Reklama

Chytré řeči o vhodném věku na těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 17:38
Chytré řeči o vhodném věku na těhotenství:

Ahoj,

taky vás štvou neustálé názory (okolí, v článcích, v médiích,…) ohledně vhodného věku na těhotenství? Já vím, že to nemusím poslouchat/číst,… a prostě to neřešit. Ale přijde mi, že se to na mně valí ze všech stran. Ano, je mi 33 a stále nemám dítě. Také mi přišel vhodý věk na miminko kolem 26 a potom do 30 druhé. Ale žel - člověk míní,… A tak se prostě teprve za pár měsíců budu vdávat, řešíme nové bydlení, auto, mám novou práci a máme jasno v tom, že hned po přestěhování (což plánujeme symbolicky hned po svatbě) se začneme o miminko snažit. A ano, nemusí to jít, můžou být problémy, jenže když jsem neměla vhodného partnera, tak se prostě nedalo nic dělat. A já místo abych byla v klidu a těšila se, tak se trápím, protože neustále poslouchám, jak už je pozdě, že to není zdravé, jaká jsou rizika, neustále na mě někde vyskakují články na toto téma, stejně tak i na gyndě mi to už bylo „šetrně“ připomenuto. Řešili jste někdo podobnou situaci, nebo jste to zvládli v pohodě a neřešili to? Mn to trápí a nevím, jak se od toho oprostit a přestat si tím vše kazit.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 04.02.17 17:41

Život nelze nalinkovat podle šablony. Kašli na to, co si myslí ostatní. Je to Tvá individuální situace, Tvoje profesní, existenční a finanční zázemí, do kterého dítko přivedeš. Nikdo jiný ten život za Tebe žít nebude. Já osobně kašlu na to, co si myslí ostatní a žije se mi velmi dobře. Osvobozuje to, doporučuji.

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 04.02.17 17:41

Ja to neresila. Taky nebyl vhodny tatinek. Dceru jsem mela v 31. Je mi 34 a chtela bych jeste dalsi dite. V brzky dobe to nevypada, tak se uvidi. Okoli me netrapi…

mroe
Extra třída :D 14232 příspěvků 04.02.17 17:42

A takhle se te dotyka vsechno? Vsechno v zivote takhle pitvas? Problem hledej v sobe, proc se te dotyka neco, nad cim muzes klidne mavnout rukou.

Helileli
Závislačka 2753 příspěvků 04.02.17 17:43

Jednim uchem tam, druhym ven. Ja chapu, kdyz ma nekdo reci na nactilete maminky bez jakehokoli zazemi ci naopak na prvorodicky 40+, ale rozmezi cca 20-40let povazuji za normalni obdobi pro porizeni si deti.
A zamyslela bych se, pojud mi takove veci rika konkretni osoba, jestli mi stoji za to s ni komunikovat.

svycarka
Echt Kelišová 7520 příspěvků 04.02.17 17:45

Ja rodila prvni na 30 a ted druhe na 35. Dusevne a fyzicky se citim na 25. Kamaradka rodila na 43 a rarita nasi dediny mela dvojky po 60 :mrgreen: Myslim, ze mas vek v poho a jeste klidne na 3 deti :jazyk:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 04.02.17 17:46

Neřeš to. Já chtěla dítě ve 20, je mi 32 a nemám dítě vůbec.
Kdysi ženské rodily kolem 20, v 50 šly do důchodu, v 70 umíraly. A dnes? Rodíme kolem 35, důchod tak v 65, kolem 85 umíráme. Vše se posunulo o 15 let. Čili nějaké plky o tom, že jsem stará na první děcko atd…ať si říká co chce kdo chce. To, že v okolí rodí dvacítky a mají už druhé nebo třetí děcko na cestě ať maj.

ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 04.02.17 17:46

Tak ono objektivně je na první dítě po 30ti nejvyšší čas :nevim: Aspoň z biologického hlediska. Jestli je vhodné to bezdětné třicátnici předhazovat je věc druhá :think: Osobně bych to pouštěla jedním uchem tam, druhým ven…

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 04.02.17 17:47

Já syna porodila ve 32, a to jsem tehdy byla uz 3 roky vdaná. A ne, nebylo to proto, ze by nám to neslo. Povedl se na první pokus.

Je to tvůj život a ještě budes mít kopec deti :kytka:

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 04.02.17 17:48

Jak otěhotněla ve 20 a taky jsem poslouchala různý řeči ale opačného typu. Udělej si to po svém, je to tvůj život.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 04.02.17 17:53

Na okolí kašli

S manželem jsme spolu od roku 2000, brali jsme se až po narození první dcery v roce 2009 chtěli jsme 4 děti… od roku 2002 jsme se pokoušeli o miminko…POTRATY, POTRATY, POTRATY :,( zadařilo se až v roce 2008 po IVF mně bylo 29 a manželovi 40 pak další snažení a v lednu po 7IVF 2013 se nám narodila druhá dcera. Další děti už neplánujeme.

Další věc byla, že jsme už měli byt, zázemí, úspory…hodně jsme cestovali a tak mám dovolená v Disnylendu přijde jako nejlepší ;)

Prostě i když chceš tak to nejde.

Takyjedna
Závislačka 4609 příspěvků 04.02.17 17:54
@Anonymní píše:
Ahoj,taky vás štvou neustálé názory (okolí, v článcích, v médiích,…) ohledně vhodného věku na těhotenství? Já vím, že to nemusím poslouchat/číst,… a prostě to neřešit. Ale přijde mi, že se to na mně valí ze všech stran. Ano, je mi 33 a stále nemám dítě. Také mi přišel vhodý věk na miminko kolem 26 a potom do 30 druhé. Ale žel - člověk míní,… A tak se prostě teprve za pár měsíců budu vdávat, řešíme nové bydlení, auto, mám novou práci a máme jasno v tom, že hned po přestěhování (což plánujeme symbolicky hned po svatbě) se začneme o miminko snažit. A ano, nemusí to jít, můžou být problémy, jenže když jsem neměla vhodného partnera, tak se prostě nedalo nic dělat. A já místo abych byla v klidu a těšila se, tak se trápím, protože neustále poslouchám, jak už je pozdě, že to není zdravé, jaká jsou rizika, neustále na mě někde vyskakují články na toto téma, stejně tak i na gyndě mi to už bylo „šetrně“ připomenuto. Řešili jste někdo podobnou situaci, nebo jste to zvládli v pohodě a neřešili to? Mn to trápí a nevím, jak se od toho oprostit a přestat si tím vše kazit.

To nejsou názory, to je prostě objektivní fakt. S tím se musíš smířit. Zrovna od doktora bych to brala, ti říkají věci věcně, na rovinu, může být hůř, kdybys měla třeba rakovinu, tak by ti to taky řekl přímo na férovku, to teď doktoři musej. A já stejně nemám ráda, když si člověk sám sobě maže med kolem huby. K čemu je to jako dobré, kdyby sis namlouvala, že jsi na tom o moc líp, než kdejaká dvacítka? Lepší je to neřešit a žít s rozdanýma kartama. Že ti to říká okolí, tak je nějak odpálkuj, no. Lidi toho napovídají, jedním uchem to pouštím tam a druhým ven. Prostě se musíš naučit žít podle svého a nehroutit se, když trošku vybočíš. Moje babička se taky vdávala až ve 33 a to byla ročník 1906. Dřív to bylo společensky blbé, teď je takových ženských spousta. Navíc ty už máš chlapa, vše zařízené, velkou šanci, že to klapne, jsou ženské, které jsou třebas po rozchodu.

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 04.02.17 18:03

Vždyť to máš v dohlednu, tebe ty články vůbec nemusí znervózňovat. Co mají říkat 33leté, které nemají ani partnera. ;)

truelly
Závislačka 2644 příspěvků 04.02.17 18:04

V klidu, kamarádka se ve 33 teprve seznámila s tím pravým, svatba po čtyřech letech a po dalším roce první dítě. Projdi zdejší diskuze o tech, co vybraly blbe, nebo vzaly zavděk prvním co sel kolem a hned otehotnely, třeba po třech měsících známosti…a uklidní s se. Hodně štěstí!!!

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 04.02.17 18:04
@truelly píše:
V klidu, kamarádka se ve 33 teprve seznámila s tím pravým, svatba po čtyřech letech a po dalším roce první dítě. Projdi zdejší diskuze o tech, co vybraly blbe, nebo vzaly zavděk prvním co sel kolem a hned otehotnely, třeba po třech měsících známosti…a uklidní s se. Hodně štěstí!!!
:palec:
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama