Cipalex na úzkost - vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 16.04.18 09:56
Cipalex - vaše zkušenosti

Ahoj, je tu někdo, kdo užívá Cipralex? Dostala jsem ho na úzkosti, v noci nemůžu spát. Dnes beru 9. den a mám pocit, že je mi nějak pořád hůř. Dřív jsem jen nespala, ale teď jsem celý den vystresovaná. Je tu někdo, kdo bere, pomohl?

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 11:46

Beru ho už pár let a pomáhá mi. Ale není to jen o tom brát léky, musí probíhat další změny, například psychoterapie.
Když ti lékař Cipralex psal, neřekl ti, že nástup účinků je až za cca čtyři týdny? Že ze začátku může dojít i ke zhoršení stavu? A stejně jako ostatní léky, nemusí sednout každému a je potřeba lék vyměnit a hledat jiný.
Pokud potřebuješ řešit akutní stavy, tak by mohl dočasně a mimořádně pomoci např. Neurol apod. Ale zatímco Cipralex je nenávykový, Neurol a spol návykový je a neměl by se brát pravidelně, ale použít ho jen v nouzi.
Prober to znovu se svým lékařem, určitě něco vymyslíte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 20:34

Když jsem ho začala brát, bylo mi taky tak 14 dní hůř než předtím, větší nervozita, střevní potíže, celkově mizérie. Třetí týden se to postupně zlepšovalo a pak už to šlo a bylo mi líp a líp. Zkus vydržet tak ty 3 týdny, mělo by být líp. Pokud by to nešlo, měl by ti doktor vyměnit léky, ale dej tomu čas.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 09:17

Pokud jsi predtim antidepresiva nebrala, tak to muze byt az mesic, nez to zabere. Cipralex (escitalopram) se bezne dava na uzkosti a dobre se snasi. Nepises davku, zacit by se melo na 5 mg a pak pridavat az pripadne do 20 mg, pokud bys od zacatku brala vic, tak to bude tim, ale take to prejde. Pokud by to bylo neunosne, tak ti muze psychiatr dat neco na zklidneni, napr oxazepam, ale jen docasne, neleci to a vznika na tom zavislost. Urcite by ses s nim mela poradit.

Katzchen
Nováček 9 příspěvků 17.04.18 09:21

Jeste k predchozimu - ted mi doslo, ze nemuzes spat. Muze to mit i jine priciny, a na to se davaji jine leky, zalezi na diagnoze. Ja ho brala dlouho, ale nespim bez quentiapinu. Kdyztak napis.

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 17.04.18 09:33

@Katzchen Ona ta nespavost je můj hlavní problém, z nevyspání jsem unavená, podrážděná, přicházejí úzkosti a proto mi byl nasazen Cipralex. Quentiapin mám na noc taky, ale někdy musím přidat Neurol, když jsem hodně vystresovaná a nedaří se usnout. Kolik Quentiapinu bereš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 13:31

Já měla problém, mimo jiné, s usínáním a častým nočním buzením. Pomohlo mi Trittico. Ale chce to pravidelnost - v deset večer vezmu 2/3 tablety a během deseti minut jsem v limbu a spím až do rána. Tělo už si zvyklo natolik, že kolem desáté cítím šílenou ospalost. Pokud nejdu spát, tak se ospalost mění až v nevolnost. Takže co se týká spaní, mám ho naprosto pravidelné, od 22:00 do 5:30.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >