Chybí mi, nechci být závislá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 19:06
Chybí mi, nechci být závislá

Ahoj, prosím o pár rad. S přítelem jsme spolu rok a půl. Je to vztah na dálku. Je starší, takže zkušenější a stabilnější. Když jsme spolu, je nám krásně, je tam vášeň, rozumíme si, jsme k sobě upřímní, umíme dát najevo, že si toho druhého vážíme. Akorát teď zjišťuji, že mám problém, když se rozloučíme. Zbytek dne jsem tělo bez duše, někdy i chvilku brečím. Hrozně mi chybí. On je realista a jak jsem řekla, už stabilnější, takže to tak neřeší a bere to tak jak to je. Každý den si voláme a není to tak, že bych mu snad nechyběla. Bojím se, abych na něm nebyla závislá. Doufám, že až mi začne zase škola a koníčky, nebudu nad tím tak přemýšlet…? Nechci na něm být závislá. Možná bych chtěla, aby to víc řešil. Je lepší dávat na jevo trochu nezájem? Je mi teď tak smutno.

Reakce:

Vendina922
Stálice 55 příspěvků 02.09.18 19:11

A co spolu bydlet ? :kytka:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 02.09.18 19:11

A ten vztah v budoucnu bude mit nejaky vetsi vyznam? Ze az dostudujes planujete byt spolu, bydlet spolu nebo jak? Nerikam, ze to je ztrata casu, zkusenost taky dobra, ale jestli to trapeni za to stoji…

Lucililika
Stálice 68 příspěvků 02.09.18 19:13

A jak casto se vidate?? Je nejaka vidina spolubydleni?

Vendina922
Stálice 55 příspěvků 02.09.18 19:14

Broučku, každý vztah za něco stojí. Dle mého názoru. Člověka nejlíp poznáš, když s nim žiješ. :hug:

Nickless
Povídálka 19 příspěvků 02.09.18 19:16

Je normální, že jsi smutná potom co se rozloučíte, ale měla by ses s tím vždy po chvilce srovnat, jasně že tě mrzí, že už nejste u sebe, ale můžeš se těšit na příště a vzpomínat na to hezké a dělat si svoje věci, neupínat se tak na to a brát to tak jak to je. Když třeba po chvíli napíšeš už teď mi chybíš, není na tom nic špatného, ale né že mu to za ten zbytek dne napíšeš několikrát. Nezájem najevo určitě nedávej, o svých pocitech buď upřímná, ono když budeš mít nějakou činnost nebudeš na to myslet tolik. Taky jsem ve vztahu na dálku takže vím o čem mluvím.

Jak často se vídáte?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 19:19

Zakladatelka. Ja studuji VŠ, on už pracuje, hodinu a půl cesty od sebe. Ještě 5 let studia mám před sebou. Jednou se zmínil, jestli je mé město na každodenní dojíždění, asi tím myslel, že bychom spolu bydleli, ale nijak víc jsme se o tom nebavili.

Nickless
Povídálka 19 příspěvků 02.09.18 19:26
@Anonymní píše:
Zakladatelka. Ja studuji VŠ, on už pracuje, hodinu a půl cesty od sebe. Ještě 5 let studia mám před sebou. Jednou se zmínil, jestli je mé město na každodenní dojíždění, asi tím myslel, že bychom spolu bydleli, ale nijak víc jsme se o tom nebavili.

a jak často se vidíte? :) tak ono by se to dalo vyřešit i tím že si najdete bydlení někde na půl cesty, třičtvrtě hodiny do školy nebo do práce není žádná tragédie.

Detsa
Extra třída :D 10964 příspěvků 02.09.18 19:35
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o pár rad. S přítelem jsme spolu rok a půl. Je to vztah na dálku. Je starší, takže zkušenější a stabilnější. Když jsme spolu, je nám krásně, je tam vášeň, rozumíme si, jsme k sobě upřímní, umíme dát najevo, že si toho druhého vážíme. Akorát teď zjišťuji, že mám problém, když se rozloučíme. Zbytek dne jsem tělo bez duše, někdy i chvilku brečím. Hrozně mi chybí. On je realista a jak jsem řekla, už stabilnější, takže to tak neřeší a bere to tak jak to je. Každý den si voláme a není to tak, že bych mu snad nechyběla. Bojím se, abych na něm nebyla závislá. Doufám, že až mi začne zase škola a koníčky, nebudu nad tím tak přemýšlet…? Nechci na něm být závislá. Možná bych chtěla, aby to víc řešil. Je lepší dávat na jevo trochu nezájem? Je mi teď tak smutno.

Vztah na dálku by mi také vadil, to je zkrátka nepříjemné pro vztah. Ale zkus to brát z toho lepšího ohledu … pak se na něho mnohem víc tesis, chtic je větší. Ono to bude mit i nejake vyhody. Mnohem pomaleji to mezi Vama bude snad vyprchavat.
Ve volném čase se musíš skutečně naučit být i sama. Fixovat se tak hodně na partnera není dobré, ale určitě bych to nedělal přes tvuj zmineny nezájem - to se budeš snažit jen potlačovat a hledat si důvody proč nesmis. A to ti bude pravdepodobne ublizovat :kytka:. Mozna i jemu casem. Spíš by ses měla naučit/objevit nějaky koníček nebo zábavu, který(a) pro tebe bude mít váhu v životě, přinášet ti radost, vášeň apod …
Takže je mozne, ze i škola te i dostatečně zaměstná a srovná se to.

Že si smutná, kdyz se loucite a těšís se na něho považuji jen za spravne. To je dobrý znamení.

Ou
Kelišová 5394 příspěvků 02.09.18 19:42

Nehraj hry na falešnou žárlivost, ale prostě si buduj život tak, aby v něm bylo i něco jiného, než vztah na dálku.

Nejde ani tak o koníčky či zaplácnutí času, ale nalezení něčeho, co tě těší a dává ti smysl. Ne šidítko, ale zdroj toho, co ti připadá smysluplné.

Beckyttine5
Kecalka 309 příspěvků 02.09.18 20:08

Možná blbý dotaz - ale proč jsi třeba přes prázdniny nebyla u něj? To jste mohli fungovat normálně..

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 02.09.18 21:13
@Anonymní píše:

Vztah, co lidi spolu nemluví, on se něco zeptal, nevím, co tím myslel, pak už jsme o tom nemluvili…no tak si dopisujte, já vidím jakési komunikační bariéry

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >