Čím zaujmout na FCB?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 20:55
Čím zaujmout na FCB?

Ahoj všem, mám prosbu o radu. Předesílám, že nemám ráda sociální sítě. Na LinkedIn mám profesní životopis a jinak pouze profil na FCB. Protože jsem malířka a sochařka, je pro mě podstatné, abych se i na Facebooku pohybovala v určitém okruhu lidí, kteří náleží do této profese nebo jsou veřejně činní. Postupně mi tam z okruhu lidí kolem mne, kolegů, spolupracovníků, lidí, které jsem za svůj život potkala, vstoupilo na 600 tzv. přátel. Z principu tam nedávám členy rodiny a nejbližší. I když je to osobní profil, považuji ho v podstatě za spíše pracovní. Tento okruh lidí v oblasti umění a kultury, který tam mám v přátelích, je ale specifický v tom, že většinou píší sami o sobě a o svých aktivitách, v podstatě propagují sami sebe, a to i na svých osobních profilech, a už nečtou o jiných. Když už tady mám ale kolem zmíněných 600 lidí, přesto bych je ráda na své Timeline zaujala. Principielně tam nechci dávat fotky rodiny a opravdu nepovažuji za zábavné, když si tam někdo denně fotí jídlo při obědě nebo spolucestující v autobuse. Vidím, že obdobný problém mají i někteří přátelé na Facebooku. Jeden to dělá tak, že např. vkládá pravidelně motivační citáty, aby tam nemusel stále něco nového vymýšlet, a lidé na ně kupodivu dobře reagují. Chtěnechtě musím profil udržovat, protože když mi někdo dává nějaký kšeft a nezná mě, často se podívá na profil, co tam píši, aby věděl o mně víc. Zmiňuji tam samozřejmě pracovní aktivity, ale ráda bych přidala něco, jako má jeden z mých přátel, motivační citáty, ale nechci už se zase opakovat. Má prosím někdo z vás zkušenost, z těch, kteří mají řekněme poloprofesionální či profesionální profil a chtějí nebo potřebují zaujmout, co na Timeline přidáváte? Klidně bych se na to vykašlala, ale živím sama rodinu a nechci zanedbat ani sociální sítě. Dnes je spousta lidí, kteří dělají do kumštu, a je jasné, že to prostě nejde bez sebepropagace. Samozřejmě svoji práci propaguji i na vlastních webových stranách atd. Děkuji za zkušenosti a tipy z vaší praxe. Ještě dodávám, že mi je 44, že zase nebudu dávat infantilní obrázky :-).Fan page ani skupinu vytvářet nechci. Dík :* :srdce: Omluva za anonym, osob. důvody

Reakce:
tzipora
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 26.01.19 21:02

Být tebou zkusím požádat o radu nějakého odborníka z markentingu. A napadlo mě přidat fotky, jak jsi na nějaké výstavě nebo můžeš sama fotit pěkné fotky staveb, detailů, umění měst a vesnic českých. :)

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 26.01.19 21:06

No tak motivační citáty a lidi, kteří je často sdílejí, já rovnou blokuju. A myslim, že lidí, kteří toho mají už taky plné zuby, je mnohem víc. Já sleduju jednoho… skláře, sochaře. A ten sdílí kromě pracovních věcí dost soukromých. Z dovolené, výletů. Je mi tak nějak bližší, než kdybych vídala jen jeho práci. To už bych si ho pravděpodobně smazala, protože jsem se o něm dozvěděla tak, že mě balil v supermarketu, ne že bych vyhledala jeho práci a byla z ní uchvácena. :lol: Tímhle si jakžtakž udržel můj zájem.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 26.01.19 21:15

Kamarad, nozar, dava spoustu fotek z vyroby a na to se rada kouknu. Proste fotky ze zakulisi. Fotky z akci jsou taky fajn. Ale musi to nejak vypadat:)

Jedna holcina, co dela plakatky k tomu pridava zajimave momenty z vyroby/vyjed­navani zakazky. Cim ji to zaujalo, cim ji zaujal objednavatel… ale myslim si, ze na to clovek musi byt a musi ho ta sebeprezentace ba­vit.

Motivacni citaty uplne nesnasim.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 26.01.19 21:16

Tak na Citáty bych se rovnou vykašlala, to mě vždycky štve, když fb otevřu tak půlka příspěvků nějaké infantilní rádoby chytré výplody co mají jako nutit k zamyšlení?? Si vždycky říkám že to musí sdílet lidi úplně bez fantazie, jenom slepě kopírovat cosi, u čeho kolikrát ani nechápou ten význam. Od umělkyně bych to fakt nečekala a spíš bys v mých očích klesla, leda by sis vymýšlela a psala nějaká svoje moudra :think: spíš si tam dávej fotky svejch výtvorů, klidně i něco osobnějšího když chceš říct něco o sobě, fotky z dovolených přeci nemusí být jenom vyskládaná rodina v plavkách u moře :nevim:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25832 příspěvků 26.01.19 21:29

Musíš si ujasnit, co tím chceš získat. Nové „přátele“ nebo jen to, že když se tam podívá nějaký potenciální zákazník, uvidí živou stránku?

Dávej svoje práce, proces jejich tvorby, ale občas i něco trochu rodinného.
Pokud by to mělo mít nějaký smysl pro hledání zákazníků, bude to muset vypadat jinak než jen když chceš ukázat, že nějak funguješ.

Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 26.01.19 21:30
@Anonymní píše:
Ahoj všem, mám prosbu o radu. Předesílám, že nemám ráda sociální sítě. Na LinkedIn mám profesní životopis a jinak pouze profil na FCB. Protože jsem malířka a sochařka, je pro mě podstatné, abych se i na Facebooku pohybovala v určitém okruhu lidí, kteří náleží do této profese nebo jsou veřejně činní. Postupně mi tam z okruhu lidí kolem mne, kolegů, spolupracovníků, lidí, které jsem za svůj život potkala, vstoupilo na 600 tzv. přátel. Z principu tam nedávám členy rodiny a nejbližší. I když je to osobní profil, považuji ho v podstatě za spíše pracovní. Tento okruh lidí v oblasti umění a kultury, který tam mám v přátelích, je ale specifický v tom, že většinou píší sami o sobě a o svých aktivitách, v podstatě propagují sami sebe, a to i na svých osobních profilech, a už nečtou o jiných. Když už tady mám ale kolem zmíněných 600 lidí, přesto bych je ráda na své Timeline zaujala. Principielně tam nechci dávat fotky rodiny a opravdu nepovažuji za zábavné, když si tam někdo denně fotí jídlo při obědě nebo spolucestující v autobuse. Vidím, že obdobný problém mají i někteří přátelé na Facebooku. Jeden to dělá tak, že např. vkládá pravidelně motivační citáty, aby tam nemusel stále něco nového vymýšlet, a lidé na ně kupodivu dobře reagují. Chtěnechtě musím profil udržovat, protože když mi někdo dává nějaký kšeft a nezná mě, často se podívá na profil, co tam píši, aby věděl o mně víc. Zmiňuji tam samozřejmě pracovní aktivity, ale ráda bych přidala něco, jako má jeden z mých přátel, motivační citáty, ale nechci už se zase opakovat. Má prosím někdo z vás zkušenost, z těch, kteří mají řekněme poloprofesionální či profesionální profil a chtějí nebo potřebují zaujmout, co na Timeline přidáváte? Klidně bych se na to vykašlala, ale živím sama rodinu a nechci zanedbat ani sociální sítě. Dnes je spousta lidí, kteří dělají do kumštu, a je jasné, že to prostě nejde bez sebepropagace. Samozřejmě svoji práci propaguji i na vlastních webových stranách atd. Děkuji za zkušenosti a tipy z vaší praxe. Ještě dodávám, že mi je 44, že zase nebudu dávat infantilní obrázky :-).Fan page ani skupinu vytvářet nechci. Dík :* :srdce: Omluva za anonym, osob. důvody

Motivační citáty mi nevadí, spíš kroutím hlavou nad lidmi, co tam sdílejí, jak jim jejich milášek hezky popřál k narozeninám a fotky kdejakého jídla. Od profesionální kuchařky to naopak čekám, sleduju třeba pár žen, co vaří dětem nebo zdravě. Od malířky a sochařky bych čekala její práci nebo různé fotky z přírody, hezky nafocené, měla bys mít na to oko :nevim: Třeba jednou za rok fotku z dovolené, jen občas něco ze soukromí.

lamicina
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 26.01.19 21:34

Motivační citáty fakt nee. Já třeba mám několik umělců ve sledování a v přátelích, protože se mi líbí jejich tvorba a díky FB se dozvím něco o pozadí jejich tvorby nebo o nich. Teď nemyslím ten oběd :lol: nebo selfie v plavkách. Líbí se mi např. jak se na na FB prezentuje David Cajthaml, má tam i momentky z ateliéru, pod obrazy zajímavé diskuze atd. a pak třeba Kateřina Sidonová, ta dává i rodinné fotky, ale tak decentně bych řekla, ve stylu „tohle je můj svět“. Pak samozřejmě fotky z akcí, to je pěkné, ráda se kouknu.

Lendeš
Kelišová 5871 příspěvků 26.01.19 21:59

Osobu, která sdílí často citáty, bych nesledovala, je to akorát otravné. Oceňuji sdílení zajímavých souvisejících článků, případně doporučení na nějaké kulturní akce apod.

peta81
Ukecaná baba ;) 2202 příspěvků 26.01.19 22:17

jeden muj pritel na fb si napsal na timeline, ze bude po cely rok davat denne jednu zajimavou fotku, cisloval je a vzdy pridal par slov jako popisek. byly to ruzne momentky dne, ne uplne ze soukromi, zapad slunce, sklenka vina, list na strome, ptak v parku, telefonni budka…vsichni jsme sledovali, co ten den pribude :lol: tak jestli mas trosku cit pro fotografovani, muzes zkusit a nejak do toho i zakomponovat svoji praci ;)

krukynka
Kecalka 221 příspěvků 1 inzerát 26.01.19 22:28

Já bych nafotila vznik nějakého obrazu/ sochy postupně jak vzniká a i každý den/ týden jak chceš vkládala fotku jak na tom s daným dílem zrovna jsi :) Mě tak napadlo :) A třeba od nákupu barev až po vystavení

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 23:16

dik,holky :srdce:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >