Reklama

Čím potěšit jedenáctiletou slečnu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 09:10
Čím potěšit jedenáctiletou slečnu?

Prosím o zachování anonymu, případně smazání tématu, dcera zná můj nick, občas brouzdá se mnou :-D :kytka:

Ať se nám to líbí nebo ne, Vánoce se kvapem blíží a já jako matka jsem totálně ztracená. Letos první rok opravdu vůbec netuším, co dát dětem pod stromeček. Syn (15) určitě ocení elektroniku a předpokládám, že si sám vybere, co bude chtít. Ale nějaké nečekané překvápko by bylo moc fajn.

Horší je to s dcerou. U té prostě absolutně nevím :-(. Hračky už neocení, hry kupujeme pro celou rodinu, miluje bižuterii, takže určitě nějakou dostane. Ale co nějaký „lepší“ dárek?
Já v jejím věku dostala hromadu oblečení a knížku. Ačkoli mě to potěšilo, tak oblečení je prostě potřeba a mrzelo mě, že si rodiče nelámali hlavu alespoň s nějakou maličkostí. Dcera samozřejmě dostane oblečení i knihy - ale to si vybírá sama. Nějak dnešní moderní době nerozumím :oops: :lol:. Máte nějakou radu, zkušenost nebo třeba slečnu v tomto věku, která ví, co by ji potěšilo a má nějaké tajné přání?
Moje kočka totiž úplně jistě ví, že nechce jen knížky a oblečení, ale absolutně neví, co by vlastně chtěla :think: :lol:. Chtěla bych jí potěšit nějakým překvapením.
Tak vás tady všechny prosím, kdyby vás cokoli napadlo, pište různé nápady, snad něco vyberu :lol:.
Předem moc děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 09:12

Omlouvám se, téma se vložilo vícekrát pod jiným názvem - příspěvek se mi nechtěl vložit, pořád mi to hlásilo chybu. Požádám adminy o odstranění. Děkuji za pochopení :kytka:

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 13.10.18 09:13

1. prostě se jí zeptejte. To že nevíte co jí baví, těší a co má ráda dost jednoznačně vybízí, že především potřebujete najít nový způsob komunikace, který povede k tomu, že bude ochotná sdílet s vámi svůj svět. Ano - jak dospívá, tak prostě nejde pokračovat v komunikaci, jako když byla malá holčička. Čím dříve se to naučíte, tím je pravděpodobnější, že snáze přežijete pubertu.

2. nezakládejte o tom tři diskuze

levandule23
Kecalka 489 příspěvků 13.10.18 09:17

V tech letech jsem vždycky dostala obří puzzle, které jsem až do Silvestra skládala, a moc mě to bavilo. Taky jsem ráda vyráběla, takže něco k tomu, třeba takový krásný stojan na pletení náramků.

Dál mě napadá šperkovnice, když má ráda bižuterii, něco na cvičení, třeba velký gymnastický míč. Popřípadě něco do pokojíčku, třeba nějaké moderní holčičí křeslo, kde si bude moct číst ty knížky :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 09:18

@Ou
1. Děkuji za názor, ale nikdo neříká, že nevím, co ji baví, těší nebo co má ráda. Samozřejmě to vím, a věcí ohledně koníčků má více než dost. Sama mi řekla, že z těchto věcí nic nechce. Komunikujeme spolu denně a dostatečně. Nemáme mezi sebou problém. Ona prostě jen neví, co by chtěla a já bych ji ráda překvapila něčím, co nebude čekat.

2. O vícekrát založené diskuzi jsem se zmínila v příspěvku výše, samozřejmě jsem hned kontaktovala adminy, jen bude asi chvíli trvat, než to smažou.

Nimie
Nadpozemská drbna 25984 příspěvků 13.10.18 09:18

Nápad nějaké supr deskovky bych nezhazovala, třeba se něco najde co by jí fakt hodně potěšilo. Případně nějaký zážitek - vstupenky na laser game nebo na únikovou hru. A pak záleží co ji baví, no… dělá nějaký sport? Nebo nesbírá něco? Nebavila by jí třeba taky nějaká zábavní elektronika? (konzole, taneční podložka,…) :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 09:20

@levandule23 Šperkovnice je bezva nápad, má jednu takovou starší, ale už je na ty její šperky malá. Děkuji moc, píšu si :-).

debra.morgan
Závislačka 3544 příspěvků 13.10.18 09:23

Ja nejak prehlidla, kolik te dceri vlastne je. ajo 11, uz to vidim. :jazyk:

debra.morgan
Závislačka 3544 příspěvků 13.10.18 09:29

já v tom věku dostala Mp3 prehravac a od te doby mam sluchatka v ucich, ted jen nemam mp3 ale mobil…jestli uz tuto elektroniku ma, tak treba nejaky sluchatka. urcite by mi udelali radost conversky - to v jakemkoli veku.

Eemii
Neúnavná pisatelka 16953 příspěvků 13.10.18 09:29

Mam desetiletou a stejne jako ty, mame problem s komunikaci :mrgreen:

Jsem uplne v koncich, obleceni ji moc nenadchne a hracky uz nefrci.

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 13.10.18 09:35

No já mám 11 letého brášku, a taky jsem se ho ptala a on mi řekl,že by chtěl hru na PC traktor simulátor- 2017,2018 nebo 2019 ať mu vyberu co chci takže má tohle jinak bych taky nevěděla,kdybych mu koupila oblečení- tak by mi řekl,že to nemá rád a nehraje si a jeho obliba byla lego ale to dostal už xkrat na Vánoce :-) tak já nevím a bižuterie- ráda ji vyrábí nebo kupuje?

Russet
Extra třída :D 10975 příspěvků 13.10.18 09:35

Záleží přece na jejích zájmech. Já jsem v jedenácti toužila po mikroskopu. A kniha by mě potěšila. I oblečení. Tenkrát ještě nebylo tak snadné vlézt do obchoďáku a nakoupit kvanta oblečení :nevim: Šla bych s ní po městě a ptala se jí, co se jí líbí. A pak ji něčím překvapila. Nové kolo nepotřebuje? Něco na sport? Koníček?

Sheryll
Povídálka 25 příspěvků 13.10.18 09:49

Spousta slecen ma rádo Bena Christovao, příští rok bude mit koncert. Co treba vstupenky? :)

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 13.10.18 09:49

Mám také brzy jedenáctiletou dceru a je to problém. ;) Takové přechodové období. Ale ona tedy chce lego creator, to je jediné, co jsem z ní dostala. Jinak také neví, co by chtěla. Ještě si přeje želvu, po nějakém zvířátku touží dlouhodobě, ale protože má alergii a atopický ekzém, tak nesmí mít nic chlupatého. Co třeba brusle, má je? Nebo pennyboard? Má svůj foťák? Dcera ráda fotí, ale už ho má. Minulý rok dostala právě ten mikroskop, jak tu někdo psal, ten si přála. Dcera má ráda ruční práce, takže teď mluvila i o nějakém pletacím stavu.

ElucaK
Kecalka 204 příspěvků 13.10.18 09:50

Ja byla v jedenacti zviratkomil, nechce taky nejake? Musela by to byt ale jistota, aby se o neho starala.
A co treba nejake vybaveni do pokojicku, nestezuje si na neco, ze ji chybi nebo chce nove? Treba sedaci vak, nove kreslo ke stolu, kosmeticky stolek se zrcadlem, koberec, zavesy :nevim:
Nebo nejaky zazitek, ktery by si rada splnila (unikova hra, laser game, osetrovatelem v zoo, nejaky let nebo strelba, potapeni, indoor skidiving…)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >