Anonymní píše:

Ja ti rozumim. Co jsem na materske, tak jsem k takovemu chovani take sklouzla. Nikdy jsem takova nebyla, ne v takove mire. Ted si uvedomuju, ze je pro me tezke prekrocit tu hranici.
Vcelku mi pomaha jedna myslenka. Vecer kdyz jdu spat si reknu. Co bych druhy den udelala, kdyby to byl muj posledni den? Jak bych ho chtela prozit? Rano vstat a rict si, co chci ten den zvladnout. Dat si cil na ten den. A vecer se odmenit necim, co mas rada, co bezne nemivas.
Musis se hecnout, zahodit vsechny myslenky, co te odrazuji. Proste na to mas! Rekni si, dnes udelam to a to, a dam to, v poho, s prehledem. Hecni se! Zacni u malych cilu a pak pridavej.

Annne
Závislačka 2608 příspěvků 09.03.18 06:48
@Anonymní píše:

Ups, omyl, 2 krat

Příspěvek upraven 09.03.18 v 07:00

Annne
Závislačka 2608 příspěvků 09.03.18 06:50
@Anonymní píše:

Pokial ide o lenivost, zdravim ta draha kolegyna a mam pre teba tri dobre spravy :)

Prva dobra sprava je, ze vedci zistili, ze lenivi ludia maju aktivnejsi mozok. Proste my lenivci premyslame pri kazdej cinnosti o nieco viac a preto nas kazda cinnost, fyzicka aj dusevna viac vycerpava ako inych a tak radsej nerobime nic, alebo toho robime menej. :)

Druha dobra sprava je, ze lenivi ludia byvaju inteligentnejsi. Tu je to napriklad pekne laicky zhrnute: https://globe24.cz/…istili-vedci

A tretia dobra sprava je, ze s lenivostou sa da pomerne uspesne bojovat. Asi nikdy my lenivci nebudeme tak cinorodi, ako ti ostatni, ale pokial mame s lenivostou az taky problem, ze nam negativne zasahuje do zivota, da sa s nou pomerne uspesne zatocit.
Mne osobne pomohlo strukturovat den, presne si rozpisat rezim dna a vycapit si tento podrobny denny program vsade na steny, nech to mam stale pred ocami. :) Tiez som si dala ulohy do mobilu, ktory mi pripomina spravami v konkretnu hodinu, co musim urobit. Napriklad od 8 do deviatej sa ucim a od deviatej do desiatej cvicim a toho sa pedantne drzim. Pomohlo mi natlct si do hlavy, ze program dna je posvatny a ziadne vyhovorky neexistuju a bodka! Pretoze zo zaciatku som tak ako ty vydrzala dva dni a tyzden som zase nerobila nic, kym som si nespomenula, ze sa zase bahnim v mojej lenivosti :)

A este jedna poznamka, lenivost moze niekedy suvisiet aj s prilis kritickou vychovou rodicov, ktori dieta neustale kritizovali. Take dieta moze neskor podvedome odmietat vyvyjat namahu, radsej nerobi nic, ako robit nieco, co by mohlo byt len dalsim neuspechom a zlyhanim.

Annne
Závislačka 2608 příspěvků 09.03.18 07:11
@longed-for-dream píše:
Buliky buliky buliky na všechno výmluva. I na to že jsem líná :roll:

To neni vymluva :) Lini lide maji proste odlisne fugujici mozek. Uplne seriozne. Ale je fakt, ze s lenosti muzeme bojovat. Do znacne miry. Ale u lenivcu vyzaduje kazda aktivita o neco vic energie, jako u lidi, ktori lini nejsou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.18 08:17

Joo ta kritika je na miste. Oba jsme to zažili. Nikdy nebylo nic dost dobre. Proto jsme sklouzli to pohodlnosti. Ja spis rezignace, manzel i rebelstvi. Kdyz ne nejlepší, alespon nejhorsi. Dnes uz nam neni ani 20 ani 30, takze kariera sportovce, vedce ci cokoliv jiného uz nas neceka. Oba mame průměrnou praci kde po nas budou chtit jeste vetsi zapal a nadseni ktery nam chybi. A do toho si tohle vsechno uvedomit a vychovat novou generaci jinak, ale uprimne vubec netusim jak na to. Kdyz nemam tu taznou sílu u sebe jak ji mam probudit u nich? Nemam k nim vysoke ambice. Nepotrebuji aby byly bistri, chytri atd. postaci mi, kdyz budou zdravi, ale trochu dravejsi, aby se v zivote dokazaly vic prosadit nez my.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama