Čím dostat zápach z koberce?

3195
30.5.16 18:49

Čím dostat zápach z koberce?

Ahoj holky, prosím radu..

Máme psisko, doteď bezproblémově, stále je milionový, bohužel nám asi chytil zánět močáku a ze spaní začal učůrávat, stejně jako najednou učůrává při vítání, i když byl 10 minut předtím venku, dostali jsme prášky a mám dělat odvary a přidávat do vody, ale k problému. Vzhledem k tomu, že to je větší rasa a ne žádný malý ratlík, tak má moč agresivní a když učůrne, tak je to i tak „sprška“. Koberce čistím každý víkend, protože nám začal i dost línat, takže každý víkend kartáčujeme a já je beru poté i namokro. Luxuju ob den. Bohužel, i když se snažím a zkusila jsem všechno (dokonce i přimíchat voňavou aviváž) tak bohužel zápach z moči v koberci zůstává a drží se, i když vím, že nijak pročůraný není, prostě pokaždé učůrne a i když hned vyčistím, tak se zápach drží… :( Už jsem z toho zoufalá. Nemáte někdo z pejskařek tipy, jak zápach z moči dostat dolů? Nebo nezbývá než koupit nové koberce?:-( Manžel to nijak extrémně necítí, stejně jako jsme se ptali návštěvy a prý taky nic necítí, ale já jak jsem teď náchylná na pachy, tak mi přijde, jak kdyby vyčůral galon a cítím to pořád, i když jsem zrovna včera koberce drhla, doslova mě to „praští přes nos“, když vejdu do pokoje:-( (jsme v podnájmu a paní si nepřeje, abychom tu dělaly rekonstrukce, tak prosím o jinou radu než lino, plovoučka apod, protože kdybych mohla, tak hned koberec vyhodím).. Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2558
30.5.16 18:58

Zkus Sanytol - speciálně na tkaniny. Dcera mi v ložnici na koberec vylila nočník, já to asi 4× drhla, práškem, mýdlem a vším možným a pořád jsem to cítila. Tohle jsem koupila, doporučila mi to paní v drogerii a perfekt, nastříkala jsem a zatím to cítit není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7952
30.5.16 19:00

Bohužel nic jiného než vyhodit nepomůže. Měla jsem se psem podobný problém a vydrhnout to nešlo ničím. Dokonce jsem si na to nakonec pozvala i firmu a i přes odborné vyčištění, to prostě bylo dál nepříjemně cítit :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
30.5.16 19:07

@PapeJ hned zitra letím do drogerie, snad zabere, dekuji :kytka:

@Šmoulice doufam, ze to nejak zachranim :( je mi jasné, ze pri stěhování budeme muset kupovat koberec nový, ale kupovat ho teď, kdyz to léčení je běh na dlouhou trať se mi nechce, aby byl hned zničeny:( zároveň tu vážně nechci cítit tohle:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
30.5.16 19:10
@Kattynka000 píše:
@PapeJ hned zitra letím do drogerie, snad zabere, dekuji :kytka:@Šmoulice doufam, ze to nejak zachranim :( je mi jasné, ze pri stěhování budeme muset kupovat koberec nový, ale kupovat ho teď, kdyz to léčení je běh na dlouhou trať se mi nechce, aby byl hned zničeny:( zároveň tu vážně nechci cítit tohle:(

Koberec bych vyhodila a nechala podlahu omyvatelnou, ať už dlažba, lino… lepší než takový nevonící koberec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
30.5.16 19:13

@H8N2O4S jsme v podnájmu a majitelka si nepřeje, abychom tu něco menili, jinak bych už tu dávno mela plovoucku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7630
30.5.16 19:47

@Kattynka000 Výborně funguje nasypat na to jedlou sodu. Dá se koupit ve větším balení Bika od Tierra Verde http://ekologicke-cistici-prostredky.heureka.cz/…la-soda-1kg/ . Občas ji mají v DM. Nasypat, nechat působit a vysát vysavačem, je to i v návodu. Zbytek se dá zužitkovat různě vů domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5987
30.5.16 19:54

Octová voda. Nakropit (docela výrazně) a odsávat buď mokrým vysavačem, nebo ideálně extraktorem (vysavač z půjčovny na čištění koberců).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5987
30.5.16 19:54

Duplicita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
30.5.16 20:14
@Kattynka000 píše:
@H8N2O4S jsme v podnájmu a majitelka si nepřeje, abychom tu něco menili, jinak bych už tu dávno mela plovoucku…

No tak z pohledu pronajímatele raději odstraněný koberec a zaplacená náhrada, případně nový koberec, který bych koupila až po odeznění problémů :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7644
30.5.16 20:17

Než mít prochcanej koberec, tak ho radši vyhodím a budu vytírat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
30.5.16 20:23
@H8N2O4S píše:
No tak z pohledu pronajímatele raději odstraněný koberec a zaplacená náhrada, případně nový koberec, který bych koupila až po odeznění problémů :nevim:

Právě proto jsem psala, že počítám s koupí nového, jde mi o to, jak vyřešit do té doby protože léčení problémů u psa jsou na dlouhou trať a já tu vážně nechci mít malé miminko v tomhle…

@pannda znovu, není prochcany, je vyčištěny i párou, ale zápach se drží a bohuzel tu koberec být musí :roll:

@Ivan PPZ a @Hoa Mai díky za tip :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
30.5.16 20:37
@Kattynka000 píše:
Právě proto jsem psala, že počítám s koupí nového, jde mi o to, jak vyřešit do té doby protože léčení problémů u psa jsou na dlouhou trať a já tu vážně nechci mít malé miminko v tomhle…

@pannda znovu, není prochcany, je vyčištěny i párou, ale zápach se drží a bohuzel tu koberec být musí :roll:

@Ivan PPZ a @Hoa Mai díky za tip :palec:

Do té doby prostě vyhodit. To raději 3× denně setřu s desinfekci podlahu, než neustále drhnout pročůranej koberec. Tím spíš má li tam být dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama