Čínská medicína na psychiku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wejuunkaa87
Povídálka 41 příspěvků 08.10.18 20:37
Čínská medicína na psychiku

Pomohla někomu čínská medicína na psychiku? Mám na mysli třeba výrobky TCM děkuji za odpověď

Reakce:

trybitka
Závislačka 3169 příspěvků 08.10.18 20:52

Asi před 2 lety jsem měla nějaké psychické problémy. Trpěla jsem úzkostí a měla neustále takové špatné myšlenky. Náhodou jsem se seznámila s paní co dělá másáže a TCM. Vyšetřila mě a doporučila nějaké bylinky. Ty jsem užívala a nějakou změnu jsem cítila. Ale neuzdravilo mě to jen jakoby zmírnilo. Snad to píšu aspoň trošku srozumitelně.

wejuunkaa87
Povídálka 41 příspěvků 08.10.18 21:00
@trybitka píše:
Asi před 2 lety jsem měla nějaké psychické problémy. Trpěla jsem úzkostí a měla neustále takové špatné myšlenky. Náhodou jsem se seznámila s paní co dělá másáže a TCM. Vyšetřila mě a doporučila nějaké bylinky. Ty jsem užívala a nějakou změnu jsem cítila. Ale neuzdravilo mě to jen jakoby zmírnilo. Snad to píšu aspoň trošku srozumitelně.

A co Vam pomohlo?

trybitka
Závislačka 3169 příspěvků 08.10.18 21:49

jako uplně? Zatím nic.

Ou
Kelišová 5394 příspěvků 08.10.18 22:04

vykašlete se na předražené placebo podezřelého původu a psychické trable řešte v psychoterapii a pokud už to překračuje snesitelné meze, tak i s psychiatrem a vhodnou medikací.

Ne není to ostuda, neznamená to že jste blázen. Naopak kdybyste se začala léčit rozumně a efektivně, tak to znamená že jste dostatečně příčetná, že si vyberete léčbu problém s prokazatelnými efekty a nebudete cpát peníze do šaraltánů.

Jen to znamená, že si budete muset přiznat pár nepříjemných věcí a začít dělat změny ve svém životě.

To za vás žádný zázračný přípravek neudělá - neexistuje nic, co by vám mohl prodat léčitel a najednou by vás to opravilo bez toho, abyste začala měnit patologické vzorce ve svém chování a prožívání a opustila patologické vztahy, ve kterých jste.

Celina
Závislačka 3566 příspěvků 08.10.18 22:11
@Ou píše:
vykašlete se na předražené placebo podezřelého původu a psychické trable řešte v psychoterapii a pokud už to překračuje snesitelné meze, tak i s psychiatrem a vhodnou medikací.

Ne není to ostuda, neznamená to že jste blázen. Naopak kdybyste se začala léčit rozumně a efektivně, tak to znamená že jste dostatečně příčetná, že si vyberete léčbu problém s prokazatelnými efekty a nebudete cpát peníze do šaraltánů.

Jen to znamená, že si budete muset přiznat pár nepříjemných věcí a začít dělat změny ve svém životě.

To za vás žádný zázračný přípravek neudělá - neexistuje nic, co by vám mohl prodat léčitel a najednou by vás to opravilo bez toho, abyste začala měnit patologické vzorce ve svém chování a prožívání a opustila patologické vztahy, ve kterých jste.

předražené placebo pochybného původu? Ty toho asi o TCM moc nevíš, viď? Nebo jen nevěříš, ale pak bych se zdržela takových soudů :think:

modravlocka
Kecalka 353 příspěvků 09.10.18 09:23
@Celina píše:
předražené placebo pochybného původu? Ty toho asi o TCM moc nevíš, viď? Nebo jen nevěříš, ale pak bych se zdržela takových soudů :think:

S tim pochybnym původem souhlasim. Také v to nemam důvěru, právě kvůli častým nalezum těžkých kovů a jiných toxických látek právě v těchto přípravcích. To už raději sáhnu po evropských bylinach - účinek maji dost podobný, jen nejsou momentalne tak v módě. Nebývají kontaminovane a jsou vyrazne levnější. V tomto případe se dá sáhnout po trezalce, kozlíku, medunce…záleží na konkretnejsich potížích, jestli je potřeba zklidnit a nebo tzv. vylepsit náladu.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 09.10.18 09:30

Na psychiku a celkovou vyrovnanost žádné preparáty nefungují.
Jediné co opravdu funguje a dlouhodobě pomůže je energetické cvičení,chi-kung,8 kusů brokátů,taj-chi a spoustu dalších,je potřeba si najít to,co člověku sedne a dostatečně zpomalí životní rytmus.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 09.10.18 12:15

@wejuunkaa87 Ano, ale až po delší dobře, cca 10 akupunktur + 14 dní bylin.

wejuunkaa87
Povídálka 41 příspěvků 09.10.18 13:37
@Pucalkovic Amina píše:
@wejuunkaa87 Ano, ale až po delší dobře, cca 10 akupunktur + 14 dní bylin.

Já mám právě jen bylinky

Mrs.bloud
Kecalka 187 příspěvků 09.10.18 14:40
@wejuunkaa87 píše:
Pomohla někomu čínská medicína na psychiku? Mám na mysli třeba výrobky TCM děkuji za odpověď

Hele me jo. Prisla jsem na to tak, ze jsem pila nejake caje na anginu a udelalo mi to dobre i na dusi. Pak jsem mackala nejake body na noze. Slo o velke uzkosti a naslednou depresi, opravdu se mi ulevilo, ale na vyleceni to neni, pro ulevu ano.

Mrs.bloud
Kecalka 187 příspěvků 09.10.18 14:43
@Ou píše:

To za vás žádný zázračný přípravek neudělá - neexistuje nic, co by vám mohl prodat léčitel a najednou by vás to opravilo bez toho, abyste začala měnit patologické vzorce ve svém chování a prožívání a opustila patologické vztahy, ve kterých jste.

Tak pokud vim, tak predrazene placebo je prave ta medikace. Jsou na to i vyzkumy. Efekt neni prokazatelny. Ani pro potreby stabilizace. Jinak TCM neni lecitelstvi.

wejuunkaa87
Povídálka 41 příspěvků 11.10.18 09:44
@Pucalkovic Amina píše:
@wejuunkaa87 Ano, ale až po delší dobře, cca 10 akupunktur + 14 dní bylin.

A ta akupunktura je co?

wejuunkaa87
Povídálka 41 příspěvků 11.10.18 14:40
@trybitka píše:
jako uplně? Zatím nic.

Berete nějaké léky?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >