Čím myjete plastové rámy oken

1829
3.4.06 09:23

Čím myjete plastové rámy oken

Ahoj všem. :-)

Začal jarní úklid, tak bych se potřebovala s Vámi poradit. Máme plastová okna Vekra, ale ať myju, jak myju, ty rámy prostě neumyju tak, aby byla bílá, jako když jsme si je pořídili. Prostě šmouhy, které nejdou dolů. Poraďte, čím myjete plastová okna Vy?

Těšila jsem se, že půjdou mýt mnohem líp, než původní oprýskaná dřevěná, ale nic moc…

Dík :-)

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.4.06 09:46

CLIF - bez porblemu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.4.06 09:47

promin - CIF

• Nahlásit
  • Citovat
Ili
1486
3.4.06 09:52

Ahoj,
mě to jde dolů Cifem.
Taky jsem s tím nejdřív zápasila, ale pak mi to šlo všechno tím Cifem, tak už jsem nic dalšího nezkoušela.
Tak hodně štěstí při jarním úklidu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.4.06 10:17

saponátem n nádobí ti to nejde?

• Nahlásit
  • Citovat
1829
3.4.06 10:35

Právěže Jarem to vůbec nepouští.

Cif - používáte který?, ten „tekutý prášek“, co vyčistí a nepoškrábe? :-)

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.4.06 10:48

po pravde ten CIF, co mam zrovna doma:-))) vetsinou je to bily s zelenym muzickem( asi tekuty, co neposkrabe, ale nekdy je i zluty… nejak to neresim, vim, ze to funguje a to mi staci - promin, asi jsme ti moc neporadila
pa S.

• Nahlásit
  • Citovat
225
3.4.06 11:59

Ahojky tiez umyvam s Cif Cream(zlta flaska je s lemnon)Najprv som tiez zapasila so spinou a flaky ako stekala voda po ramoch jarou ani za svet nesli dolu :evil: Manzel zobral Cif trosku to pretrel a spina bola prec.Ja som pozerala asi takto 8O fakt to funguje :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
3.4.06 12:12

Všechna špína jde dolů právě tekutým práškem, ale když jsme si je pořídili, tak jsem dělala velký uklid a patlala na ně obyčejný tekutý Carrefour a taky to šlo. Dokonce tim čistím i plastové parapety, když mě to chytne a chci je mít bílé :D

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
3.4.06 12:29

Čauky,
mě se taky osvědčil jedině CIF, kde to jako po másle.

minonka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
3.4.06 14:29

Ahojky Hani.

Já používám tekutý real. Je to něco jako cif. Špína s tím jde v poho dolu a zatím jsem si nevšimla, že by se mi rámy poškrábali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
10.4.06 14:24

Ahoj a nemáš tam ty šmouhy po těch lepících papírech, kterými jsou okna polepená? Na to se použije jedině odstraňovač silikonu, tím to jde dolů. Minulý rok jsme se stěhovali do nového a já se tak těšila, že mám konečně plastová okna, který umyji raz dva. Jenže jsem netušila, že ty papíry, kterými to polepují, nejdou jen tak umýt. Na podzim jsem tedy některá okna tím odstraňovačem umyla, o víkendu jsem 2 myla a ještě to musím tím odstraňovačem dodělat, jinak to nejde dolů. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
10.4.06 15:20

ja myju ramy CIfem, kdyz jsou hodne spinava-cernota, pokud je chci jen setrit tak jarovou vodou nebo obycejnou vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
25.10.13 15:32

Ahoj holky, můžete prosím poradit čím umýt zažloutlé rámy? Jsou to plastové rámy, bílé. Jenže v patře nebydlíme a nejsou tam schody a myla jsem je teď asi po čtyřech letech, byly pokaděný od much a ten bílý rám je flekatý a zažloutlý, ani Cifem to nejde dolů, je to pěkně zažrané. Chci zkusit Savo, ale jinak mě nic nenapadá :nevim:
děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
25.10.13 15:36

Obávám se, že zažloutnutí je nevratné. To není pokaděné od much, takhle působí, když se moucha rozmázne o okno nebo rám… Její tělní tekutiny mají kyselou reakci (měřeno lakmusovým papírkem). Tohle nepůjde ani SAVEM ani izopropanolem - a ten sundá hodně sajrajtů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama