Reklama

Čím smýt lihový fix z kůže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kriss Tina
Závislačka 4736 příspěvků 16.12.16 14:16
čím smýt lihový fix z kůže?

Maminky prosím o radu, jsem už celá zoufalá.
Při balení dárků se můj syn v nestřeženém okamžiku zmocnil černého lihového fixu na popisování dárků a pokreslil si s ním tváře. Poradíte něco čim to šetrně odstranit? vím že to jde ředidlem, odlakovačem na nehty, silným alkoholem, ale nic z toho mu nechci patlat na oblíčejík a žádnou vodku a podobně doma nemáme :( vodou s mýdlem to dolů nejde, stalo se to někomu? Vim že jsem měla dávat větší pozor co kde nechávam válet, ale stalo se, člověk neuhlídá vše :zed: moc děkuju za reakce

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5423 příspěvků 9 inzerátů 16.12.16 14:20

Nemáš v lékárně líh na ošetření pupíku? Ono to jinak než lihem nepůjde. Pak je potřeba kůži ošetřit mastným krémem. Na ředidla, odlakovače apod raději u malého dítěte zapomeň. A nenadávej si, taky jsem to řešila.

analoja
Závislačka 3780 příspěvků 16.12.16 14:23

Stalo, můžu přiložit i fotku ;-) synek měl počmáraný celý nohy, (a táta palubní desku) vypadalo to jako by je měl chlupatý ;-) umyla jsem ho a promazala kůži, ono to za chvilku „odroste“

čarodějka1311
Kecalka 478 příspěvků 16.12.16 14:23

Dětský vlhčený ubrousek na zadek?? To rozežere všechno…

stonožka12
Kecalka 476 příspěvků 8 inzerátů 16.12.16 14:25

U nás tyto „nehody“ řešíme taky ubrouskama na dětské prdýlky a trochu přitlačit. Když selžou, tak dobrá je micelární voda, jestli ji doma máte.

iila
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 13 inzerátů 16.12.16 14:32
@čarodějka1311 píše:
Dětský vlhčený ubrousek na zadek?? To rozežere všechno

No, přesně… a přesto tím maminky ty zadky dětem pořád utírají, že? :D

Příspěvek upraven 16.12.16 v 14:47

Kriss Tina
Závislačka 4736 příspěvků 16.12.16 14:32

Moc děkuji za reakce :) ten ubrousek mě ale vůbec nenapad, aspon to vzal z nejhoršího, sice mu zůstali takový šedivý šmouhy, a ty dočistila ta micelární voda :) člověk si ani neuvědomí v čem všem doma má líh :D

stonožka12
Kecalka 476 příspěvků 8 inzerátů 16.12.16 14:39
:palec:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 16.12.16 15:05
@Kriss Tina píše:
Při balení dárků se můj syn v nestřeženém okamžiku zmocnil černého lihového fixu na popisování dárků a pokreslil si s ním tváře. Poradíte něco čim to šetrně odstranit? vím že to jde ředidlem, odlakovačem na nehty, silným alkoholem, ale nic z toho mu nechci patlat na oblíčejík a žádnou vodku a podobně doma nemáme :( vodou s mýdlem to dolů nejde, stalo se to někomu? Vim že jsem měla dávat větší pozor co kde nechávam válet, ale stalo se, člověk neuhlídá vše :zed: moc děkuju za reakce

Dcera se mi nedávno počmárala fixou a šlo to micelární vodou bez problému :nevim:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 16.12.16 15:11

@Kriss Tina Lihový fix je lepší odstranit mechanicky, aby se barva do kůže nezažrala. Takže navlhčit houbičku a omýt. Na vlhčené ubrouzky pozor, jsou schopné lecos rozleptat.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 16.12.16 15:12

Jo a lihem bych to taky nebrala - za prvé vysušuje a za druhé by se to díky němu mohlo do té kůže vpít, líh funguje v tomto případě jako rozpouštědlo.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 16.12.16 15:13
@Kriss Tina píše:
Moc děkuji za reakce :) ten ubrousek mě ale vůbec nenapad, aspon to vzal z nejhoršího, sice mu zůstali takový šedivý šmouhy, a ty dočistila ta micelární voda :) člověk si ani neuvědomí v čem všem doma má líh :D

Pozdě. Nevadí, ale hlavně že to dobře dopadlo :palec: Ale příště fakt opatrně.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34006 příspěvků 17.12.16 07:37
@Kriss Tina píše:
Při balení dárků se můj syn v nestřeženém okamžiku zmocnil černého lihového fixu na popisování dárků a pokreslil si s ním tváře. Poradíte něco čim to šetrně odstranit? vím že to jde ředidlem, odlakovačem na nehty, silným alkoholem, ale nic z toho mu nechci patlat na oblíčejík a žádnou vodku a podobně doma nemáme :( vodou s mýdlem to dolů nejde, stalo se to někomu? Vim že jsem měla dávat větší pozor co kde nechávam válet, ale stalo se, člověk neuhlídá vše :zed: moc děkuju za reakce

to zmizi za par dnui samo, epitelie se obnovuji, neni to tetovani. Nicim ho nedri, udelej fotky a smej se spolu s kolemjdoucimi.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34006 příspěvků 17.12.16 07:38
@iila píše:
No, přesně… a přesto tím maminky ty zadky dětem pořád utírají, že? :DPříspěvek upraven 16.12.16 v 14:47

a přesto dětem zadky pořád neupadly, že? :-)

covece ze bych si tim potirala spekove laloky?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama