Reklama

Chystání podkladů pro účetní,co vše to obnáší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Minnie32
Povídálka 40 příspěvků 28.12.17 16:36
Chystání podkladů pro účetní,co vše to obnáší?

Ahoj, prosím holky účetní, jaká je náplň práce chystání podkladů pro účetní,resp.co je v tom vše obsaženo. Napadaji mě jen faktury :lol:

Reklama

Reakce:

Illaaa
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 28.12.17 16:55

Já bych to viděla, na přijaté faktury, vydané faktury, bankovní výpisy+vše, co jde přes banku a není to přímo ve fakturách, možná podklady pro mzdy, jestli bude zpracovávat i mzdy a třeba podklady z pojišťoven ohledně pojištění majetku + třeba náhrady pojistek. Pak třeba nějaké sestavy ze skladu, pokud byste si dělali sklad sami. A ještě mě napadají třeba různé dopisy z úřadů, o kterých se musí i účtovat (penále, předpisy daní-např. daně z nemovitých věcí), rozhodnutí společnosti o různých věcech (třeba rozdělení zisku), atd.. Asi záleží, čím přesně se společnost zabývá, ale tohle mě napadá jako gró…

Minnie32
Povídálka 40 příspěvků 28.12.17 17:00
@Illaaa píše:
Já bych to viděla, na přijaté faktury, vydané faktury, bankovní výpisy+vše, co jde přes banku a není to přímo ve fakturách, možná podklady pro mzdy, jestli bude zpracovávat i mzdy a třeba podklady z pojišťoven ohledně pojištění majetku + třeba náhrady pojistek. Pak třeba nějaké sestavy ze skladu, pokud byste si dělali sklad sami. A ještě mě napadají třeba různé dopisy z úřadů, o kterých se musí i účtovat (penále, předpisy daní-např. daně z nemovitých věcí), rozhodnutí společnosti o různých věcech (třeba rozdělení zisku), atd.. Asi záleží, čím přesně se společnost zabývá, ale tohle mě napadá jako gró…

No skoro o ničem nic nevím, mě právě účetnictví nikdy nebavilo, tak uvidím, jestli mě bude bavit toto, hlavně abych to pochopila :lol:

Lentilkaaa83
Závislačka 3052 příspěvků 28.12.17 17:01

Faktury, pokladni doklady, platby kartou, bankovni vypisy, podklady z ruznych instituci jako ruzne pojisteni, FU, atd.

Angie87
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 28.12.17 20:04
@Illaaa píše:
Já bych to viděla, na přijaté faktury, vydané faktury, bankovní výpisy+vše, co jde přes banku a není to přímo ve fakturách, možná podklady pro mzdy, jestli bude zpracovávat i mzdy a třeba podklady z pojišťoven ohledně pojištění majetku + třeba náhrady pojistek. Pak třeba nějaké sestavy ze skladu, pokud byste si dělali sklad sami. A ještě mě napadají třeba různé dopisy z úřadů, o kterých se musí i účtovat (penále, předpisy daní-např. daně z nemovitých věcí), rozhodnutí společnosti o různých věcech (třeba rozdělení zisku), atd.. Asi záleží, čím přesně se společnost zabývá, ale tohle mě napadá jako gró…

Presne tak a jeste bych doplnila napr. seradit faktury podle data, setridit nebo nalepit pokladni doklady, priprava papiru k majetku (napr. nakup aut), veskere obchodni smlouvy, prubezne konzultace s ucetni, komunikace s jednatelem firmy a se zamestnanci, zajišťování podpisu pisemnosti, zajisteni zalozeni písemnosti do Sbírky listin…

Angie87
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 28.12.17 20:05
@Minnie32 píše:
No skoro o ničem nic nevím, mě právě účetnictví nikdy nebavilo, tak uvidím, jestli mě bude bavit toto, hlavně abych to pochopila :lol:

Chce to mit základní povědomí o fungování firmy. Budeš prostředníkem mezi účetní a šéfem firmy.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >