Cibuloviny a uskladnění

65
30.8.17 08:36

Cibuloviny a uskladnění

Přeji hezký den, chci se zeptat za mamku zahradnici - nakoupila si pár pytlíků cibulovin - tulipány, kosatce, hyacinty atd. Má toho hodně, tak neví, zda musí vše ihned (popř. na podzim) zasadit do země, nebo zda si nějakou část může nějakým způsobem uchovat, uskladnit na rok další. Zahradnice pomůžete? Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
703
30.8.17 09:01
@musika píše:
Přeji hezký den, chci se zeptat za mamku zahradnici - nakoupila si pár pytlíků cibulovin - tulipány, kosatce, hyacinty atd. Má toho hodně, tak neví, zda musí vše ihned (popř. na podzim) zasadit do země, nebo zda si nějakou část může nějakým způsobem uchovat, uskladnit na rok další. Zahradnice pomůžete? Děkuji moc

Tak zrovna ty tulipány, hiacinty a kosatce bych zasadila už teď :-) kdysi jsem je také sadila na podzim a jsou každý rok krásné. Ale jsou i cibuloviny, co se musí každý rok na zimu vytáhnout a schovat, například mečíky nebo kala. Ty takhle přechovávám v silonové punčoše někde v chladu a tmě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
30.8.17 09:07

Postupně dát do země. Má na to celý podzim. Tulipány může nechat nakonec, optimálně se sází až v říjnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16478
30.8.17 10:48

Beruska. tucnac@ Jejda, meciky se musi na zimu vytahovat??To jsem netusila. Musi? Nestaci je nejak dobre prikryt???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
30.8.17 16:23
@Lenka_Hal píše:
Beruska. tucnac@ Jejda, meciky se musi na zimu vytahovat??To jsem netusila. Musi? Nestaci je nejak dobre prikryt???

To jsem nikdy nezkoušela, každý koho znám je vytahuje.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat