Chytré hodinky Garmin - vyplatí se?

682
3.3.21 10:32

Chytré hodinky Garmin - vyplatí se?

Ahoj všem,

zvažuji koupi chytrých hodinek (náramku). Jelikož hodně sportuji - denně + outdoor a plavání (dělám triatlon) tak mě hodně zaujaly Garminky - konkrétně model Fenix 6s Glass - mohla bych ho mít za necelých 8k přes známého, nové, přímo z Garmin shopu. Což je skvělá cena. Chci se zeptat, jestli máte někdo nějaké zkušenosti apod. A případně co říkáte na Xiaomi miBand? Za tu cenu? Já si myslím, že to nevyhodnotí přesné hodnoty.
:kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
376
3.3.21 10:36

Ahoj. Ja mam garmin vivoactive3 a jsem naprosto spokojena. Vyhovuje mi ovladani, appka v mobilu, velikost, proste za me skvela volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
3.3.21 10:40

Já mám Samsung watch a jsou super. Levnější varianty budou fungovat také, ale asi nebudou tak dobře komunikovat s telefonem nebo rozpoznávat sporty a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
3.3.21 10:41
@Janina B1 píše:
Ahoj všem,zvažuji koupi chytrých hodinek (náramku). Jelikož hodně sportuji - denně + outdoor a plavání (dělám triatlon) tak mě hodně zaujaly Garminky - konkrétně model Fenix 6s Glass - mohla bych ho mít za necelých 8k přes známého, nové, přímo z Garmin shopu. Což je skvělá cena. Chci se zeptat, jestli máte někdo nějaké zkušenosti apod. A případně co říkáte na Xiaomi miBand? Za tu cenu? Já si myslím, že to nevyhodnotí přesné hodnoty. :kytka: :kytka:

Na sport jedině garmin! Super výdrž i hromada funkcí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
3.3.21 10:41
@Westie87 píše:
Ahoj. Ja mam garmin vivoactive3 a jsem naprosto spokojena. Vyhovuje mi ovladani, appka v mobilu, velikost, proste za me skvela volba.

Super, to ráda slyším - já koukala na vivoactive4, ale bohužel ta sleva se vztahuje pouze na řadu Fenix - kdy normálně stojí okolo 14,15k a já bych je měla za necelých 8. Je to darda, ale zase slyším jen pozitivní hodnocení :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7417
3.3.21 10:42

Mám Garminy a jsem spokojená :palec:. Jsou i krásné na ruce. Ta cena paráda, já mám o dost dráž… Ber je :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
3.3.21 10:45

Táta si pořídil fénix 5× a je nadšený, vypadá, že investice nelituje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
3.3.21 10:46

Děkuju, jsem přesvědčená, do týdne by měly přijít :mavam: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
3.3.21 10:49

My máme tedy samsungy, protože máme všechno od samsungu, od telefonu, přes tablety po sluchátka a náramně mi vyhovuje, jak mi to spolu komunikuje, takže o garminkách neporadím. Nicméně měli jsme mi bandy 4, se mi nechtělo dávat ty tisíce za hodinky, hlavně když to kupuju 3×. No tak mi bandy mi tu leží v krabici a do půl roku jsme překupovali hodinky, je to nebe a dudy. Takže směle do nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7317
3.3.21 10:55

Záleží, jaký funkce potřebuješ. Za mne většinu lepších funkcí, na které mi můj vivofit 3 nestačí - hlavně asi body battery, přesná gps, můžeš s nimi platit - mají i ty Vivoactiv 4. Ale nevím, jak je to s tím plaváním a kolem, jestli je to nějak lepší, já v podstatě jen běhám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68450
3.3.21 11:00

Mám Garmin vivo 3 a jsem nadšená. Ovládání hodinek ani aplikace mi tedy moc intuitivní nepřijdou, člověk si musí zvyknout. Překlad je zoufalý - jako hledat souhrn aktivit za měsíc v sekci Zprávy… no :roll: Ale když to člověk přepne do angličtiny, tak Reports už dává větší smysl.
Super jsou různé výzvy. Možnost porovnávat svoje výsledky v čase.
Mě vyhovuje hlavně napojení na sociální „sítě“- sledovat přátele, hecovat se.
Napojení na telefon, ale to mají asi všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68450
3.3.21 11:06
@madlicka píše:
Záleží, jaký funkce potřebuješ. Za mne většinu lepších funkcí, na které mi můj vivofit 3 nestačí - hlavně asi body battery, přesná gps, můžeš s nimi platit - mají i ty Vivoactiv 4. Ale nevím, jak je to s tím plaváním a kolem, jestli je to nějak lepší, já v podstatě jen běhám.

todle m na Garminu pije krev, jak mají cíleně softwearově osekané funkce u těch nižších modelů. Jako je mi jasné, že když ma chybí hardwear a není tam ten správnej čip, čidlo, tak prostě něco nezměřim ( saturaci ), má to kratší životnost baterky… Ale to, že prostě vivoactive 3 nemá bruslení v základu a vivo 4 jo… Stejně tak to, že při plavání to neměří tepovou frekvenci. Když nastavim v bazénu kardio, tak to tepovku normálně měří a zvládá. :roll: A toho je spousta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
3.3.21 11:22

Já mám ty vivoactive 3 a moc nadšená teda nejsem. GPS hledají klidně půl hodiny, někdy už jsem z běhání v mezičase zpět. Zprávy z telefonu někdy zobrazí, někdy ne. Měla jsem problém, že mi nezazvonily, když mi někdo volal, to už po nějaké aktualizaci funguje. Baterka taktak vydrží 30km pěší výlet. Aplikace mi přijde nepřehledná. Měří, že jsem zdolala 10 páteř, i když celý den chodím jenom po bytě. Dosáhnu počtu kroků v okamžiku, kdy sedím u počítače :nevim:. Dvě kamarádky mají stejný model a mají úplně stejné problémy. Já bych do této značky už znovu nešla, osobně se asi i vrátím k hloupým hodinkám, až se tyto rozbijí, nevidím v tom smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5960
3.3.21 11:48

@Janina B1 ber je :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
3.3.21 11:50
@vulpes píše: