Čím to dostat dolů? Fleky na parapetu

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
119
8.1.22 13:50

Čím to dostat dolů? Fleky na parapetu

Zdravím, po dělnících zůstal na parapetech tento bordel. Použili jsme aceton, jelena s octem, rejžák…A nic. Ono jak je to mokré, tak si člověk myslí, že už je to dole, ale jakmile parapet uschne, tak se fleky opět objeví.

Nemáte ještě nějaký tip čím to dostat dolů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2105
8.1.22 13:57

@ritterqa Predpoklam že je to od malování a malty.
Aceton na plastové či barvené věci vůbec nepoužívej. Jestli si ho použila hned tak se mohlo stát že po něm už tyhle fleky zůstanou.
Bohužel je to porovaty povrch. Na tohle by měla stačit voda a rejzak.
A taky přemýšlet a před práci si to olepit.
Pokud jsou nové tak na nich nechat fólií do finálního dodělání a pak ji sloupnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
8.1.22 14:03

@JiříkMazlík Jedná se o pronajaté prostory, kde se dělaly nové okna, takže toto jsme neměli jak ovlivnit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
8.1.22 14:12

@ritterqa jo zedníci prasata. Fólií sloupnou hned a pak aby se člověk poskakal :(
Ale na barvy na zeď chemie není výhra. Větší množství vody a ryzák.
Nebo super věc parní čistič. Tím by to mohlo jít dolů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
8.1.22 14:14

Jinak bych to že stavební firmě omlatil o hlavu. Teda záleží jestli jedná dělá okna druhá omítky to nikdo neví ale určitě tam měli ty fólie nechat. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
8.1.22 14:17

Aceton jsem použila jenom na jednom parapetu. Ale ani ty další prostě nejdou vodou dolů…ona to asi nebude barva, ale co jiného by to zase mohlo být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66458
8.1.22 14:24

Parapety měly být zakryté. Pokud na to přišla malta a další věci, může být nenávratně poškozeno. Chemie na to nepatří. Nápravu žádat po firmě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
8.1.22 14:26

@ritterqa no je to barva plus možná omítka. Ale může to být už na vždy zničené. Zavolej těm blbcum do firmy at sjednají nápravu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48646
8.1.22 14:27
@ritterqa píše:
Zdravím, po dělnících zůstal na parapetech tento bordel. Použili jsme aceton, jelena s octem, rejžák…A nic. Ono jak je to mokré, tak si člověk myslí, že už je to dole, ale jakmile parapet uschne, tak se fleky opět objeví.Nemáte ještě nějaký tip čím to dostat dolů?

Hele a neudělali jste si tam tohle tim vším, co jste na zo napatlali? :oops: trochu mi to přijde jak vyzrany

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
8.1.22 14:32

@a12 Ne, a víš proč? Protože jsem vyfotila parapet, který se vůbec nečistil. Takhle ten stejný parapet vypadá po vyčištění jenom vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
8.1.22 15:22

Neporadím čím vyčistit. Normálně bych to reklamovala. Pokud je to plast, tak prý existují nějaké fólie na parapety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
8.1.22 15:31

Já bych spíš řekla, že je to od penetrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
8.1.22 16:09

@JiříkMazlík Parní čistič vyzkoušíme zítra. Ještě nás napadlo, jestli by nefungoval nějaký ten HG čistič…
A zjistili jsme, že barva to rozhodně není. Rámy oken jsou taky vzorované a barva po malování z nich šla v pohodě dolů. Nějaké fleky jsou stopro od venkovní omítky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48646
8.1.22 16:45
@ritterqa píše:
@a12 Ne, a víš proč? Protože jsem vyfotila parapet, který se vůbec nečistil. Takhle ten stejný parapet vypadá po vyčištění jenom vodou.
@ritterqa píše:
@a12 Ne, a víš proč? Protože jsem vyfotila parapet, který se vůbec nečistil. Takhle ten stejný parapet vypadá po vyčištění jenom vodou.

Jako ono i to okno vypadá příšerně, to má bejt novy, jo? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat