Čím to je, že vypadáme starší?

114
5.5.17 23:20

Čím to je, že vypadáme starší

Krásný večer všem!
Zrovna dnes jsem přemýšlela, čím to je, že někomu tipujeme více let než mu ve skutečnosti je. A je to zejména můj případ.
Je mi 22 let, takže o nějaké sešlosti věkem nemůže být řeč :D Přesto mi lidi tipují více let a upřímně uznávám, že asi o trochu starší vypadám. Přitom si nemyslím, že by to bylo třeba kvůli zanedbanému vzhledu. Nekouřím, žiju zdravým životním stylem, takže třeba pleť/zuby/postavu mám pěknou. Neoblíkám se jako stará bába, taková ležérní elegance a ani nechodím zmalovaná.
Třeba moje mamka říká, že je to proto, že zkrátka přemýšlím a chovám se jako starší člověk, a proto tak můžu na lidi působit i vzhledově. V tomhle ji musím dát za pravdu, chodím do práce i studuju, jsem celkem zodpovědná a opravdu hodně cílevědomá…už od střední školy jsem měla zájmy jinde než moji vrstevníci. Přesto se ale taky umím občas chovat jako puberťák.
Myslíte si, že to může být opravdu tímhle? Popřípadě proč někdo v takhle mladém věku působí starší než je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

915
5.5.17 23:22
@Frozie_F píše:
Krásný večer všem!
Zrovna dnes jsem přemýšlela, čím to je, že někomu tipujeme více let než mu ve skutečnosti je. A je to zejména můj případ.
Je mi 22 let, takže o nějaké sešlosti věkem nemůže být řeč :D Přesto mi lidi tipují více let a upřímně uznávám, že asi o trochu starší vypadám. Přitom si nemyslím, že by to bylo třeba kvůli zanedbanému vzhledu. Nekouřím, žiju zdravým životním stylem, takže třeba pleť/zuby/postavu mám pěknou. Neoblíkám se jako stará bába, taková ležérní elegance a ani nechodím zmalovaná.
Třeba moje mamka říká, že je to proto, že zkrátka přemýšlím a chovám se jako starší člověk, a proto tak můžu na lidi působit i vzhledově. V tomhle ji musím dát za pravdu, chodím do práce i studuju, jsem celkem zodpovědná a opravdu hodně cílevědomá…už od střední školy jsem měla zájmy jinde než moji vrstevníci. Přesto se ale taky umím občas chovat jako puberťák.
Myslíte si, že to může být opravdu tímhle? Popřípadě proč někdo v takhle mladém věku působí starší než je?

Je to asi spis dane genove.. Mam znameho, tomu je 47 let a kdo ho nezna, tak by rekl ze mu je max. Kolem tricitky.. A to se rozhodne jako pubertak nechova :) Nekdo to zkratka ma genove ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
5.5.17 23:23

@Frozie_F Ne, myslím, že je to spíše typem, mám takovou známou, už od nějakých 25 až teď skoro do 50 vypadá defacto stejně, takže předtím vypadala starší a teď zas pro změnu mladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21808
5.5.17 23:25

Často je to výrazem tváře a strukturou obličejových rysů. Někdo má obličej unavený, ustaraný, nebo třeba ostřejší rysy. Když má někdo větší bradu, nos, tenké rty a pod., obvykle vypadá starší. Anebo pak starosti, únava ve tváři. Taky lidi co jsou hubení vypadají starší než jsou, je to vidět i v obličeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 23:28

Vidis, ja kourim a chlastam, obcas se zmaluju kdyz nekam jdeme, jinak chodim vetsinou nenalicena, a ani to blby pivo mi bez obcanky neprodaji :mrgreen: :mrgreen: Je mi 25. A mozna to bude tim vnitrnim rozpolozenim, ja se nekdy cejtim jak zastydlej pubos, ziju sama, nic neresim, takze hlavne pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19490
5.5.17 23:29

Po mě zase v pětadvaceti chtěli v hospodě občanku. Dodnes mi můj věk nikdo nevěří. Přitom mám sestru, které pro změnu hádají víc. Je to typem člověka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114

@pe-terka
Je pravda, že rysy mám celkem výrazné. Hodně lidí mi tvrdí, že si mě ihned po setkání zapamatovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7100

Myslim, zes to vystihla.Ted ti budou lidi tipovat vic, za deset let nejakou dobu spravne a za dalsich 10 let dal, kdyz se zadari naopak.mene :kytka: Pak jsou vyslovene mladistve typy, jak je treba herecka Marie Dolezalova.Ma 30 a mohla by hrat pubertacku. Myslim, ze spouste mladych, I ruznych povah se tipuje o par let vic. Mozna je to tim, ze pro lidi ke 40 a dal je mazec cekat, ze se potka s nekym na sportu nebo pracovne a ma mu tipnout 22!Bychom se radi vekem priblizili :think: Nebo nas ani nenapadne, ze narazime na takove mlade :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
5.5.17 23:30

To asi nebude chováním, já vystupuji velice vážně a uzavrene a lidé mi tipují o hodně méně. A to mám nadváhu, nebaví mě líčit se a jo oblečení mám buď tak nějak co chytim nebo upjatě kostymkove :D ale nic mladistvého nenosim, ale moje mamina vypadá už spoustu let stejně a já také až na váhové vykyvy

• Citovat
  • Upravit
1007
5.5.17 23:37

Bude mi 24 a lidí mi tipují stěží 20.. :roll:. no me mamce je 44 a vypadá doost mládě :mrgreen: v 36 po ní chtěli občanku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
5168
5.5.17 23:49

Všimla jsem si, že starší vypadají ti, kdo se málo usmívají. U mě je to hodně znát na fotkách, když jsem vyfocená s takovým tím přirozeným lehkým úsměvem, vypadám o deset let mladší, než na fotce, kde se neusmívám nebo je to takový ten úsměv na fotku. Třeba můj muž, ten se moc neusmívá, většinou má takový zachmuřený výraz a jak se v práci divili, že je letos teprve čerstvý třicátník. Na druhou stranu, před rokem, na výletě s kamarády po něm chtěli občanku a zeptali se, jestli koupí pivo i tátovi (tím byl myšlen náš o 10 let starší kamarád), prostě měl muž dobrou náladu, usmíval se a pak vypadá mladistvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14339
5.5.17 23:50

Me je 23 a kdyz si du koupit lahev vina chtej po me obcanku, a to sebou mam syna v kocaru :lol: asi to bude i dedicnosti, mamce je 50 a vsichni ji tipujou tak o 10 let min :) Mozna to dela trochu i to chovani, sem takova zastydla puberta, ale to treba pokladni v kramu nemuze vedet z prosteho „dobry den“ :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
6.5.17 00:02

@Heivka
Věř mi, že usmívám se opravdu hodně :D Zamračení lidi určitě vypadají starší, ale já obecně nemám ráda negativismus, takže se snažím usmívat co nejvíc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4709
6.5.17 00:15
@Azeretereza píše:
Vidis, ja kourim a chlastam, obcas se zmaluju kdyz nekam jdeme, jinak chodim vetsinou nenalicena, a ani to blby pivo mi bez obcanky neprodaji :mrgreen: :mrgreen: Je mi 25. A mozna to bude tim vnitrnim rozpolozenim, ja se nekdy cejtim jak zastydlej pubos, ziju sama, nic neresim, takze hlavne pohoda.

:palec: souhlas
My se s kámoškou v sedmnácti rozhodly nestárnout! Nekecám, že je ještě v 25 mi hádali 17. Pak jsem ale absolvovala jednu víkendovou akci s kámošem o rok mladším, který mi (nevím proč) celou dobu dokola omílal, že už jsem stará bába. Domů jsem se vrátila zestárlá o řadu let a ihned mě lidé přestali tipovat na 17.

PS: žádnou hrůzu, šok, trauma, brutální fet jsem neprožila - pouze to neustálé omílání o stařeně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
6.5.17 00:25

Ja když jsem v 26 byla těhotná v 8. mes., tak se me mlady pan, co oslovoval na ulici lidi na změnu zdrav. pojišťovny ptal, jestli me uz bylo 18? Toho těhotenství si asi nevšiml, nebyl v té době jediný, pak to ještě jedna pani prodavacka v nabytku zavalela stejne, snad na začátku 9, taky si nevšimla tehotenstvi. :) Jinak neříkám, ze tehu je záruka plnoletosti. Mela jsem s tím tak do třiceti problem, ze si na me lidi uměli otevřít pusu kvůli blbosti, protože si evidentně mysleli, ze jsem nějaká náctiletá. To se odjakživa chovám rozumně, často mi říkali, že se mračím - ale to jen přemýšlím. Dodnes mě umí potěšit, ze si myslí, ze jsem bezdětná slečna a mam max pritele, naposled dnes, resp. vcera :) Je to asi dane.

Příspěvek upraven 06.05.17 v 00:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama