Chystáme se na první kaši, prosím o pár rad

99
27.3.15 20:13

Chystáme se na první kaši, prosím o pár rad.

Dobrý večer maminky,
dnes se chystáme dát synovi poprvé kaši na noc. Potřebuji trochu poradit. Normálně vždy nakojím co to jde a zbytek dokrmím umělým. Mám ho normálně tedy nakojit a místo umělého dát kaši? Nebo jenom kaši a nebude mít potom žízeň? čaj mi nevypije. Kdybych dala jen kaši, tak už asi přijdu o mléko úplně, mám ho málo, malý v noci spí 8-9 hodin, tak dlouho bez kojení teda nic moc a bohužel i přes to, že mám kvalitní elektrickou odsávačku tak skoro nic neodsaju (cca 15ml za půl hodiny)
Děkuji za rady od vás zkušenějších :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20713
27.3.15 20:15

Spí ti krásně, tak proč kaši? Taky ho může bolet břicho, nemusí mu to vůbec sednout. Příkrmy přes den už nějaké má?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
27.3.15 20:17

Dnes jsme byli u Doktorky a ta řekla, ať zkusíme tu kaši. Příkrmy ještě zatím nezkoušeli žádné. =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20758
27.3.15 20:17
@janca.kk píše:
Dnes jsme byli u Doktorky a ta řekla, ať zkusíme tu kaši. Příkrmy ještě zatím nezkoušeli žádné. =)

Vyprdni se na kaši a pokud chceš přikrmovat, tak zeleninou v poledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
27.3.15 20:22
@Svistice píše:
Vyprdni se na kaši a pokud chceš přikrmovat, tak zeleninou v poledne.

Mam stejny nazor. Kasi bych nedala, zacla bych zeleninovyma prikrmama v poledne. Postupne a zbytek dokojit nebo UM. Ale s prikrmama to chce zavest i trochu pitny rezim (mimochodem, taky uz v poledne davam par lzicek zeleniny a mala mi vodu zatim bojkotuje :) ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2058
27.3.15 20:24

Já tedy nic proti kaši na začátek přikrmování nemám, jen by mě zajímalo, v kolik mu jí chcete dávat, píšeš že dnes, moje dítě už tedy touhle dobou spí. Já dám kaši většinou mezi 17,30-18 jako večeři, ze začátku pak ani kojit nechtěla, ale teď ještě ráda po koupání chňapne, spát chodí 19,30-20 h. Dávám zapít vodou z hrnečku, ale to trvalo tak 3 týdny, než se naučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
27.3.15 20:26

My máme alergii na bíl. krav. mléka a bylo nám doporučeno počkat se zeleninou atd do 6 měsíce, takže nic jiného, než ta kaše nám zatím nezbývá. A jinak, až teda bude v budoucnu vařit třeba poprvé tu mrkvičku, co myslíte, že je lepší v páře nebo v kojenecké vodě?
:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2058
27.3.15 20:32

Vařím zeleninu na páře, měla by si zachovat víc vitamínů. Kojeneckou vodu nepoužívám, máme kvalitní z vodovodu a malá se plazí a olizuje podlahu, takže bakterie ve vodě neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
27.3.15 20:35

Naše dětská lékařka byla také proti kaším, prý pokud dítě normálně přibírá, tak nejsou potřeba, naopak po nich děti prý zbytečně tloustnou. Každý má na to jiný názor, osobně si myslím, že to neuškodí, ale třeba na spánek to u nás nemělo žádný vliv, děti se v noci budily a stále budí ať jim dám k večeři cokoli. Já jsem začla kaši dávat až kolem 8. měsíce, ale třeba syn jí odmítal a nikdy kaše nejedl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
27.3.15 20:36

@janca.kk tak spíš bych ti jí zezačátku doporučila dát právě v poledne a jen trošku a sledovala bych reakci, pokud jí to nesedne, mohla by mít bolení a už jen proto když ti takhle krásně spinká bych jí to večer nenarušovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2558
27.3.15 20:37

@janca.kk Já kojila malou do dvou let. Večer kolem osmý, ráno, když se vzbudila, většinou kolem pátý, šestý, pak ještě usnula. Na 18ti měsíční prodhlídce mi doktor taky řekl dávat UM - abych si prý už odpočala :),ale malá ho nechtěla, tak jsem pokračovala v kojení. Kaši jsem taky jednou zkusila, ale taky ji nejedla. Večerní kojení jsem pak odbourala jako první a teď jí dávám večer actimel, po mlíku jí bolí bříško. Úplně se odstavila až skoro ve dvou letech, že se přestala brzo ráno budit, tak pak dostala normální snídani :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
27.3.15 20:42

@janca.kk a kolik je malemu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
27.3.15 20:52

@Pomka Před týdnem mu byli 4 měsíce =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
27.3.15 21:08

Taky jsme začínali s kaší. Zbaštil kaši a dokojila jsem, kolik chtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
27.3.15 21:16

Nevidím nic na zavedení kaše k večeři. Ale je fakt, že na spaní to vliv nejspíš mít nebude (soudím podle nás). Jinak já jsem dávala prvně kaši a pak za cca půl hodiny dokojila. Ale začínala jsem až v půl roce nebo později…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama