Čím namaluji na černé triko bílou kostru?

69307
20.7.15 22:23

Čím namaluji na černé triko bílou kostru?

Ahoj, potřebuju dceři na tábor vyrobit masku nějakého strašidla, celotáborová hra se odehrává mez strašidly…sakra to je zase úkol pro rodiče. Musí se počítat s tím, že večerní nástupy jsou v maskách a už může být i chladno. Napadlo mě něco takového… ale čím namaluju tu bílou kostru? Nebo kdyby měl někdo nějaký nápad, ideálně s postupem výroby :mrgreen: byla bych neskonale vděčná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2201
20.7.15 22:25

Savem? nějakým bělidlem? To jsou jen nápady. Savo, ale nebude nikdy bíle, bude to trochu do žluta. Nebo normálně nějakou barvou, a pak neprat a vyhodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6207
20.7.15 22:36
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17093
20.7.15 23:03

@terinka4444 já jsem kdysi pomalovala bílé tričko modrou akrylovou barvou, otírala jsem mokrý štětec a dodnes se to nevypralo. Takže bych zkusila obyč akrylovou barvu z papírnictví nebo výtv. potřeb, na ten tábor by to mělo stačit.

Šla bych do akrylky proto, že je vodou ředitelná, přesto má konzistenci jako tempera, tak by na té látce měla dobře krýt i v slabší vrstvě, aby se ta silná neoloupala.
Dokonce je i akrylová barva, která ve tmě svítí. To by bylo úplně super.

http://www.malirske-platno.cz/…30-ml-PE1648

Příspěvek upraven 20.07.15 v 23:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
20.7.15 23:05

Bílá barva na tmavý textil. Kreslila jsem takhle pirátskou lebku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
20.7.15 23:09

A já bych vzala to savo a noviny. Ani bych nevkladala žádné dovnitř, aspoň se to bude rovnou dělat z druhé strany. Normálně používám rozprasovac, ale na tohle by šel i štětec, troufaš-li si. A nebo udělat šablony z novin, přiložit a postrikat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17093
20.7.15 23:14

@Amys Savo to z černý ztáhne na okrovou nebo takovou okrovo-zelenou, udělalo mi to na triku. A při silné koncentraci bych měla strach, že to to triko i sežere :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17093
20.7.15 23:15

@terinka4444 nebo toto
http://www.e-safetyshop.eu/product.asp?…
mají tam tu bílou fosforeskující

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6207
20.7.15 23:17

Mimochodem já bych se s tím vůbec nepatlala a vystříhla do starého prostěradla dvě díry na oči. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
20.7.15 23:18

Však taková mechem porostla kostra, ne :-D Jako já bych to klidně vzala latexem nebo balakrylem, to bude nějakou dobu držet taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
20.7.15 23:32

Děkuju, jste hvězdy :potlesk:

@Fíková píše:
Mimochodem já bych se s tím vůbec nepatlala a vystříhla do starého prostěradla dvě díry na oči. :mrgreen:

no jo, když oni v tom mají každý večer táborový nástup a denní aktivity, to by se jí asi v prostěradle moc nelíbilo.

Teď ještě přijít na to, jak se kreslí kostra :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.15 06:08

Jednou jsem si upravovala černou kšiltovku takovým tím tekutým bělítkem na zamazávání chyb na papír. Vydrželo to i praní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
21.7.15 09:04

@terinka4444 Zadej do googlu kostra vymalovanky a klikni na obrazky. Jsou tam i hezky jednoduche, ktere půjdou snadno nakreslit. Zkus si to pak upravit a vytisknout, vystřihnout a vyplnit tou tmavou barvou na textil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
21.7.15 10:44

Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
943
2.8.15 17:49

Ahoj Terinko, možná pozdě, ale určitě bílou barvou na tmavý textil. Seženeš v dobrých vv potřebách - a vyrob si šablonu - třeba na samolepící fólii - pak to bude vypadat opravdu profesionálně. Ráda poradím víc. iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama