Reklama

Čím pohnojit mladou broskvoň a starší meruňku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AndilekOli
Závislačka 4990 příspěvků 18.02.17 17:29
Čím pohnojit mladou broskvoň a starší meruňku?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, čím teď na jaře pohnojit mladou broskev (cca 4 roky) a starší meruňku. Měla jsem to udělat na podzim, ale z různých důvodů jsem to prostě nestihla. Na jabloně a třešně mám NPK, ale nevím právě co s broskví a meruňkou, protože těm by NPK nemuselo udělat dobře.

Reklama

Reakce:

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 18.02.17 18:12

V lete hnojim vsechno takovym roztokem:z pokosene travy, koprivy udelam nalev, necham na 2 tydny. Smrdi to jak bolava noha.Ale je to perfektni hnojivo. Rozredis pak to jeste trochu vodou. Jinak, manzel haze popel, cisty ze dreva. Zadne z petlahvi nebo co lidi spaluji doma.

AndilekOli
Závislačka 4990 příspěvků 18.02.17 18:19
@toooja píše:
V lete hnojim vsechno takovym roztokem:z pokosene travy, koprivy udelam nalev, necham na 2 tydny. Smrdi to jak bolava noha.Ale je to perfektni hnojivo. Rozredis pak to jeste trochu vodou. Jinak, manzel haze popel, cisty ze dreva. Zadne z petlahvi nebo co lidi spaluji doma.

Ty kopřivy jsem měla loni na pažitku - to znám :-) Ale nenapadlo mě to nalít k broskvoni.

poppaea
Závislačka 3320 příspěvků 20.03.17 17:02

@toooja Můžu se zeptat, jak se dělá ten nálev? A jak často to mám k tomu stromu lít? Jsem úplný začátečník :)

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 20.03.17 20:35

I ja jsem zacatecnik, tak radim jen, co sama vycetla. Proste do velke nadoby jsem davala koprivy, nebo se dava cokoliv zelene:skosena trava a pod. Zalije se vodou a 2 tydny se necha. Smrdi to hrozne, bubla. A pak redim tak na pul jeste a zalivam.Nebo namocim slepicence a ty se redi 1:10,jsou silne.
Na jare hnojit stromy jsem vycetla nejlepe kravskym, treba. I slepicence asi budou dobre.JA kravince nemam kde vzit, tak se chystam koupit hnuj v granulich a az bude zelene hnojivo, tak po trochu zalivat tim.

poppaea
Závislačka 3320 příspěvků 20.03.17 20:49

My jsme v Praze, slepičince nehrozí, ale kopřivy a tráva jo, tak to zkusím. Akorát doufám, že se mi v tom nevyráchají děti :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama