Chybím už třetím týdnem na ZŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tesiik
Nováček 2 příspěvky 22.10.18 09:23
Chybím už třetím týdnem na zš

Ahoj, bývám opravdu hodně často nemocná a vždycky mi hrozně dlouho i trvá než se mi cokoliv vyléčí. Teď už nejsem ve škole třetím týdnem a jsem v deváté třídě. Jsem z toho opravdu hrozně vynervovaná, že co jsem všechno zameškala a hlavně vím, že učitelé mají hrozný kecy na to když někdo chybí tak dlouho.. Já fakt nevím co dělat, snažila jsem se přesvědčit mámu i doktorku, ale ony řekly, že do školy prostě ještě ne.. Co si myslíte o tak dlouhé absenci?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jahuhudka
Extra třída :D 11304 příspěvků 22.10.18 09:26

V dobe mailu,skype,fb ..... Co ti brani se domluvit se spoluzackou/u­citelkou a ucit se doma?

Heivka
Závislačka 3256 příspěvků 22.10.18 09:29

Že když jste nemocná, nic s tím nenaděláte, možná by nebylo od věci napsat mail svým vyučujícím a požádat je o úkoly aby skluz v učení nebyl moc velký. Já takhle dlouho párkrát chyběla na gymplu a kromě dní co mi bylo opravdu špatně jsem strávila celé marodění v učebnicích a půjčených sešitech. Zdraví je Jinín jedno a je dobře že vás nechají doma do úplného uzdravení.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25273 příspěvků 22.10.18 09:29

@Tesiik POkud nemáš 40 horečky, tak si sežeň email na všechny učitele, napiš jim a prostě dři. Není to ideální, ale holt když do školy nemůžeš, tak nemůžeš. Hlavně se nevrat dutá jak bambus.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33506 příspěvků 10 inzerátů 22.10.18 09:31

Zavolej učitelům, nebo řekni rodičům, ať jim zavolají a řeknou ti, co se máš učit. Přece dnes určitě máte i nějaký komunikační systém, kde s učiteli vše řešíte? 3 týdny nejsou ještě taková tragédie, to ti určitě školní rok nijak neovlivní. :kytka:

Vojta40
Povídálka 25 příspěvků 22.10.18 09:39

@Tesiik Do školy prostě ano- :? alespoň tě přejdou psát blbosti… :roll:

brumi
Kelišová 6545 příspěvků 22.10.18 09:40

@Tesiik když nemoc nedovolí jinak to nejde,pokud na tom trvá i dr,ale v dnešní době se dá všechno zvládnout ,tak neboj, určitě máte na stránce školky kontakty na učitele,spolu­žáky,tak jak bylo zmíněno zavolej všem co jde aby ti napsali dodali veškeré učivo a využívej čas doma na učení co nejvíc. Pokud jsi dlouhodobě takto často nemocná ,co zkusit domluvit individuální studijní plán? Stačí potvrzení od dr a pak už se na tebe nikdo dívat nebude,vím z vlastní zkušenosti byla jsem to samé,a drže mě to dodnes 30 let,individuální jsem měla pak hned i od prváku na střední a díky tomu byl přístup lepší,já byla klidnější a vše se zmáklo. A ještě mimo téme zjišťovali proč jsi tak často nemocná? Mám dceru 11 loni ve 4 třídě zameškanýh za celý školní rok 530 hod,takže masakr, také stále nemocná,nakonec jsem si vydupala pořádná vyšetření a klepu už je to lepší,po několika letech se ukázalo že má pár alergii která jí způsobovali nemocnost…

chs.jasmin
Echt Kelišová 7918 příspěvků 22.10.18 09:53
@Tesiik píše:
Ahoj, bývám opravdu hodně často nemocná a vždycky mi hrozně dlouho i trvá než se mi cokoliv vyléčí. Teď už nejsem ve škole třetím týdnem a jsem v deváté třídě. Jsem z toho opravdu hrozně vynervovaná, že co jsem všechno zameškala a hlavně vím, že učitelé mají hrozný kecy na to když někdo chybí tak dlouho.. Já fakt nevím co dělat, snažila jsem se přesvědčit mámu i doktorku, ale ony řekly, že do školy prostě ještě ne.. Co si myslíte o tak dlouhé absenci?

Ahoj,

na to, že je začátek školního roku, tak asi tvá absence za rok dělá hodně. To že učitelé už mají námitky - domluvila bych se s nimi, nebo spolužáky na nějaké komunikaci a zadávání ukolů a učiva. Budeš se muset učit doma, aby jsi vše dohnala. Mamka má tedy zvláštní přístup, to moje mě hned hnala do školy :lol:

Byla jsi na krevních testech? Jestli ti něco nechybí, proč je tvá nemocnost vysoká a dlouhé rekonvalescence?

Bereš nějaké vitamíny? Léčíš se s něčím dlouhodobě? :think:

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 22.10.18 09:54
@Tesiik píše:

Tak nebuď vynervovaná a uč se. Takhle v klidu doma se máš šanci naučit klidně víc než ve škole. Obzvlášť, když je ti už natolik dobře, že bys sama šla do školy. Tak si vem knížky a uč se. Stejně pak na střední bude víc práce na tobě doma a na vysoké je to hlavně o práci doma. Když přijdeš do školy s omluvenkou od lékařky a dokážeš učitelům, že umíš víc než spolužáci, proč by se na tebe pak někdo zlobil? Bude to spíš obdivuhodné :mavam:

Jessica4
Stálice 88 příspěvků 22.10.18 10:27
@Tesiik píše:

Ahoj, já jsem měla přesně takový problém na střední. K tomu abych prošla ročník jsem nesměla mít zameškáno více jak 60% z každého jednotlivého předmětu. No jeden rok byl fakt hrůza a z jednoho předmětu jsem měla asi 70% a z druhého 80%. To byli odpoledky kterou jsme měli jednou týdně. Pak když jsem přišla do školy tak mi spolužáci řekli že s těhlech dvou předmětů mě učitelé nepustí do dalšího ročníku. Prý mi to měli vzkázat. V klidu jsme šla za nimi, vysvětlila jim moje problémy a profesoři byli natolik ochotní že semnou domluvili náhradní termíny velkých písemek a to pak rozhodlo. Nesměla jsem mít horší známku jak 3 a ta známka pak rozhodla o mém vysvědčení.. takže jsem příklad že se fakt dá vše domluvit a hlavně doučit. A to si piš že jsem byla také v nervu..

blumen
Hvězda diskuse 42822 příspěvků 22.10.18 10:56

@Tesiik no tak se domluv, at Ti nekdo nosi poznamky a ukoly domu, nelezis doma jen tak, ne?

sediza
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 22.10.18 11:22

Když byla kámoška nemocná, nosila jsem jí poznámky z vyučování domů. Dneska už to snad jde i po e-mailu - naskenovat, poslat, vytisknout a můžeš být klidně ještě napřed. Stačí vytáhnout učebnice :D

brumi
Kelišová 6545 příspěvků 22.10.18 11:37

@sediza přesně udcery to dělám tak že mi mamka spolužačky nbaskenuje všechny sesšity co psali pošle emailem a malá přepisuje v prac sešitech dopln sa,ma jen nám řeknu jaká cvičení. nic složitého .)

sagina
Echt Kelišová 7656 příspěvků 22.10.18 12:03

@sediza dneska si to děcka nafotí na mobil a pošlou přes nějakou apku (mně holka takhle posílá věci přes Messenger, ale ona pro komunikaci s kamarády používá i něco jiného), je to raz dva.

lachtanice86
Kelišová 6658 příspěvků 22.10.18 12:49

@Tesiik no ale tak se snad učíš a látku snad přicházíš sama. Navíc dnes v době mobilů a mailů, neříkej že se nemůžeš spojit s učitelem nebo všema a domluvit se

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >