Čím dostat dolů rez z oblečení?

13308
1.7.13 14:50

čím dostat dolů rez z oblečení?

Holky jdu si pro radu, koupila jsem malému nové kalhoty - světlá riflovina a vyprala jsem je v pračce s mými bílými kalhotami, kde jsem v kapse zapomněla 10kč :zed: bych si nafackovala. Na obou jsou teď flíčky od rzi. Povedlo se vám to něčím dostat dolů? Děkuji moc za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4856
1.7.13 14:55

Mě většinou zabere posolit, posypat kys. citronovou a pokapat citronem, promnout a nechat působit, pak vyprat a ideálně na sluníčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24621
1.7.13 15:07

Citron…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
1.7.13 15:10

Na skvrny používám žlučové mýdlo z DM drogerie. Vyzkoušejte, třeba zabere i na rez :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13308
1.7.13 16:31

@HankaHK @Pipet @danka.z holky děkuju, žlučové mýdlo právě došlo a DM daleko. Holky a ten citron neudělá fleky? nevyžere?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24621
1.7.13 16:44

Jo to nevím, ale myslím, že ne… třeba vyzkoušej někde na kousku, kde to nebude vidět když tak. Ale chce to nechat působit pár hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13308
1.7.13 20:27
@Pipet píše:
Jo to nevím, ale myslím, že ne… třeba vyzkoušej někde na kousku, kde to nebude vidět když tak. Ale chce to nechat působit pár hodin.

bojim bojim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
31.8.17 18:21

Oživuji téma. Věděl by někdo, jak dostat rez z oblečení? Zkusila jsem žlučové mýdlo a nepomohlo. Na kousku jsem vzala sůl a ta se vyžrala. Čím odstraňujete rez?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2864
31.8.17 19:05

@zacatecnice2 jasně, že žlučové mýdlo nepomáhá(mě teda nepomohlo na nic :nevim: )Na rez pomáhá posypat kys. citronovou nebo potřít citronem.
Tady to je všeobecně o rzi, ale vždy je to o kyselém https://www.wikihow.cz/…rzi-a-koroze at jde o oděvy či předměty. Jinak super stránka, doporučuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5780
31.8.17 20:31

@zacatecnice2, skús potrieť šťavou zo zemiaka. Pomôcť by mohol aj lieh alebo benzínový čistič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat