Čípky betadine v těhotenství

51
13.4.21 13:49

Čípky betadine v těhotenství

Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Celé těhotenství mě trápí slabý výtok. Jednou za celé těhotenství mi byla dělána cytologie, která byla negativní. Vždy bez svědění, bolestí a zápachu. Někdy je mírně do žluta. Většinou jsem na něj brala Macmiror, pak jsem se mu chtěla vyvarovat a na doporučení jsem zaváděla občas na výplach boraxové globule. Dnes jsem volala svému gynekologovi, že výtok je stále slabý (jen ráno, před den to není ani na intimku), ale trochu do žluta zabarvený. Mluvila jsem pouze se sestřičkou, která říkala, že info doktorovi předá a buď mi přijde e-recept nebo nic. Přišel mi e-recept na betadinové čípky. Už jsem měla docela radost, protože jsem si říkala, že to není Macmiror, ve kterém je antibiotikum. Teď ale koukám, že betadinové čípky by se v těhotenství brát neměly, že velké dávky jódu mohou poškodit miminko. Někde zase píší že jednorázová (týdenní) léčba nemůže uškodit. Chci se zeptat, zda s tímto máte někdo zkušenosti. V současné době jsem 30tt. Výtok mi nijak nevadí, ale bojím se, zda by nemohl způsobit předčasný porod. Jinak bych výtok ani neřešila. Zase ale nechci brát něco, co by mohlo miminko poškodit. Děkuji moc za vaše zkušenosti. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat