Čím nahradit smetanu při alergii na mléčnou bílkovinu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pampeliška189
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 12.01.17 21:33
Čím nahradit smetanu při alergii na mléčnou bílkovinu?

HOlky, šlo by nějak nahradit smetanu na vaření/na šlehání v receptech? myslim hlavně omáčky a tak. Zkoušela jsem třeba smetanu z ovesnych vloček, ale to se skoro nedalo. Nemáte někdo zkušenost s něčím vhodnějším?

Reakce:
Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 12.01.17 21:37

A ryzova smetana? Pokud mate fb tak jsou skupiny alergiku ci veganska kucharka, tam urcite poradi. Ja davala ovesnou, jinou jsem nesmela, ale kupovanou a dalo se to. Ke slehani se dela kokosova myslim.

mamoch
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 12.01.17 21:43

Tuhle na Chodově rozdávali zdarma rýžovou smetanu - vyzkoušela jsem s těstovinami, i puding jsem uvařila, ale nebylo dobré ani jedno…

Kelsey
Hvězda diskuse 45124 příspěvků 12.01.17 21:47

Sojovou nebo kokosove, mandlove mleko.

pampeliška189
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 12.01.17 21:48

Dobře, díky za rady. Mrknu v kráme víc. já našla právě jen tu ovesnou a to je fakt břečka. Jinak ryžový mlíko piju normálně, tak by nemusela smetana byt horší než ta ovesná, ale zatím jsem jí ještě nenašla.

mattule
Závislačka 3231 příspěvků 12.01.17 23:00

Z dm ovesná je moc dobrá:-)

bedrunka01
Závislačka 3760 příspěvků 12.01.17 23:07

Sójová nikdy nezklame a chutná nam i rýžová. V DM mají nejlevněji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >