Chytrý telefon pro starší dámu

285
16.9.21 11:11

Chytrý telefon pro starší dámu

Zdravím takto ve čtvrtek,

jdu si sem pro radu a typ, jaký pořídit mamce telefon. Bude jí 70. Ještě do teď měla normální tlačítkový telefon, který postupně vypovídá službu. A mamča říkala, že by chtěla vyzkoušet nějakého toho mobilního chytrolína. Já mám xiaomi, ale nevím, jestli by to na ni nebylo už moc složité, jestli nejsou i nějaké jednodušší.

Podstatné je, aby měl dost dobrou výdrž baterie. Mamka hlavně telefonuje a někdy jsou to docela dlouhé hovory, protože v naší rodině se pořád něco řeší a někteří členové nebydlí úplně blízko. A taky chce fotit, hlavně asi vtipné fotky našich zvířat plus něco na zahradě a tak podobně, tuším, že díky tomu bude používat asi whatsapp či jak se ta aplikace jmenuje, aby mohla fotky posílat po rodině. Facebook asi ne, ten si sice kdysi založila, ale vůbec na něj nechodí. Mobilní banku asi taky nebude chtít.

Aby to nebylo moc drahé, nejspíš něco do 3 000 Káčé :mavam:

Díky! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6165
16.9.21 11:16

My dali tchýni můj samsung, je jí 75let. Já mám teď xiaomi. A myslím že je to tak na stejné brdo vše. Na hlavní plochu jsme ji dali základní ikony co používá. Uplně super si zvykla na wats upp. Posílá fotky celé rodině :-). To se nauči v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
661
16.9.21 11:16

Já mám Honor, Huawei to podle mě bude mít schované někde taky, jde nastavit režim pro seniory. Na ploše je všechno velké, jednoduché, dobře přístupné. Zkus pohled u sebe v mobilu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
16.9.21 11:30

Babička má 70 a už vystřídala pár chytrých telefonu. Nakonec zjistila že se všechny ovládají podobně ale vždy měla z přechodu na nový strach. Měla Huawei, Samsung…my jsme to dělali tak že jsme si s ní sedli a klidně jsme psali na papír co má kde zmáčknout když chce zavolat, napsat sms, nastavit budík a takové ty základní věci které bude potřebovat. Za pár dní už to uměla sama. Maminka se to určitě naučí. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35748
16.9.21 11:34

Tak jí dej do ruky tvůj telefon, ať se s tím seznámí a zjistí, jestli to bude umět používat. Protože některé starší osoby se na to bojí sáhnout, aby něco někde nesmazaly. Mám po dlouhou dobu obyčejný Samsung, starší verze se jistě za 3000 koupit dají. Přijde mi intuitivní a jednoduchý. Na bankovnictví jdu radši na velký PC. Ke každému telefonu dávají nabíječku, tak snad zvládne při delším hovoru mobil do nabíječky dát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11215
16.9.21 11:50

@NEITIRI koukni na Aligator, mají pro seniory více typů. Kupovala jsem mamce (téměř 70 let) a je naprosto spokojená. Má ho něco málo přes rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1313
16.9.21 11:52

Rozhodně doporučuji jít spíš po kvalitě než po ceně, já sama mám spíš low-cost a nijak mě to v zásadě neomezuje, ale často vidím seniory, jak se rozčilují, když se ten telefon seká, nebo nereaguje na dotek tak jak má. Prostě zajistit bezproblémové užívání, takže byť nejsem jablíčkář, tak zrovna u lidí s pomalejšími reakcemi, nebo i postižením má ten Apple celkem význam, i to ovládání je víc dělané „pro jednodušší“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6324
16.9.21 12:03

Asi všude jde nastavit „zjednodušený“ režim. Dlouhou výdrž a solidní cenu při solidní kvalitě mají Xiaomi. Aktuálně nebrat Huawei- problém s Googlem. A skoro všechno budou obří placky, tak nastavit dostatečně veliké ikony a písmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2038
16.9.21 12:19

Po svých zkušenostech s „důchodcovskými“ mobily, už bych nikdy žádný podobný nekoupila. To ovládání je příšerně složité, člověk kliká půl dne, než se někam prokliká… Zkuste třeba babičku vzít do nějaké prodejny, kde jsou telefony vystavené, aby si je prohlédla a oťukala.
Nebo ji půjčte svůj na zkoušku. Ony ty telefony fungují i bez sim karty, tak by si tam třeba vyzkoušela alespoň ten whatsapp a tak. A podle toho bych jí vybrala nějaké jiný.
Naši staříci si koupili Xiaomi za 3 tisíce a jsou maximálně spokojení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
16.9.21 12:26

Díky moc za tipy! Okouknu je :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
791
16.9.21 14:59

Nikomu z okolí, včetně mě xioami dlouho nevydržel, po roce začal odcházet (sám se vypínal apod.), jednalo se o různé typy telefonů, ale může to být náhoda. Ale jsou nadupaný za nízkou cenu, to jo. Naopak samsung všem z okolí vydržel leta v suprovém chodu.
Na samsungu začínala tchyně, tchán i má mamka (jsou výrazně mladší, kolem 50 let, ale s technologiemi mají také problém, bojí se, dlouho si zvykají). Táta začínal na nokii s windows phone (obdivuji ho, mně připadá nepřehledný doteď :D).
S androidem nemají problém.
Edit. Jo a tchyně a táta hodně používají whats up (jak říká táta vocas :D:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
17.9.21 09:25

Podívej se určitě i na Realme nebo Motorolu. Jinak hodně důchodců v mým okolí má Samsung. Sou to ty levnější áčkový a emkový řady. Rozhodně sou spokojenější než z Xiaomi, která má naprosto šíleně přeplácanou nadstavbu. U Motoroly sou fajn moto mods

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat