Čím zabavit prcka v tomhle počasí?

10054
21.11.08 20:34

Čím zabavit prcka v tomhle počasí?

Dopředu se omlouvám,jestli už tu taková diskuse je a také vůbec netuším jestli jsem to zařadila dobře. :oops:

Rozárce je 19 měsíců a už 14 marodí. Takže skoro nechodíme ven a upřímně, začíná to být na palici. Už vůbec netuším, jaký vymyslet program, aby se zabavila.
Chvíli kouká na pohádky, ale nechci, aby čuměla na telku celý den. Pak čteme, to jí hodně baví, ale potřebovala bych něco u čeho by se zabavila na chvilku sama. Poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20109
21.11.08 20:52

Jediné u čeho se Tobík zabaví na chvíli sám je, když mu na linku nachystám různé misky, vyřečky, šufánky, kelímky apod. a on stojí na židli a „vaří“ :roll:

U nás skoro furt prší, ven se bohužel moc nedostaneme, sám se skoro vůbec nezabaví, takže jsem se smířila s tím, že děláme věci spolu a on mi „pomáhá“ - chystáme prádlo do pračky, věšíme vyprané v sušárce, vysáváme, škrábeme brambory, češeme psa a tak… vždycky je z toho brajglík na uklízení, ale co s ním jiného taky netuším :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
21.11.08 21:13

Tak to máme právě za sebou. Malá nesměla 14 dnů chodit a u nás vedlo - plastelína, prstové barvy, stavění kolejí a jízda vláčku, lavor s vodou a kelímky, fazole, rýže a kelímky. Tabule s magnetkami, pak jsme hodně malovaly na takovou tu magnetickou tabuli, kde se to pak dá smazat, postavilajsem z dek stan a v něm jsme si svítily baterkou, do větší misky jsem jí dala knoflíky a opět malé kelímky.
Vytáhla jsem starý spací pytel a několik kusů oblečení a nechala si malou, aby se sama oblékala a lehala si do fusaku.
A pak jí hodně bavilo mne česat, malovat a zapínatmi košili na patentky. :lol:
Jo a ještě jsem vystřihla z časopisů různé obrázky, nalepila na ně špejli a hrály jsme divadlo.
Tak snad něco zabere. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
21.11.08 21:52

u nás vede plastelína, Tom dovede opravdu hodiny piplat plastelýmu po stole :twisted: Ale dá pokoj. Horší je to s Honzíkem, neb ten nikdy u ničeho nevydrží a tak telkuje a telkuje… Občas ho odlákám na minutku, ale pak zas telkuje a telkuje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
21.11.08 23:08

Pečte spolu cukroví

:! a zabiješ dvě mouchy jednou ranou. Malá se zabaví vykrajovánim a tvořením a ještě budete mít napečíno :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.11.08 06:21

Mohu se zeptat trošku mimo téma,
jak to mají děti s chůzí a s únavou, když jsou nemocné?
Celý den malá nevydrží v posteli, nechám ji tam ráno dýl, ale pak chce ven. Chodí nejistě, pořád padá, je pořád unavená a to má "jenom " rýmu (už 5 dní). Myslíte, že ta únava a nerovnováha je normální?
Naše malá se rozchodila sama teprve před měsícem.
Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
10054
22.11.08 13:16

Pehot - cukroví mi už léta peče místní cukrárna :D :D
Jinak holky díky za tipy, určitě něco vyzkoušíme. I když - asi mám nějaký divný dítko, ale ona u ničeho dlouho nevydrží.¨
Zkoušela jsem jí dát fazole do mističek - vezme misku a chodí po bytě a rozhazuje.
Modelína je super, ta jí baví, ale já už jí nemůžu ani vidět :wink:
Anonymní - nevím, kolik je malé, ale Rozárka se taky motá a je nejistá. Ono se dětem tězko vysvětluje, že mají ležet v postýlce, tak to prostě zkouší a ono to moc nejde co? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
11.12.08 00:36

Ahojky,
ještě mě napadla starší peněženka se starými kartami, vizitkami, průkazkami. Malý vždy poctivě vše otevřel, vyházel,ale na 5 min se určitě zabavil. Totéž jsme dělali se starší kabelou s hodně kapsami na zip. Nejdřív otvíral kapsy, pak hledal co je uvnitř schováno - tedy „poklady“. A co vybarvovat štětcem omalovánky - takové ty co se domalovávají jen vodou. Lepení samolepek do alb?

pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
23.12.08 19:35

nádherné vánoce přeje Lacenka a kluci

http://obrazky.prokes.net/…ajina-a3.gif

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek