Čím vyčistit kameny kolem domu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mata132
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 04.04.18 12:21
Čím vyčistit kameny kolem domu

Ahoj, poradíte mi prosím. Jsem „zahradník“ začátečník. Bydlíme v rod. domě teprve rok. Takže žádné zkušenosti zatím nemáme. Máme kolem domu velké kameny (oblázky) cca 10-15 cm v průměru. Na zahradě je ovšem také v záhonech kůra. Takže když zafouká vítr, je všude a v kamenech nejvíc. Kůry se budeme zbavovat, jak ale vyčistit ty kameny od kůry. Vyndavat jeden kamen po kameni nebo jednu kůru za druhou rukou, to snad ani nejde. Myslíte že to zvládne zahradni vysavač nebo takové ty fukary na listí? Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji

Reakce:
Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 04.04.18 12:32

Spojení kámen a kůra je vždycky problém. Pokud je kůra suchá, dá se vyfoukat výkonnějším fukarem z kamene ven, ale počítejte s tím, že kůra bude vždy a všude :D Kosáci ji milují, pak zafouká vítr.. :lol: Ale lidem se to líbí, nechávají si to na zahradách dělat, roky jsem takové záhony dělala. Proti odletu pomohou občas vysoké obruby kolem záhonů, pravidelná úprava. Kůru pravidelně také doplňujte. Máte pod kůrou a kamenem fólii?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33505 příspěvků 10 inzerátů 04.04.18 12:54

Zahradní vysavač, nebo vše vyhrabat a přebrat či přeházet. Záleží na tom, kolik tam té kůry je a v jakém je stavu.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 04.04.18 13:46

Když to je trochu tak vapkou, když moc nebo je u nich kůra musíme kameny vybrat, dáme je na zámkovku a vapkou vystříkame.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >