Čím zpříjemnit pobyt v nemocnici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 10:48
Čím zpříjemnit pobyt v nemocnici

Ahoj,

Prosím o zachování anonymu - zdraví rodiny.

Otázka je zaměřena na rodinu těch, co bojovali s těžkou nemocí.

Strýc (60+) bude trávit měsíc hned po svátcích v nemocnici. Doteď byli hospitalizace na pár dnů a tohle bude první velká.

Celá rodina vymýšlíme, co bychom ještě mohli udělat nebo pořídit, abychom mu to usnadnili.

Moc nečte, hraje šachy, ty už má na počítači stažené. Ještě jsme mu k minulým návštěvám přinesli spoustu filmů a hudby, ale tam už mi taky dochází nápady.

Bereme si týden volna, abychom ho mohli i navštěvovat, ale je to 300km od nás a víc asi neutáhneme skrz práci.

Já chápu, že když je někdo měsíc napíchlý na hadičky, ještě s nejistým výsledkem, tak ho spousta pokusů o rozptýlení mine. Proto bych ocenila rady od zkušenějších.

Děkuji :srdce:

Reakce:
Térouš
Echt Kelišová 8405 příspěvků 13.12.18 11:28

Křížovky, Sudoku, časopisy. Ať vše dobře dopadne :kytka:

Vemas
Kelišová 5398 příspěvků 13.12.18 11:36

Prenosne dvd a oblibene filmy, nebo treba radio se sluchatky, pokud je deda, tak muze vyplnovat knizku dedecku, vypravej

Králičice
Extra třída :D 13289 příspěvků 13.12.18 11:37

Audiobooky - kdyby neměl chuť číst - dají se stáhnout i skvosty všech žánrů - Foglar, Nesbo, Já, Claudius, detektivky od Christie (zvlášť Deset malých černoušků doporučuju), Jméno růže od U.Eca, různé divadelní hry.. Většinou skvěle namluvené..

zrcadlo
Kelišová 7115 příspěvků 13.12.18 11:40
@Vemas píše:
Prenosne dvd a oblibene filmy, nebo treba radio se sluchatky, pokud je deda, tak muze vyplnovat knizku dedecku, vypravej

Já ti nevím, jestli by ho to spíš neházelo do deprese (jako „dlouho už tady nebudu, tak jim to musím rychle vyplnit“). Mám tu knihu ráda, moje babička (93 let) ji taky vyplnila, ale při společných chvílích s námi, přijde mi, že to nic moc na samotné chvilky není.

PAN66
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 13.12.18 11:43

Ono to pujde tezko, ty myslenky se mu k tomu co bude budou sbihat.. Mozna ho zkusit zamestnat, ze neco potrebujete najit, vymyslet, kdyby mel k tomu internet.. By se treba citil i uzitecby, e nenapada me ted co..

Králičice
Extra třída :D 13289 příspěvků 13.12.18 11:45

@PAN66 - co dělat rodokmen? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 11:54
@Králičice píše:
@PAN66 - co dělat rodokmen? :think:

Tohle se mi jako nápad hrozně líbí, bohužel našeho dědu bychom dost naštvali, má na rodiče těžké srdce :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 11:57
@Králičice píše:
Audiobooky - kdyby neměl chuť číst - dají se stáhnout i skvosty všech žánrů - Foglar, Nesbo, Já, Claudius, detektivky od Christie (zvlášť Deset malých černoušků doporučuju), Jméno růže od U.Eca, různé divadelní hry.. Většinou skvěle namluvené..

To mě nenapadlo. Díky za tip! :srdce:

Králičice
Extra třída :D 13289 příspěvků 13.12.18 12:02
@Anonymní píše:
To mě nenapadlo. Díky za tip! :srdce:

Kdybys potřebovala pomoc s hledáním, ozvi se do soukromé zprávy :-)

alifie
Extra třída :D 12997 příspěvků 13.12.18 12:08

Malého plyšáka od vnoučat, aby se necítil sám - zavěsit nad postel v nemocnici.
Mobil a posílat každý den pár SMS - třeba s vtipy pro zlepšení nálady. :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >