Čím dál častější noční buzení 11měsíčního dítěte

205
18.10.19 22:49

Čím dál častější noční buzení 11 měsíčního dítěte

Ahoj holky, už jsem úplně zoufalá. Synovi je 11 měsíců, do půl roka spal celou noc, pak se mi budil 2-4× za noc a posledních pár týdnů je to třeba 13×, 15× za noc… Vždycky si stoupne a začne vřískat.. celkově ma asi špatné spaní, všechno ho probudí a v noci cestuje po postýlce a dost se převaluje.. je to hodně kontaktní dítě, závislý na mě, nesmím se hnout z místnosti, jinak je řev, když ho vezme manžel, řev… Zkoušela jsem ho nechat chvíli vybrečet, bylo to ještě horší, vydrží třeba hodinu v kuse řvát a neunaví se, zkoušela jsem ho pohladit a položit, dát mu napít vody, zpívat mu.. jediný co zabere je že ho vezmu k sobě, nakojím, kolikrát ani prso nechce a jen se prituli a spinká.. včera jsem si ho od 3 zkusila nechat v posteli a nevracet ho do postýlky, nevzbudil se ani jednou a spal mi až do 8.30, jinak vstava v 6.30. Nicméně tohle pro mě není řešení, už teď je závislej, nechci ho na roce učit ještě spát se mnou. Do jiné místnosti ho bohužel dát nemůžu, máme 2+1 a v pokojíčku spí starší dcera. Rady že mám přestat kojit prosím ne, dceru jsem bohužel kojit nemohla a teď si toho fakt vážím, ještě tak půl roku kojit chci. Jinak přes den moc nespí, max hodinku. Děkuji za rady nebo zkušenosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3271
18.10.19 22:54

Hm, tak ja to mela stejne a chtela jsem kojit. Takze jsem ho proste odstavila na noc. Je odpocinuty. Neni pretazeny, najednou spi pres den 2×, nevisi mi na noze, kojim a dokonce i sam usina. Sen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
19.10.19 00:21

Taky se nam spani hooodne zhorsilo, synovi je rok. Uz sotva koukam. Zuby to asi nejsou, ma jich uz 10, jak rikas - stoji v postylce a rve, obcas pomuze mliko, obcas pritulit… jako je to sileny, nez znovu zaberu uz je zase vzhuru :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
19.10.19 00:52

Mam doma něco podobného. Taky 11 měsíců a dokud byl v postýlce tak se stále budil a rev, stoupání… uspavam ho ve své posteli a necham si ho tam až do rána a spime s občasným vzbuzenim na pití, které si najde sám, lahev s čajem má u hlavy, nekojim od cca jeho dvou tydnu. Je to třetí dite, v posteli se mnou asi od tohoto věku do cca tři let byli i první dva. Chci se vyspat, tak proste spime spolu. Předpokládám ze jak bude větší bude to jako u starších sourozenců, dostane svou větší postel a bude v ni taky bez problému později spat. Nakonec to utika hrozne rychle, bravala jsem si ho občas do postele i menšího když to ani nevyžadoval :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10118
19.10.19 07:02

Každé dítě je na máme závislé, jsi jediná jeho jistota a chce být s tebou. Navíc to spíš vypadá na separační úzkost, ta je v tomhle období normální a čím víc blízkosti mu dáš, tím dřív to bude pryč. Mě moje dvě děti naučily jedno. Když jim dám to, co vyžadují a potřebují, jsou šťastné a spokojené, tak jsem šťastná i já. Klidně uspávám dvouletého a když je potřeba, spím s ním. Od kojení jsem ho odstavila v roce, spal chvilku celou noc a pak se stejně začal budit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
19.10.19 07:29

Separační úzkost. Tím, že ho u sebe spát nenecháš, mu to jen prodloužíš. Některé děti jsou jako malé hodně kontaktní. Když mu to budeš odpírat, bude na tobě viset o to víc. Druhá dcera to měla stejně, všechen kontakt včetně spaní jsem jí dopřála. Teď jsou jí dva a je to naprosto pohodová, samostatná holčička, dokonce spí bez řevu jednou týdně ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29250
19.10.19 07:45
@Beruska248 píše:
Ahoj holky, už jsem úplně zoufalá. Synovi je 11 měsíců, do půl roka spal celou noc, pak se mi budil 2-4× za noc a posledních pár týdnů je to třeba 13×, 15× za noc… Vždycky si stoupne a začne vřískat.. celkově ma asi špatné spaní, všechno ho probudí a v noci cestuje po postýlce a dost se převaluje.. je to hodně kontaktní dítě, závislý na mě, nesmím se hnout z místnosti, jinak je řev, když ho vezme manžel, řev… Zkoušela jsem ho nechat chvíli vybrečet, bylo to ještě horší, vydrží třeba hodinu v kuse řvát a neunaví se, zkoušela jsem ho pohladit a položit, dát mu napít vody, zpívat mu.. jediný co zabere je že ho vezmu k sobě, nakojím, kolikrát ani prso nechce a jen se prituli a spinká.. včera jsem si ho od 3 zkusila nechat v posteli a nevracet ho do postýlky, nevzbudil se ani jednou a spal mi až do 8.30, jinak vstava v 6.30. Nicméně tohle pro mě není řešení, už teď je závislej, nechci ho na roce učit ještě spát se mnou. Do jiné místnosti ho bohužel dát nemůžu, máme 2+1 a v pokojíčku spí starší dcera. Rady že mám přestat kojit prosím ne, dceru jsem bohužel kojit nemohla a teď si toho fakt vážím, ještě tak půl roku kojit chci. Jinak přes den moc nespí, max hodinku. Děkuji za rady nebo zkušenosti :nevim:

Jsi jeho máma. Není to závislost. Chce s tebou být. Nechala bych ho spát na kraji postele a zajistila proti spadnutí jeho postýlkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
19.10.19 07:57
@Russet píše:
Jsi jeho máma. Není to závislost. Chce s tebou být. Nechala bych ho spát na kraji postele a zajistila proti spadnutí jeho postýlkou.

Přesně tak. To, že se pritulil a hned spinkal-vždyť je to krásný. Nebo aspoň já to tak vidím. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13481
19.10.19 08:05

@Beruska248 Jak.mate velkou loznici? Neda se postylka prisunout k tve strane postele? Pak staci jen, ze ho drzis za rucicku.
Pokud neni jine reseni, vzala bych ho k sobe. My spali ve 3 bezne. Dulezite bylo, ze jsme se dobre bez buzeni vyspali vsichni 3 :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1367
19.10.19 08:05

Mě to kolem roka dělaly obě děti, trvalo to cca 2-3 měsíce :nevim: Brala jsem si je k sobě do postele a aspoň trochu se vyspala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
19.10.19 08:31

Moc děkuji za rady, ložnice je malá, máme ji spojenou s obyvakem, takže 3,5×2,2 m. Postýlku mám vedle sebe, hladím ho, dávám ruku, nic.. postel máme 160, ale manžel má půl měsíce noční takže jsem tam sama. Dnes jsem si ho ve 3 vzala k sobě, vzbudil se pak jen jednou, v 6.30, ale bez nějakého většího pláče, jen knoural a pusinkoval mě a po nakojeni spal zas až do 8.15… Byla jsem zvyklá u dcery, ta mi spala od narození celou noc, teď jde spát v 8 a vstává v 9 :D od cca roka a čtvrt byla sama v pokojíčku, myslela jsem že po novém roce by k ní šel i syn, ale je mi jasné že ani náhodou :D no hold asi bude spinkat se mnou, fakt je klidnější a spinká hezky… Holky a nebojíte se že vám spadne z postele? Já mám strach že třeba ráno budu spát a on se odkuli a spadne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19286
19.10.19 10:24

@Beruska248 učit spát s tebou v posteli - no já bych si ho prostě do tý postele vzala, nebude tam spát věčně a tohle náročný období jednou přejde ;)
Když má sourozence, tak ho můžeš pak postupně učit spát s dcerkou a to se mu bude třeba líbit, takže bych neměla strach, že u tebe v posteli bude do 5 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
19.10.19 11:19
@Beruska248 píše:
Moc děkuji za rady, ložnice je malá, máme ji spojenou s obyvakem, takže 3,5×2,2 m. Postýlku mám vedle sebe, hladím ho, dávám ruku, nic.. postel máme 160, ale manžel má půl měsíce noční takže jsem tam sama. Dnes jsem si ho ve 3 vzala k sobě, vzbudil se pak jen jednou, v 6.30, ale bez nějakého většího pláče, jen knoural a pusinkoval mě a po nakojeni spal zas až do 8.15… Byla jsem zvyklá u dcery, ta mi spala od narození celou noc, teď jde spát v 8 a vstává v 9 :D od cca roka a čtvrt byla sama v pokojíčku, myslela jsem že po novém roce by k ní šel i syn, ale je mi jasné že ani náhodou :D no hold asi bude spinkat se mnou, fakt je klidnější a spinká hezky… Holky a nebojíte se že vám spadne z postele? Já mám strach že třeba ráno budu spát a on se odkuli a spadne..

Já mám z jedné strany prirazenou postýlku, z druhé strany ji kryju já. K nohám jsem dávala třeba peřinu ještě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
19.10.19 14:42

@martina bl Taky myslím, se mnou spí od narození, je mu 13 mes.Rok jsem bez spánku, to co popisujete mám od narození, nespal vůbec a v postýlce by silel a je to bič na sebe, neustále ho těžkého prendavat, nechte ho u sebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat