Čím nahradit smetanu při alergii na mléčnou bílkovinu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pampeliška189
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 12.01.17 21:33
Čím nahradit smetanu při alergii na mléčnou bílkovinu?

HOlky, šlo by nějak nahradit smetanu na vaření/na šlehání v receptech? myslim hlavně omáčky a tak. Zkoušela jsem třeba smetanu z ovesnych vloček, ale to se skoro nedalo. Nemáte někdo zkušenost s něčím vhodnějším?

Reakce:

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 12.01.17 21:37

A ryzova smetana? Pokud mate fb tak jsou skupiny alergiku ci veganska kucharka, tam urcite poradi. Ja davala ovesnou, jinou jsem nesmela, ale kupovanou a dalo se to. Ke slehani se dela kokosova myslim.

mamoch
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 12.01.17 21:43

Tuhle na Chodově rozdávali zdarma rýžovou smetanu - vyzkoušela jsem s těstovinami, i puding jsem uvařila, ale nebylo dobré ani jedno…

Kelsey
Hvězda diskuse 44746 příspěvků 12.01.17 21:47

Sojovou nebo kokosove, mandlove mleko.

pampeliška189
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 12.01.17 21:48

Dobře, díky za rady. Mrknu v kráme víc. já našla právě jen tu ovesnou a to je fakt břečka. Jinak ryžový mlíko piju normálně, tak by nemusela smetana byt horší než ta ovesná, ale zatím jsem jí ještě nenašla.

mattule
Závislačka 3206 příspěvků 12.01.17 23:00

Z dm ovesná je moc dobrá:-)

bedrunka01
Závislačka 3755 příspěvků 6 inzerátů 12.01.17 23:07

Sójová nikdy nezklame a chutná nam i rýžová. V DM mají nejlevněji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >