Chybí oční kontakt 16m kojenec

76
5.11.20 14:32

Chybí oční kontakt 16m kojenec

Prosím jestli máte zkušenosti poraďte. Máme opožděný vývoj maly má 16m, vcera jsme byli na odběru krve na neuromuskularni vyšetření na dědičné a genetické svalové choroby, maly nedrzi balanc padá ale snaží se teď si začína pomale stoupat, mame už konečně cviceni, kde si převážně hraje a preliza a všímá, si věci, nejde mu ale mačkat čudlíky,, dnes Dr. Říkala že nejspíš to nebude něco ze svalama ale spis něco jiného, maly moc nedrzi oční kontakt neotwci se když na něj voláme jen když vidí někoho nové ale pak, uz nekouká nemá potřebu když snim mluvim nevsima, si mě moc je té věci co ho zaujme třeba luskaní nebo hračka, s každou hračkou si hraje stejně boucha sni nebe se snaží točit kolečka nebo se vším tuka,, a právě to se snaží Dr nak rozluštit byli jsme i na EEG a nic nenašli… Už nevim… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1075
5.11.20 15:12

Promiň, ale ten Tvůj dotaz nemá hlavu ani patu, přečetla sis to po sobě? Chápu dobře, že syn nedrží balanc- takže chodí, ale stále padá na zem? Moje dcerka začala chodit v 11 měsících, ale dobré dva měsíce taky občas upadla, protože tu chůzi neměla vybalancovanou. Nyní jí je 14 měsíců a např. s dřevěnýma kostkama o sebe taky ťuká, nebo hračkou mlátí do skleněné výplně dveří nebo ji hodí na zem. Popravdě jsem nezkoušela na ni promluvit a zkoušet, zda se na mě na povel podívá, protože vím, že jinak oční kontakt udržuje např. když mi něco podává nebo po mně něco chce..

Je známá příčina opožděného vývoje syna (problémy v těhotenství, komplikace při porodu, špatná genetika)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
5.11.20 15:21

Jinak máme v rodině chlapečka, začal chodit snad až v 1,5 roce, byl opožděný i v růstu. Tak ho pediatrička poslala na testy do nemocnice, kde mu zjistili, že mu mozek neprodukuje růstový hormon, takže mu ho rodiče denně píchají. Za rok a půl se fyzicky hodně spravil, tabulkově je sice stále na nízkých hodnotách (co se fyzické výšky týče), za pár měsíců své vrstevníky určitě doroste. Taky hodně pozdě začal mluvit, dnes je mu 5 let, určitě ta jeho mluva není jak by měla být, ale myslím, že do nástupu do školy se to ještě spraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3667
5.11.20 17:13

@elena.78

Myslím, že zakladatelka tím myslela, že se teprve začíná stavět… a padá.
Aspoň tak to chápu já, protože píše, že má opožděný vývoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
5.11.20 18:25

Všem se omlouvám,
Psala, jsem tak, jak jsem mela na, jazyků. Ano přesně tak začali jsme si sedat kolem 10,5 měsíce a tak nějak začal na, 4 se plazit kolem 14m no a teď je mu 16 teprve zkouší stoupat na kolena se zvedne a pak, sem tak když má dobrou oporu o co se chytí tak se snaží stoupnout. Jinak když sedí tak většinou padá dozadu ale někdy se stačí podeprit loktem a někdy spadne jako špalek. Dnes na cviceni jsme byli po druhe, a Dr. Říkala musíme na to přijít co mu jde těžko a proc, k tomu ten oční kontakt on kouka co ho právě zaujme když na něj volám jménem tak se otočí jen zřídka chápu že některé děti ještě neslyší na jméno ale on neudrzuje oční kontakt když na něj mluvim kouka na tu věc co právě dělám, sám nepapa nechce držet jidlo jen piškot a krupky to papa,,, tak právě se ptám kdo má zkušenosti takhle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
5.11.20 22:22

Ahá.. Hele, o tom mojím příbuzným chlapečkovi jsem Ti psala- že začal chodit pozdě. Taky jedna moje kamarádka má tři děti (všechno holky) a všechny začaly chodit taky okolo 18ti měsíců. Tak to jen k tomu „pozdnímu“ postavení na nohy. Každé dítě to má jinak no. Je mi jasný, že máš obavy, aby tam nebyla nějaká duševní vada- tak na mě Tvůj dotaz působí, ale nechej tomu volný průběh, stejně s tím nic nenaděláš. Je dobré, že jste v péči odborníků. Ty synka motivuj hrami, říkej mu říkanky, zpívej, choď s ním do přírody, ať se seznamuje s vnějším světem. Držím pěsti, ať je vše v pořádku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 11:04

@15Amy a byli jste na neurologii, nebo to řešíš s pediatrou?
Můj syn začal chodit později, a s balancem je problém (vypadá, jako by měl tři promile), a neuroložka měla jasno poměrně hned- mozečkový syndrom 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
7.11.20 11:19

Ano byli jsme na neurologii budeme mít pravidelně docházky ale dělali nám eeg a ze vše je v pořádku no maly taky Nak tak padá hlavně že sedu rekla bych že je prostě povoleny nezatne svaly jakoby, jinak se narodil přirozeně 4,40 kg ale byl vytazen zvonem byl to těžký a dlouhý porod měl pupeční snuru omotanou kolem krku no a neměl jakoby první nádech mohlo by být i něco tím? A tvůj maly ma tenhle syndrom zmizí to? Zjistili to na EEG?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 11:44

@15Amy máš SZ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie