Čím mýt ekzematickou pokožku? - (před)školák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kerrankin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 11:40
Čím mýt ekzematickou pokožku? - (před)školák

Čím myjete větší děti s ekzémem? Nám vyhovoval olej od A-Dermy, ale chtěla bych vyzkoušet nějakou (levnější?) alternativu. Lékárnice mi doporučila nějaké krémové mýdlo od Biodermy (resp. „mydlo“, vysloveně mýdlo to neobsahuje) a to dceři nesedí. Děkuji za tipy.

Příspěvek upraven 21.01.17 v 12:46

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Helileli
Závislačka 2970 příspěvků 21.01.17 12:17

Ovesné vločky v ponožce jste zkoušeli? Do státě ponožky nebo do plátěného sáčku se dají tak hrst až dvě jemných vloček, zalejes to tak na 5-10min horkou vodou, jen tak co ti teče horká z kohoutku, pak to použijes jako zinku, když to zmacknes, vytéká z toho ten vločkový slem.

Uživatel je onlinekorinkovna
Nadpozemská drbna 27394 příspěvků 21.01.17 12:31

http://www.topicrem.cz/…e/atopici/9/
používám toto, i na vlasy. A na promaštění od stejné značky tělové mléko..ale také to není nic levného. Nicméně není potřeba mýt gelem denně. Dokonce se nám daří zahnat tělovým mlékem i atopický exém, když se trochu víc rozjede. Dřív jsem používala kortikoidní mastičku, ted nemusím.
Zkoušela jsem i jiné věci. modrou indulonu, konopnou kosmetiku - i domácí ;), Excipial aj. Bohužel v našem případě to nezabralo. Ale jsou tací, kterým to pomůže. Takže zkoušet, zkoušet a zkoušet..

Příspěvek upraven 21.01.17 v 12:38

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 21.01.17 12:32

No, teď dceru sprchuji krémovým sprcháčem od Avonu a půl roku je skutečně čistá bez jediného ložiska-nevím jestli to je tím sprcháčem. Ono nějak zjišťuji, že ty drahý krémy a sprcháče z lékáren nejsou o nic lepší než kosmetika z drogerky co vyhovuje. Tuhle se dceři rozjel ekzém fakt hnusně (nemohla jsem ji mazat kortikoidama-bo měla před vyšetřením na alergologii) a tak jsem ji mazala krémem co jsem dostala v práci na ruce ARAD - bylo ho v tubě hodně a neštípal ji(podle toho vybíráme kosmetiku) za 14dní na sobě neměla jedinné ložisko.

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 21.01.17 13:03
@Uju píše:
No, teď dceru sprchuji krémovým sprcháčem od Avonu a půl roku je skutečně čistá bez jediného ložiska-nevím jestli to je tím sprcháčem. Ono nějak zjišťuji, že ty drahý krémy a sprcháče z lékáren nejsou o nic lepší než kosmetika z drogerky co vyhovuje. Tuhle se dceři rozjel ekzém fakt hnusně (nemohla jsem ji mazat kortikoidama-bo měla před vyšetřením na alergologii) a tak jsem ji mazala krémem co jsem dostala v práci na ruce ARAD - bylo ho v tubě hodně a neštípal ji(podle toho vybíráme kosmetiku) za 14dní na sobě neměla jedinné ložisko.

s tim souhlasim. mela jsem konopnej krem primo pro atopiky a jeste horsi. zacla jsem mazat obyc indulonou a vse ok. ja si ty mista meju jen vodou. sprchacem ani mydlem ne. me ekzem vyliza jen v zime a obcas ve vode.driv to bylo strasny :roll:

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 21.01.17 13:10

@Bůča Ano taky jsem zkoušela kde co. Jen teda jak všichni říkají vločky tak dcera měla vločkovou koupel když jsem ji vytáhla z vany byla celá rudá po usušení ji to štípalo, myslela jsem si, že zase vybledne až se kůže dostane do normálu po koupeli, takhle rudá byla asi 3dny :zed: Takže i když na vločky slyším hroznou chválu, tak naše atopička je nemůže a dokonce nesmí-protože i když jiným tu pleť zkliddnují na dceru to má opačný účinek. :nevim:

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 21.01.17 14:12

@Uju ja nam vyzkouseny jediny a to patlat na to co nejmin sra.ek. :roll: fakt. mejte to jen vodou, nicim jinym. nechavejte to dychat, zadnej kousavej a umelej material a mazte to klidne obyc vazelinou. jasne je to ropa, ale udrzi vlahu.. ja to mela suchy jak troud, mohla jsem na tom skrabat brambory a jak jsem to rozedrala, tak to zas mokvalo. jo a nechodte a chlorovanej bazen.

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 21.01.17 14:37

@Bůča Už nezkouším, máme krémový sprcháč a nijak malou nedrhnu, a krém na ruce, který ji neštípe. Ale člověk ze začátku poslouchal doktorku a kupoval kde co - zbytečně.

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 21.01.17 16:08

@Uju jestli takhle reaguje na oves, tak by to opravdu chtělo vyšetření na lepkovou senzitivitu.

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 21.01.17 21:46

@Ou No,vyšetření na celiakii nebo jak se to píše se ji dělalo už několikrát-vždy negativní. Byla dokonce na alergologii, kde měla rozšířené alergeny-není alergická vůbec na nic.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41978 příspěvků 21.01.17 21:51

Znas skupinu na modrem konikovi Poradna pro atopicky ekzem? Chce to zavezt protikvasinkovou stravu a myt jen cistou vodou. Olej kvasinky mnozi. Ekzem=kvasinka

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41978 příspěvků 21.01.17 21:52
@Uju píše:
@Ou No,vyšetření na celiakii nebo jak se to píše se ji dělalo už několikrát-vždy negativní. Byla dokonce na alergologii, kde měla rozšířené alergeny-není alergická vůbec na nic.

U potravinovych alergii/nesna­senlivosti jsou krevni testy neprukazne, chce to jen zkouset… A celiakie se potvrdi predevsim biopsii.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41978 příspěvků 21.01.17 21:54
@Uju píše:
@Bůča Ano taky jsem zkoušela kde co. Jen teda jak všichni říkají vločky tak dcera měla vločkovou koupel když jsem ji vytáhla z vany byla celá rudá po usušení ji to štípalo, myslela jsem si, že zase vybledne až se kůže dostane do normálu po koupeli, takhle rudá byla asi 3dny :zed: Takže i když na vločky slyším hroznou chválu, tak naše atopička je nemůže a dokonce nesmí-protože i když jiným tu pleť zkliddnují na dceru to má opačný účinek. :nevim:

Muze byt. Nekomu sedne a nekomu ne, je pry hodne agresivni

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 21.01.17 22:12

@blumen Kamče dělali jen krve a vzorky stolice(tak nevím z čeho ale asi spíš z té krve). Ale to by asi bylo znát že jde o potraviny. Dřív jsem se snažila zjistit která potravina ji nedělá dobře a tak jsem dost experimentovala s jídlem(doktorka mi tvrdila, že to bude z jídla) troufám si tvrdit, že její ekzém nemá s jídlem nic společného :nevim: Manžel ho má psychosomatický, a tak dcera bude podobná nátura. Jinak jemu ty koupele taky moc nevyhovovaly, ale teda nebyl to takový extrém.

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 21.01.17 22:13

Ono holt každý jsme jiný a musí se hledat. To je blbý, že rady dobrý, ale co zabere dvoum třetímu nemusí vůbec vyhovovat. Je to prekerka.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >