Čím umýt obklady a dlažbu po zedníkovi

1596
3.6.13 17:54

čím umýt obklady a dlažbu po zedníkovi

Tak máme udělanou novou koupelnu, a potřebuju poradit jak nejlépe a hlavně čím umýt obklady a dlažbu. Zedník vše po spárovaní umyl, a já jsem myla asi 2× cifem. Bohužel jak to uschne zůstane to takové šedé a špinavé. Mám matné a strukturované obklady tak se to v těch strukturovaných špatně umývá. Prosím proto o vaše rady. Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31104
3.6.13 17:55

@-Sára zkus ocet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3038
3.6.13 17:57

Nebo pak toluenový čistič, či čistý toluen, náhodou jsem na to přišla, jak jsem měla špinavou plovoučku po omítce a šlo to dolů samo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
3.6.13 17:58

@Myrha koncetrovaný? A kolik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
3.6.13 18:00

@hdanca Tak to nevím to bych měla strach at to nezničím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
3.6.13 18:02

Skrabka na sklokeramiku odstrani vse, voda s octem vylesti. Zadne dlouhe myti netreba ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3038
3.6.13 18:05

@-Sára Zkus kdyžtak nějaké místo, které není moc vidět ;) plovoučku jsem tím nezničila, vlastně jsem tím čistila i obklady kolem futer, jak jsme je natírali. Taky je máme strukturované a žádné známky poničení jsem nenašla. Jen jsem trochu namočila hadřík a utřela a pohoda :-) V práci jsme toluenem v podstatě i vytírali klasické kachličky a nic se nezničilo ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
3.6.13 18:11

Určitě ocet, ten zednicí materiál vápno a omítky a malba, jsou zásadité a ocet to krásně rozpouští, a spárovačku nech porádně uschnout, než to začneš drhnout, ať tam něco zůstane :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
3.6.13 18:12

@-Sára já jsem spárovačku dostala dolů jen Larrinem na rez a vodní kámen. Zkoušela jsem vše možné co jsem měla doma a tohle fakt zabralo. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48977
3.6.13 18:13

Octovou vodou, radil nám to sám zedník ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
3.6.13 18:14

@-Sára všechno tohle myju octem, a zmizí ta šeď :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
3038
3.6.13 18:20

@iggy.piggy Ne vždy stačí ocet, já jsem zkoušela plovoučku drhnout octem několikrát a fleky od omítky tam byly pořád :-( a to při práci byla plovoučka zakryta a ještě se to každý den po ukončení práce drhlo, tak stejně to je třeba i s penetrací…jedině toluen pomohl a podlaha hned byla jak nová…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26750
3.6.13 18:21

Vodou s octem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49062
3.6.13 18:34

Soudal: Čistič stavebních povrchů. Je to 25 procentní kyselina chlorovodíková. Je nutné použít gumové rukavice, lepší je hadr z umělého vlákna (rychle se rozpadne). Kupujeme to ve stavebninách asi za stovku litr. Čistím zvenku obkladové cihličky na domečku od lepidla a spárovací hmoty, nic jiného nám nezabralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
3.6.13 18:35

Včera jsem si v Hornbachu všimla, že tam na to měli nějaký přípravek, ale jestli by fungoval, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat