Cibulové slupky - zázrak pro vlasy

33
6.4.17 17:30

Cibulové slupky - zázrak pro vlasy

Ahoj holky,

znáte či používáte některá odvar z cibulových slupek na vlasy?
Jde o tradiční ruský recept, jak si posílit a ozdravit vlasy, vyživit je a podpořit jejich růst a navíc se s ním dají vlasy tónovat do zlatova (použijete-li klasické „oranžové“ slupky). Obsahují prý až 30× více účinných látek, než samotná cibule a při použití na vlasy odpadá problém v podobě pachu, který je v případě cibule opravdu šílený a vytrvalý. V současnosti je to celkem populární i na západě, hlavně mezi Afroameričankami, které mají vlasy tak křehké, že se je snaží co nejméně oslabovat chemickými přípravky a naopak je co nejvíce posilovat těmi přírodními.

Osobně tento recept miluji, ale přijde mi, že ho u nás skoro nikdo nezná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

26161
6.4.17 17:33
@Šipan píše:
Ahoj holky,

znáte či používáte některá odvar z cibulových slupek na vlasy?
Jde o tradiční ruský recept, jak si posílit a ozdravit vlasy, vyživit je a podpořit jejich růst a navíc se s ním dají vlasy tónovat do zlatova (použijete-li klasické „oranžové“ slupky). Obsahují prý až 30× více účinných látek, než samotná cibule a při použití na vlasy odpadá problém v podobě pachu, který je v případě cibule opravdu šílený a vytrvalý. V současnosti je to celkem populární i na západě, hlavně mezi Afroameričankami, které mají vlasy tak křehké, že se je snaží co nejméně oslabovat chemickými přípravky a naopak je co nejvíce posilovat těmi přírodními.

Osobně tento recept miluji, ale přijde mi, že ho u nás skoro nikdo nezná…

My tím barvíme vajíčka, takže když to funguje na skořápku, proč by to nefungovalo na vlasy ;)…a bylin, které pomáhají na vlasy je spousta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
6.4.17 17:36

@Šipan tak o tom jsem neslyšela. Někde jsem četla jen něco o červený cibuli. Jako bylo by fajn kdyby to fungovalo, ale neumím si představit, že jako blbec chodím ke kadeřnici, aby mi udělala studený tóny blond a pak bych zkusila tuto akci a měla bych to zas do žluta :mrgreen: :mrgreen: to by mě i kadeřnici asi vyřídilo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
6.4.17 17:39

:mrgreen: Tak to rozhodně, pro vlasy v barvě studené blond to určitě není. Já mám hnědé s přirozenými odlesky do zlatova, měděna a červena, takže pro mě je to zase ideální :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
6.4.17 17:41

Nevidím důvod, proč by to nemohlo pomáhat viz známý výluh z kopřiv. A přesně - barví to vajíčka, tak to bude barvit i vlasy. Sestřenice kdysi používala výluh z ořechových slupek pro hnědé tónování. Na oživení světlých vlasů se taky něco přírodního doporučovalo, jen už nevím co…možná citron?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
6.4.17 17:41

Třeba přijdou i na něco jiného na studený blond :mrgreen: protože už mám vyzkoušené kde co a s vlasama to ani nehlo :mrgreen: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26161
6.4.17 17:42

@Gina heřmánek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
6.4.17 18:06

Jo jo, kopřiva je taky super, ale lehce ztmavuje, takže ji nepoužívám. Bylin a dalších přírodních surovin na vlasy používám spoustu, jelikož jsem před pár lety ze své kosmetiky zásadně vyřadila veškerou chemii, takže se ani na nic jiného nespoléhám. Ale zrovna ty slupky svými účinky vyčnívají, protože kromě tónování opravdu výrazně posilují vlasy, nakopávají jejich růst a přijde mi, že jsou i dost univerzální a hodí se pro jakýkoli typ vlasů (ne tedy pro jakoukoli barvu :) ). Navíc jsou snadno dostupné i pro lidi, co nejsou založením bylinkáři a nemají čas nebo chuť běhat dlouhé hodiny po luzích a hájích a sbírat poklady přírody ;)

Na oživení světlých vlasů se kromě citronu hojně používá heřmánek a např. i rebarbora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
6.4.17 18:11

@Bizky Napadá mě odrůda cibule, co má bílou, resp. takovou perlovou slupku. Nevím, jak se jmenuje, setkala jsem se s ní jen jednou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
6.4.17 18:33

Používám hennu, tak jí jednou zkusím „prolozit“ cibuli. ;) Popravdě, slyším to prvně, znám jen kopřivy, brizu, heřmánek a orechove slupky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
6.4.17 18:41

@malinika To je určitě dobrý nápad, akorát je potřeba si cibulový odvar udělat den předem - slupky se vaří 20 minut a následně nechávají luhovat až 24 hodin. Po zcezení ale nebude problém si odvar nahřát na požadovanou teplotu. Pokud chcete výrazně rudější odvar s dalšími regeneračními složkami, přihoďte po skončení varu cibulových slupek do vody ještě květy ibišku a nechte luhovat společně. Já tuto směs použila (samotnou, bez henny) asi před 14-ti dny a červenou mi to ve vlasech zvýraznilo znatelně, pozor akorát na množství ibišku, barví opravdu dost do tmavě ruda, tak pokud chcete světlejší barvu, nepřidávala bych ho tam moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26161
6.4.17 18:42

Ta ono na oživení barvy lze použít i klasický dlouho louhovaný černý čaj ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
6.4.17 18:52
@Šipan píše:
@malinika To je určitě dobrý nápad, akorát je potřeba si cibulový odvar udělat den předem - slupky se vaří 20 minut a následně nechávají luhovat až 24 hodin. Po zcezení ale nebude problém si odvar nahřát na požadovanou teplotu. Pokud chcete výrazně rudější odvar s dalšími regeneračními složkami, přihoďte po skončení varu cibulových slupek do vody ještě květy ibišku a nechte luhovat společně. Já tuto směs použila (samotnou, bez henny) asi před 14-ti dny a červenou mi to ve vlasech zvýraznilo znatelně, pozor akorát na množství ibišku, barví opravdu dost do tmavě ruda, tak pokud chcete světlejší barvu, nepřidávala bych ho tam moc.

A nemas pak nabarveny polstar?
Susene kvety ibisku? a kde se kupuji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
6.4.17 19:43

@tasa Nabarvený polštář nemám, jednak ten ibišek třeba po hodině působení ve fólii spláchnu (cibulové slupky samotné není nutné oplachovat, u ibišku nevím, třeba taky ne, ale většinou si ho holky splachují), jednak si před spaním vyfoukám vlasy.
Ibišek a další ingredience si kupuji po kilech přes Amazon z Německa, ale koukám, že ho mají třeba zde: http://www.prodejnabylin.cz/…ek-kvet.html nebo by snad měl být k sehnání v prodejnách zdravé výživy…
Mimochodem, v Ajurvédě je ibišek vysoce ceněný jako kúra na vlasy, které prý natolik posiluje, že dokáže zabránit i roztřepeným konečkům, podporuje jejich růst, čistí pokožku hlavy a vlasy celkově zkrášluje. Indky ho používají opravdu hojně a sama můžu po jeho vyzkoušení říct, že jsem měla krásné, hladké a lesklé vlasy s velkým objemem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
6.4.17 20:38
@Šipan píše:
@tasa Nabarvený polštář nemám, jednak ten ibišek třeba po hodině působení ve fólii spláchnu (cibulové slupky samotné není nutné oplachovat, u ibišku nevím, třeba taky ne, ale většinou si ho holky splachují), jednak si před spaním vyfoukám vlasy.
Ibišek a další ingredience si kupuji po kilech přes Amazon z Německa, ale koukám, že ho mají třeba zde: http://www.prodejnabylin.cz/…ek-kvet.html nebo by snad měl být k sehnání v prodejnách zdravé výživy…
Mimochodem, v Ajurvédě je ibišek vysoce ceněný jako kúra na vlasy, které prý natolik posiluje, že dokáže zabránit i roztřepeným konečkům, podporuje jejich růst, čistí pokožku hlavy a vlasy celkově zkrášluje. Indky ho používají opravdu hojně a sama můžu po jeho vyzkoušení říct, že jsem měla krásné, hladké a lesklé vlasy s velkým objemem ;)

K Barveni polstare, na fen bych nespolehala, u Henny staci se pres noc zpotit i ve vlasech-zkusennost kamaradky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama