Chytré hodinky, jak přesně fungují?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
684
17.11.21 08:27

Chytré hodinky, jak přesně fungují?

Zdravím, omlouvám se, protože jsem včera už jednu diskuzi o chytrých hodinkách založila, ale dostala jsem jen jednu odpověď :-)
A teď se chci zeptat na něco jiného. Chci je koupit manželovi k vánocům, už jsem snad vybrala, ale zajímalo by mě, jak přesně ty hodinky fungují. Nevadí, že nemají wifi? Pořád o tom hledám informace, takze jsem zjistila, že s telefonem se spárují přes bluetooth.
Ale co pořád nechápu, když třeba běhám, používáme aplikaci Runtustic, to se do toho převede??
Díky moc :hug: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
721
17.11.21 08:52

Četla jsem si i tvůj předchozí dotaz a já bych šla opravdu do Garminu. Mám už druhé a nedám na ně dopustit, ze všech možných recenzzi mají opravdu nejlepší měření. Pokud muž sportuje, raději bych třeba ten tisíc priplatila. Třeba Forerunner jdou sehnat už od 3 tisíc. Navíc má Garmin skvělou aplikaci.

Co se týká WiFi, já ji teď v hodinkách mám, ale prakticky nevyužívám, bez té bych se určitě obešla.

K aplikaci - každé hodinky mají svou vlastní aplikaci. Přes den (ani při sportu) nemusíš párovat s mobilem. Hodinky si všechny údaje ukládají samy. A po spárování (to já ani nedělám každý den) se vše převede do aplikace v mobilu. Tam máš pak více statistik a přehledů. Ale základní údaje - kroky, kalorie apod. (Tady asi záleží na hodinkách) máš ke zhlédnutí rovnou v nich.
Jestli jdou údaje nacist do Runasticu, nevím, zkus zagooglit. Ale podle mě je nejjednodušší používat pak aplikací od hodinek, ostatní nepotřebuješ. Proto bych se při výběru řídila právě i tím, jestli je mi sympatická aplikace. Zkus si její prostředí vyhledat na YouTube.

Kdyby tě zajímalo něco víc, klidně se ptej. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
17.11.21 09:03

@levandule23 díky moc! :-) on manžel zas až tak nesportuje právě. Občas si jde zaběhat. Tak aby nemusel s mobilem. A měl na těch hodinkách stopky a tak… Takže zas až tak nic náročného nepotřebuje. Sice doma občas prohodíme, že hodinky by se hodili, ale on je takovej, že si dál vystačí s mobilem.. :-) ale přesto ho nechci odbít nějakým levným šmejdem. Ale ty poslední, co jsem dávala odkaz, tak ty mají hromadu dobrých recenzí..
Právě to, jak se to převádí do telefonu do nějaké sportovní aplikace, na to jsem žádné info nenašla.
I tak díky moc :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
17.11.21 09:36

Já mám Garmin a jsou naprd. GPS se načítá tak dlouho, že kolikrát jsem už z běhání zpět. Denně vylezu podle hodinek x pater, i když celý den chodím po bytě. Párování s mobilem funguje dle aktualizace, někdy mi to ukazuje zprávy y někdy ne, někdy jen část. Někdy vím, že mi někdo volá, ale byl asi půlrok, co to fakt nezobrazily. Já nevím, co na nich všichni vidí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6307
17.11.21 10:34
@Katka372 píše:
@levandule23 díky moc! :-) on manžel zas až tak nesportuje právě. Občas si jde zaběhat. Tak aby nemusel s mobilem. A měl na těch hodinkách stopky a tak… Takže zas až tak nic náročného nepotřebuje. Sice doma občas prohodíme, že hodinky by se hodili, ale on je takovej, že si dál vystačí s mobilem.. :-) ale přesto ho nechci odbít nějakým levným šmejdem. Ale ty poslední, co jsem dávala odkaz, tak ty mají hromadu dobrých recenzí..
Právě to, jak se to převádí do telefonu do nějaké sportovní aplikace, na to jsem žádné info nenašla.
I tak díky moc :-)

V tom případě je důležité, aby měly GPS. Hodinky mají vlastní paměť, kam ukládají záznam, ta paměť se při synchronizaci uvolní. Wifi je jen bonus navíc, který ovšem stojí za vyšší spotřebou energie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
17.11.21 11:11

@Zumpa gps mají.
Díky moc, už se začínám i trochu orientovat :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
721
19.11.21 14:33

@Kolicek95
A nemáš špatný kus? GPS se mi načte po 5 krocích, patra sedí. A s párováním taky nemám problém. Mám už druhé hodinky Garmin, tyto jsou dražší, ale dříve jsem měla jedny z nejlevnějších a také nebyly problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat