Chybi signal GPS, co to znamena?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1744
3.7.22 17:54

Chybi signal GPS, co to znamena?

Zdravim vsechny. Mam problem a emimino vzdy poradi… potrebovala jsem na cestu navigaci, kterou vzdy stahuju, kdyz je potreba jedna se o waze. Nedala se pouzit, protoze furt hlasila chybi signal GPS, takze to bylo pase. Nevite cim to muze byt? Nebo znate jinou spolehlivou navigaci ke stazeni do tel? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16483
3.7.22 18:19

Byla jsi mimo signál nebo ti blbnul mobil. Na tohle pomáhá restart mobilu. Waze používáme skoro pořád, občas to takto zazlobí. Ale my s ní jezdíme v online režimu, interaktivně nás pak naviguje při kolonách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
3.7.22 18:31
@nozu píše:
Byla jsi mimo signál nebo ti blbnul mobil. Na tohle pomáhá restart mobilu. Waze používáme skoro pořád, občas to takto zazlobí. Ale my s ní jezdíme v online režimu, interaktivně nás pak naviguje při kolonách.

Hlasi to i doma a to jsem na wifi. Mam plnou pamet, muze to byt i tim? Vzdycky fungovala a ted vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16483
3.7.22 18:33

Doma signál GPS logicky nechytíš. Ten běhá přes satelit. Musíš s mobilem ven. A restart jsi zkoušela? Jinak tou plnou pamětí, pokud si navigaci stahuješ do mobilu do offline režimu, by to mohlo být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6977
3.7.22 18:35

Waze není „oflajn“ navigace, ale to s tím nesouvisí. Když nevidí GPS, tak nepůjde online ani offline navigace. Vypnout/ zapnout GPS v mobilu a podívat se, jestli má WAZE povoleno přístup k GPS. A taky k datům. Nějaká jiná aplikace pracující s GPS funguje? Mapy.cz, vyhledávání satelitů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1963
3.7.22 18:42
@migmina píše:
Hlasi to i doma a to jsem na wifi. Mam plnou pamet, muze to byt i tim? Vzdycky fungovala a ted vubec.

GPS nesouvisi s wifi ani s mobilnim signalem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
3.7.22 18:47
@nozu píše:
Doma signál GPS logicky nechytíš. Ten běhá přes satelit. Musíš s mobilem ven. A restart jsi zkoušela? Jinak tou plnou pamětí, pokud si navigaci stahuješ do mobilu do offline režimu, by to mohlo být.

Ano odinstalovala jsem ji a vypla a zapla tel. Jak nastavit do online rezimu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16483
3.7.22 19:00

V online režimu to je automaticky. Máš zapnutou GPS na mobilu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16483
3.7.22 19:01

A musíš jít ven nebo minimálně k oknu. Mě to v místnosti taky nefunguje, chodím si navigaci nahodit na balkon, když se na něco potřebuji podívat doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
3.7.22 19:05
@nozu píše:
V online režimu to je automaticky. Máš zapnutou GPS na mobilu?

Ano je zapnuta, uz fakt nevim. Jsem venku a stale chybi signal GPS

Příspěvek upraven 03.07.22 v 19:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16483
3.7.22 19:09

A funguje to GPS třeba v Google mapách? Jestli je problém s GPS v mobilu a nebo s komunikací mezi aplikacemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
3.7.22 19:14
@nozu píše:
A funguje to GPS třeba v Google mapách? Jestli je problém s GPS v mobilu a nebo s komunikací mezi aplikacemi.

V google mapach funguje ale to je navigace nespolehliva. Odbocte vlevo a to mam projet jako svodidlama? Strasne pozde baba povida, no katastrofa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16483
3.7.22 19:21
@migmina píše:
V google mapach funguje ale to je navigace nespolehliva. Odbocte vlevo a to mam projet jako svodidlama? Strasne pozde baba povida, no katastrofa

tím pádem je problém mezi GPS s Waze - koukni se do nastevní, zda má Waze povolený přístup k poloze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6977
3.7.22 20:22
@Ivan PPZ píše: … podívat se, jestli má WAZE povoleno přístup k GPS. A taky k datům. …

Případně mapy.cz už docela solidně navigují a dokáží být offline v Evropě.
Ale nějaká data pro navigaci jsou vhodná, kvůli aktuální dopravní situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1758
4.7.22 03:41

Jako první by bylo dobré zjistit, jestli funguje přijímač GPS a s jakou citlivostí. Stáhni si aplikaci GPS Status a pomocí ní se podívej, kolik v daném místě chytne družic a s jakou úrovní signálu. Aby navigace fungovala dobře i v autě, musí do deseti vteřin chytit aspoň 5-7 družic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat