Čím čistit sklo krbové vložky?

21.10.10 09:40

Čím čistit sklo krbové vložky?

Holky prosím, čím čistíte sklo krbové vložky??Jde o to , že ji mám pořád černou a oheň nejde ani vidět, vím, že je to mokrým dřevem, ale suché nemáme. :-) Potřebovala bych tip na opravdu účinný a jednoduchý recept, přípravek, pokud možno levný. :-)
Zkoušela jsem ocet, ale nic moc.
Nebo jen něco co nastříkám a setřu. Moooc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1773
21.10.10 09:47

Ahoj Kačko,já používám sprej-co mám na kuchynskou troubu.Nechám působit 20-30 minut-mezitím občas dostříknu a pak to stírám pletenou ,,drátěnkou ,,ale z plastu-abych sklo nepoškrabala.Stačí jednou za týden. Tak drhnutí zdar.Pa. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6989
21.10.10 09:53

Zkus obyčejnej Cif a houbičku na nádobí. TAkhle já čistila tu první vložku, co jsme měli. Teď máme jinou, nějakou samočístící a tam to sklo Cifem nevydrbu. Takže používám škrabku na sklo, ale tak jednou za měsíc. Nám stačí, když nějakou skulinkou vidíme dovnitř, že to tam hoří. :lol:
Ale jinak si hodně chválej gel Mefisto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
21.10.10 09:59

Ahoj, my používáme Mefisto a nebo Gril pur total…ale mefisto je fakt učinný a nemusíš vůbec čekat.Doporučuju, mají ho v prodejnách TETA, ale u nás si musíš o něj říct, nemají ho normálně v regálech..nevím proč. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8049
21.10.10 10:09

My máme tohle http://www.dufakamna.cz/…a-kamen.html, jde to vcelku dobře, ale pokud nechám černé sklo několikrát přepálit (jako, že ho nemyju pravidelně), tak mi taky občas nezbyde než vzít drátěnku :wink: Kupovala jsem to myslím v Hornbachu nebo v nějakém tom podobném marketu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.10 10:12

Holky tak moc děkuji, mefisto skusím do města jedu zrovna dneska, tak pohledám tetu. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2751
21.10.10 10:14

My pouzivame BANADOR - cistic krbovych skel. Kazdy den pred zatopenim, nastrikame na sklo a setreme novinama, ktere rovnou hodime do krbu. Je to super pripravek. Nemusis cekat, hned po nastrikani steka vsechna cernota sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
21.10.10 10:16

Mefisto obsahuje trochu hydroxidu sodného a nějaký alkohol. Je to žíravina (podle dnešní legislativy) a ta se v regálech nesmí nabízet, takže v hypermarketu nehledej. Raději zajdi do staré klasické drogošky a kup si čistý hydroxid, deset deka rozpusť v litrové skleněné lahvi naplněné půl litrem studené vody (sypat pecičky do vody, ne lít vodu na pecičky), při rozpouštění se to bude zahřívat, stačí protřepávat. Pak zavřít a čistič za 10 Kč máš připravený (na čištění doporučuju gimové rukavice, po aplikaci umýt ruce a nakrémovat). Ušetřené peníze dej manželovi ať sežene suché dřevo, takhle špatně topíte, dehtujete, smrdíte a vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
21.10.10 10:30

já doporučuju zbytečně ničím nedrhnout a už vůbec ne tekutým práškem.. hrozí poškrábání skla.. i když uděláte jen jemné škrábance, které vidět nejsou.. hrozí prasknutí skla.. bohužel mluvím z vlastní zkušenosti! měli jsme takový sprej - přímo na krbová skla určený - nastříkat - chvíli nechat a pak krásně setřete! a je to šetrné!
třeba toto:
http://www.apskrby.cz/…boveho-skla/

stojí to cca 150 kč… a jde to náááramně… nám došel… tak jsem čistila pouze jarem… či jinými prostředky.. ale ne tak jak se má.. a po pěti letech používání krbu… nám minulý měsíc prasklo sklo v rohu! takže opatrně… :think: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
21.10.10 11:58

Ahoj, vlhkým hadrem a co nejde, namočit ten vlhký hadr v sazích a vyčistit to tím, pak jen utřít. A základ je nezatápět novinama - ty to sklo hodně zanáší a mít dobrý tah komínu. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17745
21.10.10 14:27
BaraF píše:
Mefisto obsahuje trochu hydroxidu sodného a nějaký alkohol. Je to žíravina (podle dnešní legislativy) a ta se v regálech nesmí nabízet, takže v hypermarketu nehledej. Raději zajdi do staré klasické drogošky a kup si čistý hydroxid, deset deka rozpusť v litrové skleněné lahvi naplněné půl litrem studené vody (sypat pecičky do vody, ne lít vodu na pecičky), při rozpouštění se to bude zahřívat, stačí protřepávat. Pak zavřít a čistič za 10 Kč máš připravený (na čištění doporučuju gimové rukavice, po aplikaci umýt ruce a nakrémovat). Ušetřené peníze dej manželovi ať sežene suché dřevo, takhle špatně topíte, dehtujete, smrdíte a vůbec.
Baraf,
Ty mě vždycky dostaneš! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.10 15:17

http://www.druchema.cz/…special.html Tak já používám MEFISTO. Je to gel a čistí fakt dobře. Koupíš ho v Kauflandu (kolem 90 kč) nebo třeba Bauhausu, tam je ale dražší. Je normnálně v regálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pavel-M.
14.3.11 14:24

Rada nad ZLATO

Milé dámy,řešil jsem stejnou otázku již druhou sezónu, vyzkoušel 6 přípravků a náhodou narazil na bezkonkurenční a dosti levný přípravek. (pozn. zkusil jsem jak levné, tak drahé - 200Kč/0,5 litru). FireGlass je JEDINEČNÝ !!! Mále velké ohýbané sklo, vysouvání nahoru. Umývám jednou týdně a v případě, že jsem přes noc přiložil a udusil, no za týden na některých místech pěkné zpečeniny. S tímto přípravkem je to sranda. Stojí jen 180Kč/litr(bez rostřikovače, ale těch má doma každý fůru). Nastříkám poprvé, nechám deset minut působit a setřu žiňkou na nádobí.Podruhé aplikuji jen na místech kde ještě něco zůstalo,opět 10 minut.Počítám, že na příští sezónu mi bude jeden litr bohatě stačit.Rozepsal jsem se, ale chtěl jsem se s Vámi podělit o zkušenost, protože jsem si musel najít nejlepší přípravek sám, přestože jsem pročetl mnoho chatů.

• Nahlásit
  • Citovat
Emiramare
5.11.11 09:09

Mefisto :cert: výborný.
Posledně ho ale neměli, tak jsem koupila výrobek se jménem DRANA na krb. Otřesná zkušenost: neúčinkuje ani po 6O minutách :dance: , je absulutně na nic. Vyhazuji ho a doporučuji NEKUPOVAT.

• Nahlásit
  • Citovat
Mr.Keff
23.12.11 11:31

Hcl

Kyselina sírová nebo solná. Za 30 kč litr. Jde to úplně samo. Ale musí se opatrně a v gumových rukavicích.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama