Reklama

Čínská medicína na psychiku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wejuunkaa87
Povídálka 40 příspěvků 08.10.18 20:37
Čínská medicína na psychiku

Pomohla někomu čínská medicína na psychiku? Mám na mysli třeba výrobky TCM děkuji za odpověď

Reklama

Reakce:

trybitka
Závislačka 3163 příspěvků 08.10.18 20:52

Asi před 2 lety jsem měla nějaké psychické problémy. Trpěla jsem úzkostí a měla neustále takové špatné myšlenky. Náhodou jsem se seznámila s paní co dělá másáže a TCM. Vyšetřila mě a doporučila nějaké bylinky. Ty jsem užívala a nějakou změnu jsem cítila. Ale neuzdravilo mě to jen jakoby zmírnilo. Snad to píšu aspoň trošku srozumitelně.

wejuunkaa87
Povídálka 40 příspěvků 08.10.18 21:00
@trybitka píše:
Asi před 2 lety jsem měla nějaké psychické problémy. Trpěla jsem úzkostí a měla neustále takové špatné myšlenky. Náhodou jsem se seznámila s paní co dělá másáže a TCM. Vyšetřila mě a doporučila nějaké bylinky. Ty jsem užívala a nějakou změnu jsem cítila. Ale neuzdravilo mě to jen jakoby zmírnilo. Snad to píšu aspoň trošku srozumitelně.

A co Vam pomohlo?

trybitka
Závislačka 3163 příspěvků 08.10.18 21:49

jako uplně? Zatím nic.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 08.10.18 22:04

vykašlete se na předražené placebo podezřelého původu a psychické trable řešte v psychoterapii a pokud už to překračuje snesitelné meze, tak i s psychiatrem a vhodnou medikací.

Ne není to ostuda, neznamená to že jste blázen. Naopak kdybyste se začala léčit rozumně a efektivně, tak to znamená že jste dostatečně příčetná, že si vyberete léčbu problém s prokazatelnými efekty a nebudete cpát peníze do šaraltánů.

Jen to znamená, že si budete muset přiznat pár nepříjemných věcí a začít dělat změny ve svém životě.

To za vás žádný zázračný přípravek neudělá - neexistuje nic, co by vám mohl prodat léčitel a najednou by vás to opravilo bez toho, abyste začala měnit patologické vzorce ve svém chování a prožívání a opustila patologické vztahy, ve kterých jste.

Celina
Závislačka 3059 příspěvků 08.10.18 22:11
@Ou píše:
vykašlete se na předražené placebo podezřelého původu a psychické trable řešte v psychoterapii a pokud už to překračuje snesitelné meze, tak i s psychiatrem a vhodnou medikací.

Ne není to ostuda, neznamená to že jste blázen. Naopak kdybyste se začala léčit rozumně a efektivně, tak to znamená že jste dostatečně příčetná, že si vyberete léčbu problém s prokazatelnými efekty a nebudete cpát peníze do šaraltánů.

Jen to znamená, že si budete muset přiznat pár nepříjemných věcí a začít dělat změny ve svém životě.

To za vás žádný zázračný přípravek neudělá - neexistuje nic, co by vám mohl prodat léčitel a najednou by vás to opravilo bez toho, abyste začala měnit patologické vzorce ve svém chování a prožívání a opustila patologické vztahy, ve kterých jste.

předražené placebo pochybného původu? Ty toho asi o TCM moc nevíš, viď? Nebo jen nevěříš, ale pak bych se zdržela takových soudů :think:

modravlocka
Kecalka 122 příspěvků 09.10.18 09:23
@Celina píše:
předražené placebo pochybného původu? Ty toho asi o TCM moc nevíš, viď? Nebo jen nevěříš, ale pak bych se zdržela takových soudů :think:

S tim pochybnym původem souhlasim. Také v to nemam důvěru, právě kvůli častým nalezum těžkých kovů a jiných toxických látek právě v těchto přípravcích. To už raději sáhnu po evropských bylinach - účinek maji dost podobný, jen nejsou momentalne tak v módě. Nebývají kontaminovane a jsou vyrazne levnější. V tomto případe se dá sáhnout po trezalce, kozlíku, medunce…záleží na konkretnejsich potížích, jestli je potřeba zklidnit a nebo tzv. vylepsit náladu.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 09.10.18 09:30

Na psychiku a celkovou vyrovnanost žádné preparáty nefungují.
Jediné co opravdu funguje a dlouhodobě pomůže je energetické cvičení,chi-kung,8 kusů brokátů,taj-chi a spoustu dalších,je potřeba si najít to,co člověku sedne a dostatečně zpomalí životní rytmus.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 09.10.18 12:15

@wejuunkaa87 Ano, ale až po delší dobře, cca 10 akupunktur + 14 dní bylin.

wejuunkaa87
Povídálka 40 příspěvků 09.10.18 13:37
@Pucalkovic Amina píše:
@wejuunkaa87 Ano, ale až po delší dobře, cca 10 akupunktur + 14 dní bylin.

Já mám právě jen bylinky

Mrs.bloud
Kecalka 160 příspěvků 09.10.18 14:40
@wejuunkaa87 píše:
Pomohla někomu čínská medicína na psychiku? Mám na mysli třeba výrobky TCM děkuji za odpověď

Hele me jo. Prisla jsem na to tak, ze jsem pila nejake caje na anginu a udelalo mi to dobre i na dusi. Pak jsem mackala nejake body na noze. Slo o velke uzkosti a naslednou depresi, opravdu se mi ulevilo, ale na vyleceni to neni, pro ulevu ano.

Mrs.bloud
Kecalka 160 příspěvků 09.10.18 14:43
@Ou píše:

To za vás žádný zázračný přípravek neudělá - neexistuje nic, co by vám mohl prodat léčitel a najednou by vás to opravilo bez toho, abyste začala měnit patologické vzorce ve svém chování a prožívání a opustila patologické vztahy, ve kterých jste.

Tak pokud vim, tak predrazene placebo je prave ta medikace. Jsou na to i vyzkumy. Efekt neni prokazatelny. Ani pro potreby stabilizace. Jinak TCM neni lecitelstvi.

wejuunkaa87
Povídálka 40 příspěvků 11.10.18 09:44
@Pucalkovic Amina píše:
@wejuunkaa87 Ano, ale až po delší dobře, cca 10 akupunktur + 14 dní bylin.

A ta akupunktura je co?

wejuunkaa87
Povídálka 40 příspěvků 11.10.18 14:40
@trybitka píše:
jako uplně? Zatím nic.

Berete nějaké léky?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >