Čím zmírnit bolest při růstu zoubků?

96
3.12.05 22:38

Čím zmírnit bolest při růstu zoubků?

Maminky, prosím poraďte mi čím zmírnit bolest při růstu zoubků. Zkušeností zatím moc nemáme, klube se nám teprve druhý :roll:. Zkoušela jsem masírovat Calgelem, ale nenechá si do pusinky vůbec šáhnout, homeopatika Cham.Vulgaris 15 moc nezabírají. Nejhorší je to v noci, kdy se budí celkem často. Po hodinovém bdění mu dám Nurofen a to potom většinou do půl hoďky usne. Můžu dávat přes den homeopatika a v noci Nurofen nebo by se léky a homeopatika neměly kombinovat? Jak dlouho můžu podávat Nurofen /zatím se snažím jen 1× v noci, ne každou/, nebo neexistuje ještě jiná možnost jak utišit bolest? Maminky prosím poraďte, je mi mrňouska moc líto, když vidím jak se trápí a navíc už podruhé nás provází při prořezávání kašel a rýma :cry:. Děkuji, Tery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Vvv
1364
3.12.05 23:00

Ahoj Tery,
i když nám tedy nezabíral :(, hodně maminek si chválí Mundisal Gel, zkus to.
Ať vás zoubky netrápí,
Verča a Adámek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
4.12.05 08:39

Ahoj Tery,
já bych taky doporučila Mundisal gel-ten Anince pomohl. Měla jsem i Baby dent a ten jí teda moc nezabíral.
Tak ať se zoubek brzo provrtá!
Pá Jana a Aninka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
4.12.05 20:39

Holky díky za rady, u nás je navíc ten problém, že si nenechá dásínka namasírovat, tak mu dám aspoň trošku gelu na dudlík, ten neodmítne nikdy :wink:, ať mu je trochu zklidní, ale takový účinek jako masírování to asi nemá. Ještě bych vás chtěla poprosit, jestli se můžou podávat nějaké léky, případně jaké. Díky, Tery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
4.12.05 22:28

Ahoj Tery,

já bych zkusila přechodně teď v době, kdy máte větší potíže, dávat homeopatika pravidelně. Kombinovat se s jinými léky mohou. Z těch analgetik -nejlepší je asi ten Nurofen, který používáte. Dá se zkusit ještě Panadol - ale ten u zoubků nebývá tak účinný /i když kdo ví - každý je jiný../.
Moje kamarádka měla nejlepší zkušenost s podáváním Nurofenu preventivně už večer, při rozvinuté bolesti už se jí ten efekt nezdál tak markantní.
Jestli ho malá dobře snáší, klidně jí ho dávej teď přechodně každý den.

Tak ať jsou zuby brzy venku!

Viťka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
4.12.05 22:31

promiň - malý - nevím, proč jsem nabyla dojmu, že máš holčičku - asi jak jsem vzpomínala na tu kamarádku s Nurofenem, která ho dávala holčičce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
11.12.05 16:12

Ahoj.
Muzes zkusit jeste Citrogrep gel pro deti nebo novy je ted Kamistad gel, myslim, ze je i pro deti.

S homeopatiky je fakt dulezity dodrzet ty odstupy pred/po jidle a piti a hlidat, jestli neco nerusi ucinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
12.12.05 12:26

Ahoj, Tery, my jsme beuzúspěšně zkoušeli Babydent (vůbec nezabral). Na Citrogrep jsem tady v jiné diskusi četla spíš negativní reakce, proto jsme to ani nezkoušeli :? a skončili jsme u Nurofenu. Dávala jsem ho ráno, když bylo jasné, že zoubky začínají bolet (jak tu někdo píše, dřív, než se bolest rozvine) a do půl hodinky bylo po problému. Většinou stačila jedna dávka na den, večer jsem naštěstí nikdy Nurofen dávat nemusela. Tak ať zoubky nebolí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
28.3.14 20:59

Ahoj holky, obnovuji diskuzi:
Náš malý má 4 a půl měsíce a už má venku 2 zuby, vše bylo bez problémů, teď mu asi rostou další ( slintá, cpe si ručičky…) a dneska docela horor celý den, začala jsem mazat Mundisal gelem a volala jsem ted na pohotovost a na noc mu můžu dát Nurofen čípek hlavně proti bolesti, i když má jen mírně zvýšenou teplotu a teď jsem se chtěla zeptat, mám mu ho dát preventivně večer, i když bude třeba v pohodě, ať se vyspíme, anebo mám počkat, až ho to zase bude bolet…a dát až při větší bolesti, jakou máte zkušenost? Díky..
A ještě jak dlouho taková fáze růstu zoubků trvá? Chvíli to bolí, pan nějakou dobu pokoj a pak zase bolí? Ja to celé probíhá? Díky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
28.3.14 21:05

My máme mundisal gel, kartacek na prst a masitovat, oboji je skvělý.. jinak když měl malý horečky k zoubkum dala jsem mu brufen sirup, nebo nurofen sirup, to zabralo asi nejvíc.. držím palečky at vam bolest brzy přejde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
28.3.14 21:06

Mám teprve 10. měsíční a má 4 zuby. pokud pláče večer tak jí dávám nurofen kapky a ty do 15 min zaberou. preventivně jí nic nedávám. prostě jen když je vidět, že jí to bolí.
jinak mám 2 ročního přibuzného a tomu chybí ještě 2 mléčné zuby, takže asi tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26750
28.3.14 21:14
@Petája píše:
Ahoj holky, obnovuji diskuzi:
Náš malý má 4 a půl měsíce a už má venku 2 zuby, vše bylo bez problémů, teď mu asi rostou další ( slintá, cpe si ručičky…) a dneska docela horor celý den, začala jsem mazat Mundisal gelem a volala jsem ted na pohotovost a na noc mu můžu dát Nurofen čípek hlavně proti bolesti, i když má jen mírně zvýšenou teplotu a teď jsem se chtěla zeptat, mám mu ho dát preventivně večer, i když bude třeba v pohodě, ať se vyspíme, anebo mám počkat, až ho to zase bude bolet…a dát až při větší bolesti, jakou máte zkušenost? Díky..
A ještě jak dlouho taková fáze růstu zoubků trvá? Chvíli to bolí, pan nějakou dobu pokoj a pak zase bolí? Ja to celé probíhá? Díky…

to je u každého dítěte jiné. Některým se vyklube zub a ani o tom neví a jiné to trápí. U dcery to trvá dobře 2 měsíce, možná déle. A nemá ještě ani jeden. Vždy chvíli klid, pak pár dní protivnosti, pláče…a pořád dokola. Dnes jsem viděla, jak dva spodní zoubky jsou už dobře vidět, ale nejsou prořezané. A dnes to také dostalo grády, takový pláč ještě nepředvedla a nešla utišit :,( Dostala nurofen. Jinak dávám čípky viburcol (homeopatické, na zklidnění) a calgel. Calgel jak kdy, čípky vážně fungují. Takže držme si palce navzájem, toto je hrozné. Kňourání a blbá nálada je sice na prd, ale to se přežije. Ale ten zoufale bolestný pláč, ten se mi zaryl do srdce, ať to zní pateticky, ale je mi bídně :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
28.3.14 22:03

U nás fungoval pouze Nurofen. Ulevilo se do pul hodiny. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
28.3.14 22:14

@Berousik Úplně Vám rozumím, náš malý ani nebrečel, byl to zoufalý, bolestný křik, chudinka, taky jsem z toho byla špatná a člověk jak je chvíli po porodu, tak mě to nějak víc vzalo, homeopatika bohužel nemůžeme, chodíme na akupunkturu, ale čípek Nurofen mu dám hned jak se vzbudí na jídlo, ať se mu uleví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26750
28.3.14 22:27
@Petája píše:
@Berousik Úplně Vám rozumím, náš malý ani nebrečel, byl to zoufalý, bolestný křik, chudinka, taky jsem z toho byla špatná a člověk jak je chvíli po porodu, tak mě to nějak víc vzalo, homeopatika bohužel nemůžeme, chodíme na akupunkturu, ale čípek Nurofen mu dám hned jak se vzbudí na jídlo, ať se mu uleví…

pokud je takový pláč, tak nurofen určitě. Přeju ať je brzy lépe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat