Čím ozdobit balkón

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
titinkahaas
Povídálka 44 příspěvků 08.03.19 10:56
Čím ozdobit balkón

Přestěhovala jsem se do nového a bydlím v posledním (čtvrtém) patře. Přímo naproti mám penzion a takové malé parkoviště a pár kaváren. Připadám si na balkóně jako na jevišti, jen mikrofon mi chybí. Minulý rok jsem na balkón dala jen muškáty, co mi přinesla máma, ale letos si chci udělat pohádkový balkónek! :srdce:

Poraďte jaké rostliny se na balkón hodí. Zkušenost s břečťanem? Jak rychle a jakým směrem roste? Pode mnou bydlí nepřátelská sousedka, tak aby ji nelezl na její balkón :mrgreen:
Jinak tam chci mix rostlin, alternativní styl.

Předem děkuji. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 08.03.19 11:01

Břečťan bych nedavala, ten se rychle rozroste všemi směry :D pak záleží na jakou světovou stranu máte balkon, je tam hodně slunce, nebo je naopak většinu dne ve stínu? Když koupíš viceletky, máš je na zimu kam uklidit? Některé kytky potřebuji hodně slunce a světla, jiné zas celodenní pálení sluníčka spálí. Já teda na balkoně preferuji bylinky, využiju je pak aspoň v kuchyni :) muškáty jsou fajn, je jich hodně druhů a barev, když jsou dobře pěstěné, tak jsou rok od roku hezčí :) pak si dávám kerickove cherry rajčata, ty chodí ozobavat syn :D

titinkahaas
Povídálka 44 příspěvků 08.03.19 11:04

@Kriss Tina balkon je na severozápad, takže slunce je tam od poledne až do večera.
Chci takové rostliny, které mi komplet zakryjí zábradlí, aby mi nebylo vidět na nohy. :think:

a12
Hvězda diskuse 35696 příspěvků 08.03.19 11:27
@titinkahaas píše:
@Kriss Tina balkon je na severozápad, takže slunce je tam od poledne až do večera.
Chci takové rostliny, které mi komplet zakryjí zábradlí, aby mi nebylo vidět na nohy. :think:

Ja bych dala nakej ten rakos nebo neco na to zábradlí aby tam nebylo vidět.. A pak na zábradlí normalne ty muskaty, petunie, nebo do nakych zavesny kvetinacu na strop, klidne bych tam pestovala rajcata a tak..
Videla jsem i stromky v kvetinacich :lol:

a12
Hvězda diskuse 35696 příspěvků 08.03.19 11:30

Koukej jak muzou bejt muskaty bohaty :lol: doplne jeste nejakyma previslyma kytkama a mas to pres cely zabradli :lol: 

elen-ka
Extra třída :D 13366 příspěvků 16 inzerátů 08.03.19 11:38

@titinkahaas tak na severozápad, když ti tam praží slunko celé odpoledne toho moc nedáš, aby to bylo převislé a krásné, pokud do toho nechceš lít hektolitry vody. Já mám balkon na západ a už dlouhodobě tam pěstuji v truhlících levanduli. Občas to proložím něčím jiným, včetně těch muškátů. Ty jsem měla vloni a už ne. Jdu do těch levandulí znovu, ale musí být mrazuvzdorné. Přes zimu musí přežít na tom balkoně taky. Jinak tam mám některé bylinky - tymián, rozmarýn. Letos budu zkoušet i nějaké mrazuvzdorné sukulenty.

titinkahaas
Povídálka 44 příspěvků 08.03.19 11:56

Našla jsem jasmínokvětý lilek. :srdce: ten se mi moc líbí. Je krásně hustý. Máte s ním zkušenost?

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 08.03.19 11:56

@titinkahaas zůstala bych u těch muškátů, z tech prevyslych mě toho moc nenapadá, co by se tak rozrostlo a zároveň by to vydrželo ten žár. Mě se líbí takové ty bavorské, bohaté muškáty, kde to fakt pokryje celý balkon, vždycky kdyz sme Bavorskem projížděli sem obdivovala ty jejich balkony :D

elen-ka
Extra třída :D 13366 příspěvků 16 inzerátů 08.03.19 12:10

@titinkahaas každopádně počítej výraznoou péči, zvlášť když bude celé 2 měsíce parno. To se ta voda skoro vypaří jen se ke kvítku přiblíží. :jazyk:

titinkahaas
Povídálka 44 příspěvků 08.03.19 12:15

@elen-ka :kytka:
Prý i květináč není jako květináč.

elen-ka
Extra třída :D 13366 příspěvků 16 inzerátů 08.03.19 12:47
@titinkahaas píše:
@elen-ka :kytka:
Prý i květináč není jako květináč.

To je sice pravda, truhlíky mám samozavlažovací, ale i přesto, muškáty chtěly docela dost vody oproti třeba té levanduli.

Také záleží jaké máš zábradlí, pokud takové ty šprušle (my máme panely, takže tam vidět není), volila bych opravdu nějaký rákos či textilii, která by zabránila pohledu a pak do truhlíku něco pěkného.

titinkahaas
Povídálka 44 příspěvků 08.03.19 12:52

@elen-ka asi nakonec ano. Teď mám velké oči a pak budu mít vyschlé truhlíky :roll:
A ty levandule máš v dlouhých truhlikach či v různých kulatých kvetinacich? Právě kvůli vodě, přemýšlím, co je výhodnější.

elen-ka
Extra třída :D 13366 příspěvků 16 inzerátů 08.03.19 12:56
@titinkahaas píše:
@elen-ka asi nakonec ano. Teď mám velké oči a pak budu mít vyschlé truhlíky :roll:
A ty levandule máš v dlouhých truhlikach či v různých kulatých kvetinacich? Právě kvůli vodě, přemýšlím, co je výhodnější.

Mám je v dlouhých truhlících zavěšené na vnější straně balkonu. Myslím si, že mám cca 80 cm truhlík a v něm 3 levandule. V kulatých bych je měla, pokud je nebudu mít pověšené na zábradlí, ale na zemi.

elen-ka
Extra třída :D 13366 příspěvků 16 inzerátů 08.03.19 12:58

Možná bych ti poradila se nyní odprostit od toho mít krásný plný balkon čehokoliv, protože pak budeš v podstatě otrok zalívání a začít s jedním truhlíkem něčeho co chceš vyzkoušet a pak klidně ty muškáty, pokud jsi je tam měla vloni. Uvidíš, jak ta nová květina se bude chovat a dle toho se pak můžeš rozhodnout. Příští rok buď zvolíš něco jiného, nebo rozšíříš jeden truhlík na dva. ;)

titinkahaas
Povídálka 44 příspěvků 08.03.19 13:02

@elen-ka tak! Asi telepatie, myslela jsem teď na to samé. Že v zahradnictví koupit 5 různých rostlin a budu pozorovat. Plus textil

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama