Chybí mi povídání s manželem

Anonymní
29.10.19 04:43

Chybí mi povídání s manželem

Ahoj, manžel nikdy nebyl extra upovídaný, ale aspoň jsme si řekli každý den, co bylo v práci a hodně jsme řešili věci ohledně rekonstrukce našeho domu, případě pak i sem tam ohledně těhotenství. Co jsem na MD, mluvíme spolu minimálně. Maximálně jsou to nějaké organizační záležitosti typu v kolik budeme koupat, co je třeba koupit apod. Ale když začnu o něčem mluvit, vůbec nereaguje, max řekne něco jako Hmmm, Dobrý nebo Aha… Sám nezačne mluvit o ničem. Když jsem mu včera řekla, že mě mrzí, že už si nepovídáme, říkal, že neví, o čem si se mnou povídat a od toho mám mít kamarádky. Teď o volném dni jsme se prakticky nebavili, a to jsme byli spolu většinu dne. Celkově mám pocit takové napjaté až dusné atmosféry. Začínám být z toho smutná. Když jsem s ním delší dobu, necítím se dobře. Samotné s dcerkou je mi líp. Co s tím? S manželem bych se přece měla cítit šťastně a uvolněně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13985
29.10.19 05:20

Třeba nemá pochopení pro „maminkovská“ témata.. Co zkusit začít pracovat na své budoucí kariéře po rodičáku už teď? Co se ho zeptat na jeho názor? My procházeli ěčím podobným a když jsem přestala být jen „matka“, mluvíme víc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 05:30

@Králičice Mám v plánu si na rodičovské rozšířit možnosti budoucího uplatnění, ale zatím jsem v šestinedělí a chci se plně věnovat miminku. Chtěla jsem začít tak v roce. Navíc neřeším jenom maminkovské věci, například v létě nám umřel pes a uvažovali jsme o pořízení štěněte. Manžel o tom dost mluvil a teď když přijdu třeba s nápadem navštívit nějakou stanici, úplně to ignoruje. Nemůžeme nějak najít společnou řeč.

• Citovat
  • Nahlásit
6730
29.10.19 05:45

A nemůže to být tím, že z vašeho povídání pro něj vyplývají pořád další a další úkoly? Žena taky pořád povídala a vyšlo z toho, že to končilo vždycky „udělej, kup, musí se vyměnit, tohle předělat atd.“. Pak to člověk přestane poslouchat :D Vyřešila to až domluva. Ona má plno času, když je celý dny doma a tak vymýšlela vše možný. Ale já jsem celý dny v práci a kromě druhé směny doma bych potřeboval i někdy odpočívat.

Jinak chlap si každý den o „miminkovských“ tématech určitě bavit nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13985
29.10.19 05:48

Tak se možná snaží srovnat s otcovskou rolí, třeba to na něj dopadlo.. Třeba mu chybí intimnosti..Třeba toho má v práci moc a nechce tě tím zatěžovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.19 05:51
@Anonymní píše:
Ahoj, manžel nikdy nebyl extra upovídaný, ale aspoň jsme si řekli každý den, co bylo v práci a hodně jsme řešili věci ohledně rekonstrukce našeho domu, případě pak i sem tam ohledně těhotenství. Co jsem na MD, mluvíme spolu minimálně. Maximálně jsou to nějaké organizační záležitosti typu v kolik budeme koupat, co je třeba koupit apod. Ale když začnu o něčem mluvit, vůbec nereaguje, max řekne něco jako Hmmm, Dobrý nebo Aha… Sám nezačne mluvit o ničem. Když jsem mu včera řekla, že mě mrzí, že už si nepovídáme, říkal, že neví, o čem si se mnou povídat a od toho mám mít kamarádky. Teď o volném dni jsme se prakticky nebavili, a to jsme byli spolu většinu dne. Celkově mám pocit takové napjaté až dusné atmosféry. Začínám být z toho smutná. Když jsem s ním delší dobu, necítím se dobře. Samotné s dcerkou je mi líp. Co s tím? S manželem bych se přece měla cítit šťastně a uvolněně.

Zkusila bych zavést řeč na jeho práci nebo koníčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
29.10.19 06:00

Muž ti řekl, že neví, o čem si s tebou má povídat a že na to máš mít kamarádky? A tedy doma mlčíte, protože neví, co by si s tebou povídal? Řekni mu to ještě jednou, ne jako vyčítání, ale znovu, že to nemůže myslet vážně, že tedy je potřeba najít společné téma hovoru. že v první řadě máš jeho a kamarádky nemohou suplovat jeho roli v tvém životě. Začni to řešit, protože jsi doma s miminem krátce, zatím máš dost a dost práce s novoškem. Ale za rok mlčení s manželem ti hrábne. Nelze prostě, aby se s tebou nebavil a odbyl to tím, že si s tebou nemá co říct. Tak se ho zeptej, co v práci, co dělal a tak a uvidíš. Ale nemůže mlčet, nemluvit s tebou a na tvou výtku reagovat stylem pokecej si s kánoškama a mně dej pokoj. Řeš to, nenech to vyhnívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11704
29.10.19 06:36

Chudák chlap zase. On ji řekne, že si s ní nemá o čem povídat a ona má kolem něj chodit po špičkách, nic nechtit a vymyslet nezavadna témata k hovoru. Tak jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
29.10.19 06:44
@g.sandova píše:
Chudák chlap zase. On ji řekne, že si s ní nemá o čem povídat a ona má kolem něj chodit po špičkách, nic nechtit a vymyslet nezavadna témata k hovoru. Tak jo.

hlavně ho za žádných okolností neotravovat s řečma kolem jejich novorozeného mimina, ne ne ne, to si chlap nechce povídat o vlastním dítěti. NEOTRAVOVAT S TÍM. To by se jedna picla. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12702
29.10.19 06:51

My teď řešili něco podobného, jen synovu je devět měsíců. Hrozně málo spolu komunikujeme. Chybí nám jiná témata než o dítěti. Chlap přijde z práce unavený, umluvený a já zas potřebuji po celém dni komunikovat s jinou osobou. Je asi potřeba si to takto vysvětlit. Aby jste si oba uvědomili, kde je problém. U nás je další problém ten, že jsme oba unavení. Manžel z práce a já mám doma dítě co se hodně budí v noci a přes den spánku moc nedá. Co nám moc pomáhá je dělat nějakou jinou činnost spolu, třeba včera jsme hrabali zahradu a pod. Ono se pak začne najednou i jinak komunikovat. U tebe je to celkem brzo v šestinedělí, možná fakt se nemůže srovnat s otcovskou rolí. Ono to těm chlapům chvíli trvá, než se srovnají s tím, že nejsou na prvním místě. Můj taky bojoval, ono i jen to, že musel počkat než nakojím, abych mu uvařila kávu po práci ho štvalo, ale samozřejmě to chápal :lol: teď je to už jiné syn už si ho totálně získal :lol: já si třeba uvedmuji, že já chlapa taky nemám čas, je to jiné být máma a ne jen manželka. Už třeba jen to, že se minimálně maluji. Jenže oboum nám vadí, že bych líčení utírala do syna apod. věci. Takže si spolu nejlíp v klidu promluvte. Ono s tebou taky ještě cloumaji hormony a možná mu taky chybí jen sex :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15402
29.10.19 06:53

Potřebuješ začít komunikovat o těch podstatných věcech.

Tedy o tom, že z toho jak to máte nastavené jsi čím dál tím víc frustrované a že tě tím poslánín do háje docela ranil. A jestli chceš a nebo nechceš takhle fungovat dál a jestli on chce a nebo nechce, aby to bylo takhle.

Protože jinak se to celé bude jen zhoršovat

Jasně že to jde změnit, ale musí chtít i on.

Trošku se tomu dá napomoc změnout způsobu jak člověk mluví - když ty najednou začeně používat jiné komunikační vzorce, bude pro něj těží reagovat stejně. I když uznávám že ignorace a mlčení se dá použít docela často.

Poslechni si tenhle radiodokument

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

a případně se začti do knihy, která tu metodu jak se slyšet jinak a jak spolu mluvit jinak popisuje vcelku dost prakticky. https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
29.10.19 06:59
@anavi13 píše:
My teď řešili něco podobného, jen synovu je devět měsíců. Hrozně málo spolu komunikujeme. Chybí nám jiná témata než o dítěti. Chlap přijde z práce unavený, umluvený a já zas potřebuji po celém dni komunikovat s jinou osobou. Je asi potřeba si to takto vysvětlit. Aby jste si oba uvědomili, kde je problém. U nás je další problém ten, že jsme oba unavení. Manžel z práce a já mám doma dítě co se hodně budí v noci a přes den spánku moc nedá. Co nám moc pomáhá je dělat nějakou jinou činnost spolu, třeba včera jsme hrabali zahradu a pod. Ono se pak začne najednou i jinak komunikovat. U tebe je to celkem brzo v šestinedělí, možná fakt se nemůže srovnat s otcovskou rolí. Ono to těm chlapům chvíli trvá, než se srovnají s tím, že nejsou na prvním místě.Můj taky bojoval, ono i jen to, že musel počkat než nakojím, abych mu uvařila kávu po práci ho štvalo, ale samozřejmě to chápal :lol: teď je to už jiné syn už si ho totálně získal :lol: já si třeba uvedmuji, že já chlapa taky nemám čas, je to jiné být máma a ne jen manželka. Už třeba jen to, že se minimálně maluji. Jenže oboum nám vadí, že bych líčení utírala do syna apod. věci. Takže si spolu nejlíp v klidu promluvte. Ono s tebou taky ještě cloumaji hormony a možná mu taky chybí jen sex :lol:

TVL 8o to je ale hodnej, že to chápal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2116
29.10.19 07:13
@Šáruší píše:
TVL 8o to je ale hodnej, že to chápal

Taky ziram. Jdu svatorecit sveho chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10098
29.10.19 07:14

Hele, u nás taky ta komunikace vázne, od té doby, co jsem na rodičáku. Nebo, spíš už to prostě není jako dřív. Jenže je to fakt těžké. I když se sebevíc snažím, tak náš den sestává jen ze starostí o děti, na televizi nekoukám a těch nových témat k probírání prostě není tolik. A ruku na srdce, o mateřství si raději fakt pokecáme s kámoškou, která dokáže pochopit, jak se doma ženská věčně sama cítí. Taky dokážu pochopit manžela, kterému v práci hučí 40 seniorů, že přijde a chce si chvíli odpočinout. Měla jsem tenhle problém s ex, pracuji v domově pro seniory(děláme s manželem spolu) a když jsem přísla domů, můj bývalý spustil a nezavřel hubu. Nedokázal pochopit, že bych si chtěla chvilku odpočinout, nic neslyšet a vypít si kafe. Byl to ten typ, co by člověku vymluvil díru do hlavy. Dneska jsem docela ráda, že je manžel tichý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15402
29.10.19 07:17

Jinak bych tedy pána do písmene poslechla a domluvila si na jeden večer týdně pravidelné setkávání se s některou z kamarádek.

S tím, že když se o tom nechce pobavit předem, tak mu prostě vraž dítě se sepsaným návodem a odstříkaným mlíkem a odejdi.

Případně pokud na tohle nemáš odvahu, tak zkus najít někde někoho na vzájemnou podporu mezi spolumatkami. Pokud nemáš nějakou kamarádku s dětmi, zážila bych párkrát se zastavit v nejbližším mateřském centru, jestli ti tam nebude dobře.

V okamžiku kdy najdeš nějakou svou vlastní sebejistotu a sebedůvěru v nové roli, budou se ti lépe snášet stavy tvého manžela a bude jednodušší hledat cestu jak se jím nenechat zraňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat