Čím krmit kočku, která nejí kočičí jídlo?

15.7.21 21:41

Čím krmit kočku, která nejí kočičí jídlo?

Dobrý den, chtěla jsem vás požádat o radu. Doma mám kocoura (5-6let), který odmítá jíst konzervy i kapsičky, žádné pamlsky pro kočky, nic, jediné co je přímo pro kočky a sní to, jsou kousky masa v nějaké omáčce (už si nepamatuji název). Krmíme ho kupovanou šunkou, párky, jednou za čas mu naleji smetanu i někdy přidám i piškoty pro kočky, ale to je tak přibližně vše. Vím že to pro něj není zrovna správná strava, ale kočičí jídlo naprosto odmítá. Vždy po nějaké době ho to omrzí a rozhodne se to nejíst. Proto vás chci poprosit o radu, čím ho krmit. Poslední dobou dost zhubl a nic ho nebaví, takže o něj mám obavy. Budu ráda za jakoukoli radu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
346
15.7.21 21:49

Jaké granule a kapsičky/konzervy jsi mu dávala? Napiš značky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
15.7.21 21:53

Co mas za kocoura? Kamaradka ma britskyho a ten ji zere jen Gurmet losos a nic vic.Ale nejlepsi by bylo zajit s nim na veterinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24316
15.7.21 21:55

@no_one_from_nowhere jejda, čím ho to krmíš - zadělávaš mu na selhání ledvin, kočka je masožravec a v podstatě jediná správná strava pro kočku je MASO - syrové, ne moc tučné maso
z pohodlnosti většinou všichni i já dáváme kočkám granule a kapsičky, ale to není jejich správná a pravá výživa, tou je maso

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
15.7.21 21:55
@no_one_from_nowhere píše:
Dobrý den, chtěla jsem vás požádat o radu. Doma mám kocoura (5-6let), který odmítá jíst konzervy i kapsičky, žádné pamlsky pro kočky, nic, jediné co je přímo pro kočky a sní to, jsou kousky masa v nějaké omáčce (už si nepamatuji název). Krmíme ho kupovanou šunkou, párky, jednou za čas mu naleji smetanu i někdy přidám i piškoty pro kočky, ale to je tak přibližně vše. Vím že to pro něj není zrovna správná strava, ale kočičí jídlo naprosto odmítá. Vždy po nějaké době ho to omrzí a rozhodne se to nejíst. Proto vás chci poprosit o radu, čím ho krmit. Poslední dobou dost zhubl a nic ho nebaví, takže o něj mám obavy. Budu ráda za jakoukoli radu. :srdce:

Tak zrovna ty párky a šunka nejsou pro kočku vůbec dobré. Příliš slané, plné mouky a chemie. Záleží na tom, kterými konzervami a kapsičkami jsi ho zkoušela krmit. Jestli těmi ze supermarketu, co by kočky kupovaly a podobné, tak to je ten největší šmejd, plný obilovin, barviv a téměř žádného masa. Nevím, jestli máš domácí nebo venkovní kočku, ale základem by měly být kvalitní granule. My třeba krmíme kočky granulemi Taste of Wild, jsou plné masa, kočkám chutnají a mají po nich lesklou srst a plno energie. Jsou domácí, takže doplňujeme konzervami Cosma, Aplaws nebo Bozitou, tak jednou týdně také přemraženým kuřecím masem. Venkovní kočce by měly stačit kvalitní granule, zbytek si naloví venku. Já bych si na čistě raw stravu pro kočky netroufla, musí to být vyvážené, což podle mě není zrovna jednoduché. S kocourem bych zašla na veterinu, může to být nevhodnou stravou, kterou ho krmíš, ale může mít taky třeba nemocné ledviny, to je u kocourů docela častý problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53772
15.7.21 21:56

Tak kočka je masožravec, krmit masem. Koupím maso, nakrájim na malé kousky, nadělám balíčky, strčím do mrazáku a pak postupně rozmrazuju a dávám kočce. Je to pro ni rozhodně přínosnější (a pro mou peněženku taktéž) než nemalá část těch kapsiček, co obsahují 4 % masa apod. Kočka v přírodě se fakt neživí kapsičkama a pamlskama a vším nazývaným „kočičí jídlo“. Kočičí jídlo je ulovit si myš. Párky a šunka obsahují sůl a jiné nepotřebné věci. Smetana taky žádná sláva, když už, tak naředit vodou nebo speciální kočičí mléko bez laktózy, ale zase, kočka mlíko nepotřebuje, obyč kravdké je spíš na škodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
15.7.21 21:59

Zkoušet různé značky, co mu zachutná, kočky jsou vybíravé a chutě se mění. Co jí teď, nemusí jíst za půl roku. Pokud jí jednu kapsičku, tak mu ji dávat. Píšeš, že mu je šest let, tak něco do teď žrát musel. Plus dávat maso, syrové i vařené. Dáváme všechno, kuřecí, vepřové, hovězí, ryby, vnitřnosti… Dáváme i drůbeží krky, syrové maso dáváme vždy přemražené. My dáváme i tuňáka ve vlastní šťávě, smetánky… Občas i tu šunku, ale vyjmecně, je to slané, určitě to není vhodné dávat jako krmení. No a pak samozřejmě granule. Naše kočky mají nejraději Royal canin, někdo to haní, ale naše kočky mají jiný názor, žádné jiné granule jim tak nechutnají a i na nich prospívají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2996
15.7.21 22:00

A veterinar rika co? Tchynin kocour taky zacal byt vybiravy, tak mu zacla podstrojovat… a ono to bylo nadorem v tlame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
15.7.21 22:07
@ugluk píše:
Tak kočka je masožravec, krmit masem. Koupím maso, nakrájim na malé kousky, nadělám balíčky, strčím do mrazáku a pak postupně rozmrazuju a dávám kočce. Je to pro ni rozhodně přínosnější (a pro mou peněženku taktéž) než nemalá část těch kapsiček, co obsahují 4 % masa apod. Kočka v přírodě se fakt neživí kapsičkama a pamlskama a vším nazývaným „kočičí jídlo“. Kočičí jídlo je ulovit si myš. Párky a šunka obsahují sůl a jiné nepotřebné věci. Smetana taky žádná sláva, když už, tak naředit vodou nebo speciální kočičí mléko bez laktózy, ale zase, kočka mlíko nepotřebuje, obyč kravdké je spíš na škodu.

Dělám to stejně. Syrové maso 2× denně, kvalitní bezobilné granule a jednou denně kapsičku Cosma s vysokým podílem masa aby měl ryby a to ostatní co v mase není. Sem tam tuňáka ve vl. šťávě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3654
15.7.21 22:14

@no_one_from_nowhere krmim dost kocek, tri divoke, ty sezerou vsechno od granuli, kapsicek, varene kureci, jedna miluje varene veprove ledvinky, pak se u me stravuje Britka, kterou sharuju se sousedkou a ta je mrcha mlsna. Drive sjela gourmet gold jakykoliv, postupem jen nektere druhy, ted uz kapsicky nechce vubec. Nikdy nepohrdne syrovy masem, kureci kruti, hovezi a miluje ryby. Mam od taty kapri maso, nejradeji ma tak napul tepelne uprave, kdyz mame, dam ji i morske. Musis vyzkouset. Jestli chodi ven, tak pravidelne odcervovat, to by mohl byt duvod hubnuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8392
15.7.21 22:20

No tak čím se asi krmily kočky před 30lety, zbytkama, to asi nechceš…
Ja venkovní přivandlovance krmím vařeným, vyjde mi to levněji-koupím slezinu-játra v akci-kuřecí na polívku-křidýlka-cokoliv–
uvařím s kolínkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8134
15.7.21 22:32

No, to není jen „ne zrovna správná strava“, to je strava, která ho může i zabít :nevim: Zkus to syrové maso. Náš kocour nejvíc miloval kuřecí křídla a krky, srdíčka, žaludky, vepřový jazyk a top bylo mleté vemeno, z toho cítil mlíko a mohl se po tom utlouct :lol: V té době jsem měla psy na barfu, takže jedl to, co oni, akorát čistě maso bez příloh (žádná zelenina, rýže apod.) Finančně popravdě nemám představu, ono se to v tom množství masa pro psy celkem ztratilo, ale kupovala jsem občas speciálně pro něj i maso ve výprodeji nebo v akci u řezníka a vyšlo to relativně na pár korun, když porovnám s opravdu kvalitními granulemi nebo konzervami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14904
15.7.21 22:44

Dnes si žijou kočky poměrně dobře… Když si vemu, že ještě před pár stoletími si musely běhat do Kauflandu pro granule a konzervy samy, zatímco dnes jim je lidi nosí až pod rypák… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.7.21 23:19

@Seky11111 Je to nalezenec, našli ho u řeky a my se ho ujali, takže nevíme. Pokud bych ale mohla typovat, tak asi kříženec Mainky a něčeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58944
15.7.21 23:22
@no_one_from_nowhere píše:
Dobrý den, chtěla jsem vás požádat o radu. Doma mám kocoura (5-6let), který odmítá jíst konzervy i kapsičky, žádné pamlsky pro kočky, nic, jediné co je přímo pro kočky a sní to, jsou kousky masa v nějaké omáčce (už si nepamatuji název). Krmíme ho kupovanou šunkou, párky, jednou za čas mu naleji smetanu i někdy přidám i piškoty pro kočky, ale to je tak přibližně vše. Vím že to pro něj není zrovna správná strava, ale kočičí jídlo naprosto odmítá. Vždy po nějaké době ho to omrzí a rozhodne se to nejíst. Proto vás chci poprosit o radu, čím ho krmit. Poslední dobou dost zhubl a nic ho nebaví, takže o něj mám obavy. Budu ráda za jakoukoli radu. :srdce:
Šunku a parky? Chceš mu zničit ledviny? Kočka nesmí slané jídlo. Dávej mu syrove maso, vnitřnosti, občas vajíčko, jogurt. Smetanu nedávej kup mliko určené pro kočky.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat