Reklama

Čím mýt ekzematickou pokožku? - (před)školák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kerrankin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 11:40
Čím mýt ekzematickou pokožku? - (před)školák

Čím myjete větší děti s ekzémem? Nám vyhovoval olej od A-Dermy, ale chtěla bych vyzkoušet nějakou (levnější?) alternativu. Lékárnice mi doporučila nějaké krémové mýdlo od Biodermy (resp. „mydlo“, vysloveně mýdlo to neobsahuje) a to dceři nesedí. Děkuji za tipy.

Příspěvek upraven 21.01.17 v 12:46

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2748 příspěvků 21.01.17 12:17

Ovesné vločky v ponožce jste zkoušeli? Do státě ponožky nebo do plátěného sáčku se dají tak hrst až dvě jemných vloček, zalejes to tak na 5-10min horkou vodou, jen tak co ti teče horká z kohoutku, pak to použijes jako zinku, když to zmacknes, vytéká z toho ten vločkový slem.

korinkovna
Nadpozemská drbna 27217 příspěvků 21.01.17 12:31

http://www.topicrem.cz/…e/atopici/9/
používám toto, i na vlasy. A na promaštění od stejné značky tělové mléko..ale také to není nic levného. Nicméně není potřeba mýt gelem denně. Dokonce se nám daří zahnat tělovým mlékem i atopický exém, když se trochu víc rozjede. Dřív jsem používala kortikoidní mastičku, ted nemusím.
Zkoušela jsem i jiné věci. modrou indulonu, konopnou kosmetiku - i domácí ;), Excipial aj. Bohužel v našem případě to nezabralo. Ale jsou tací, kterým to pomůže. Takže zkoušet, zkoušet a zkoušet..

Příspěvek upraven 21.01.17 v 12:38

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 21.01.17 12:32

No, teď dceru sprchuji krémovým sprcháčem od Avonu a půl roku je skutečně čistá bez jediného ložiska-nevím jestli to je tím sprcháčem. Ono nějak zjišťuji, že ty drahý krémy a sprcháče z lékáren nejsou o nic lepší než kosmetika z drogerky co vyhovuje. Tuhle se dceři rozjel ekzém fakt hnusně (nemohla jsem ji mazat kortikoidama-bo měla před vyšetřením na alergologii) a tak jsem ji mazala krémem co jsem dostala v práci na ruce ARAD - bylo ho v tubě hodně a neštípal ji(podle toho vybíráme kosmetiku) za 14dní na sobě neměla jedinné ložisko.

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 21.01.17 13:03
@Uju píše:
No, teď dceru sprchuji krémovým sprcháčem od Avonu a půl roku je skutečně čistá bez jediného ložiska-nevím jestli to je tím sprcháčem. Ono nějak zjišťuji, že ty drahý krémy a sprcháče z lékáren nejsou o nic lepší než kosmetika z drogerky co vyhovuje. Tuhle se dceři rozjel ekzém fakt hnusně (nemohla jsem ji mazat kortikoidama-bo měla před vyšetřením na alergologii) a tak jsem ji mazala krémem co jsem dostala v práci na ruce ARAD - bylo ho v tubě hodně a neštípal ji(podle toho vybíráme kosmetiku) za 14dní na sobě neměla jedinné ložisko.

s tim souhlasim. mela jsem konopnej krem primo pro atopiky a jeste horsi. zacla jsem mazat obyc indulonou a vse ok. ja si ty mista meju jen vodou. sprchacem ani mydlem ne. me ekzem vyliza jen v zime a obcas ve vode.driv to bylo strasny :roll:

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 21.01.17 13:10

@Bůča Ano taky jsem zkoušela kde co. Jen teda jak všichni říkají vločky tak dcera měla vločkovou koupel když jsem ji vytáhla z vany byla celá rudá po usušení ji to štípalo, myslela jsem si, že zase vybledne až se kůže dostane do normálu po koupeli, takhle rudá byla asi 3dny :zed: Takže i když na vločky slyším hroznou chválu, tak naše atopička je nemůže a dokonce nesmí-protože i když jiným tu pleť zkliddnují na dceru to má opačný účinek. :nevim:

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 21.01.17 14:12

@Uju ja nam vyzkouseny jediny a to patlat na to co nejmin sra.ek. :roll: fakt. mejte to jen vodou, nicim jinym. nechavejte to dychat, zadnej kousavej a umelej material a mazte to klidne obyc vazelinou. jasne je to ropa, ale udrzi vlahu.. ja to mela suchy jak troud, mohla jsem na tom skrabat brambory a jak jsem to rozedrala, tak to zas mokvalo. jo a nechodte a chlorovanej bazen.

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 21.01.17 14:37

@Bůča Už nezkouším, máme krémový sprcháč a nijak malou nedrhnu, a krém na ruce, který ji neštípe. Ale člověk ze začátku poslouchal doktorku a kupoval kde co - zbytečně.

Ou
Závislačka 4982 příspěvků 21.01.17 16:08

@Uju jestli takhle reaguje na oves, tak by to opravdu chtělo vyšetření na lepkovou senzitivitu.

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 21.01.17 21:46

@Ou No,vyšetření na celiakii nebo jak se to píše se ji dělalo už několikrát-vždy negativní. Byla dokonce na alergologii, kde měla rozšířené alergeny-není alergická vůbec na nic.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 40317 příspěvků 21.01.17 21:51

Znas skupinu na modrem konikovi Poradna pro atopicky ekzem? Chce to zavezt protikvasinkovou stravu a myt jen cistou vodou. Olej kvasinky mnozi. Ekzem=kvasinka

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 40317 příspěvků 21.01.17 21:52
@Uju píše:
@Ou No,vyšetření na celiakii nebo jak se to píše se ji dělalo už několikrát-vždy negativní. Byla dokonce na alergologii, kde měla rozšířené alergeny-není alergická vůbec na nic.

U potravinovych alergii/nesna­senlivosti jsou krevni testy neprukazne, chce to jen zkouset… A celiakie se potvrdi predevsim biopsii.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 40317 příspěvků 21.01.17 21:54
@Uju píše:
@Bůča Ano taky jsem zkoušela kde co. Jen teda jak všichni říkají vločky tak dcera měla vločkovou koupel když jsem ji vytáhla z vany byla celá rudá po usušení ji to štípalo, myslela jsem si, že zase vybledne až se kůže dostane do normálu po koupeli, takhle rudá byla asi 3dny :zed: Takže i když na vločky slyším hroznou chválu, tak naše atopička je nemůže a dokonce nesmí-protože i když jiným tu pleť zkliddnují na dceru to má opačný účinek. :nevim:

Muze byt. Nekomu sedne a nekomu ne, je pry hodne agresivni

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 21.01.17 22:12

@blumen Kamče dělali jen krve a vzorky stolice(tak nevím z čeho ale asi spíš z té krve). Ale to by asi bylo znát že jde o potraviny. Dřív jsem se snažila zjistit která potravina ji nedělá dobře a tak jsem dost experimentovala s jídlem(doktorka mi tvrdila, že to bude z jídla) troufám si tvrdit, že její ekzém nemá s jídlem nic společného :nevim: Manžel ho má psychosomatický, a tak dcera bude podobná nátura. Jinak jemu ty koupele taky moc nevyhovovaly, ale teda nebyl to takový extrém.

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 21.01.17 22:13

Ono holt každý jsme jiný a musí se hledat. To je blbý, že rady dobrý, ale co zabere dvoum třetímu nemusí vůbec vyhovovat. Je to prekerka.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama