Cipralex účinek

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
12.9.17 16:16

Bolesti zad - antidepresiva

Ahojky. Byl mi predepsan Cipralex, s tim, ze ho mam brat mesic - po dlouhem neuspesnem boji s bolesti zad jsem se slozila psychicky. Opravdu bude stacit je brat mesic, aby mi bylo lip? Diky za odpoved. :)

• Citovat
  • Nahlásit
449
18.9.17 10:34
@Anonymní píše:
Ahojky. Byl mi predepsan Cipralex, s tim, ze ho mam brat mesic - po dlouhem neuspesnem boji s bolesti zad jsem se slozila psychicky. Opravdu bude stacit je brat mesic, aby mi bylo lip? Diky za odpoved. :)

Já mam teď také problémy se zády. Zablokovanou krční páteř po reflexní masáži a do toho se mi druhý den pak udělalo strašně zle, že jsem nemohla ani jít jak jsem se motala ze strany na stranu. Mam to už dva měsíce a záda bolí furt jako čert a strašně mi to štve a už si myslím bůhví co. No, a nakonec to bude i psychikou jak to trvá dlouho. Cipralex jsem brala kapičky a nepomohli mi. Teď mam něco jiného a také nic moc. Ale asi každému člověku sedne něco jiného. Držím pěsti, ať je brzy vše v pořádku a pomůže to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
7.12.17 12:25

Ahoj, chtela bych obnovit tema..jak se vam vsem dari?..ja jsem kratce po porodu, jednu noc jsem v nemocnici celou probdela a druhou spala jen do pul 2 rano..totalne me to rozsekalo a hodilo zpet do uzkosti z nespani..strasne se bojim vecera opět :,( :,( ted jsem sico 10 dni spala i kdyz jsem se vzdy tak 2× vzbudila a bala se ze zase neusnu..ale dnes si bereme malou domu a bojim se tech noci hrozne..dr mi vratila cipralex 10 mg beru necele dva tydny na noc trittico..myslite ze to bude zase dobre? :( :( :( moc se bojim a jak je vam ostatním?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860
3.1.18 20:36

Ahoj, ráda bych se k vám připojila. Dnes jsem dostala od lékaře předepsaný tento lék, docela se toho bojím, když to tady tak čtu :think:
edit- já do toho nakonec nešla. Myslím, že to dám i bez této chemie

Příspěvek upraven 28.01.18 v 20:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.18 19:21

Ahoj, cipralex užívám 19 dní, panická porucha, deprese, fobie a strach z lidí, můžu říct, že teprve teď začínám cítit mírné zlepšení ale stále to ještě není ono :roll: K tomu jsem dostal Neurol, užívám 0,5 tabletku ráno. Bojím se, jestli na mě nepůsobí spíše neurol než Cipralex a Neurol se bojím vysadit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
2.2.18 19:14

@Luciestep ahoj, mne se psychicky stav zlepsil. Jeste mam slabe chvilky a nekdy propadam strachu, ale neni to tak caste. Bohuzel jsem po nich pribrala deset kilo a rano se probouzim, ze bych mohla zdimat pradlo. Nemate to taky tak nedko? Nejake vedlejsi ucinky? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
2.2.18 19:18

@aureliuss1 S neurolem opatrne, byva na nej velka zavislost. Byt tebou, tak ho okamzite vysadim a beru jen opravdu v tezkych chvilich. Chvilku potrva nez zabere cipralex. Me zacal lecit snad az za pul roku po prvnim brani. Bylo to strasny peklo, jsem rada, ze uz to je za mnou. Preju hodne stesti. Panika je svinstvo, kdo nezazil, nepochopi. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860
2.2.18 19:51

Holky, stále čtu vaši diskusi. Jak jsem již psala, neodvážila jsem se lék vzít. Jednak proto, že se bojím těch vedlejších účinků, jednak proto, že jsem zjistila, že na mé trápení (úmrtí dítěte na rakovinu) by asi stejně nepomohl. Žádnou paniku nemám, jak tady píšete. Lidí se nebojím…Ataky taky nevím vlastně co je. Jen mám teď sama „rakovinu“duše. A trochu z toho škubu, tak mi to na to předepsali. Prostě do toho ale nejdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
3.2.18 13:05
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.18 12:26
@smutná máma píše:
Holky, stále čtu vaši diskusi. Jak jsem již psala, neodvážila jsem se lék vzít. Jednak proto, že se bojím těch vedlejších účinků, jednak proto, že jsem zjistila, že na mé trápení (úmrtí dítěte na rakovinu) by asi stejně nepomohl. Žádnou paniku nemám, jak tady píšete. Lidí se nebojím…Ataky taky nevím vlastně co je. Jen mám teď sama „rakovinu“duše. A trochu z toho škubu, tak mi to na to předepsali. Prostě do toho ale nejdu.

Cipralex není jen na panické úzkosti. Pomáhá překlenout období „křehkosti“, rozkolísanosti, upadání do deprese atd. po zážitku, kterým jsi prošla. Někdy je holt ta životní událost příliš bolestná, než aby to člověk zvládl sám. Jde o to, že pokud se to „nezaléčí“, můžeš upadnout do chronických stavů. Takhle mi to vysvětlila psycholožka i psychiatr. Já ho beru čtvrtý den, řekli mi, že je to tak na 3 měsíce. Na moc mám Prothazin. U někoho je to panická ataka, u tebe „rakovina duše“.
Je mi moc líto, co tě potkalo. Docházíš k psycholožce?

• Citovat
  • Nahlásit
5860
4.2.18 13:17
@Anonymní píše:
Cipralex není jen na panické úzkosti. Pomáhá překlenout období „křehkosti“, rozkolísanosti, upadání do deprese atd. po zážitku, kterým jsi prošla. Někdy je holt ta životní událost příliš bolestná, než aby to člověk zvládl sám. Jde o to, že pokud se to „nezaléčí“, můžeš upadnout do chronických stavů. Takhle mi to vysvětlila psycholožka i psychiatr. Já ho beru čtvrtý den, řekli mi, že je to tak na 3 měsíce. Na moc mám Prothazin. U někoho je to panická ataka, u tebe „rakovina duše“.
Je mi moc líto, co tě potkalo. Docházíš k psycholožce?

nene, nedocházím a plácám se v tom už 4 roky :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.18 14:02
@smutná máma píše:
nene, nedocházím a plácám se v tom už 4 roky :,(

To je ale možná právě ta chyba. Co kdybys to zkusila teď? Plus ty léky, aby jsi se z toho dostala?
Víš, blbý je, že ti to neporadil hned někdo po té události. Měl by minimálně praktik. Ale mě to taky nikdo neporadil a kdybych se k psycholožce nedostala úplnou náhodou, nikdy by mě nenapadlo, jít si pro pomoc na psychiatrii. Dobrá psycholožka + psychiatr by ti měli vysvětlit co a proč a určitě není na místě se tomu bránit. Sama vidíš, čtyři roky a pořád jsi v začarovaném kruhu.
Mary.

• Citovat
  • Nahlásit
Nature00
9.1.19 13:57

Ahoj, dr.mi navysil z 10mg na 20, muj stav se od leta zhorsil co sem se pokusila vysadit leky (mela jsem pocit ze jsem ,,zdrava") zatim beru druhy den, jsem utlumena a nemoc se trochu zhorsila. Za mesic jdu na kontrolu. Je to normalni stav?

• Citovat
  • Nahlásit
822
9.1.19 14:08

Ano, je to normální, mně nasadila rovnou 20 mg a myslela jsem, že se zblázním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nature00
9.1.19 14:10

@LennyL1 ja brala 6 let 10mg ale po tom vysazeni uz to proste nestaci. Tak doufam ze tyto stavy za chvili zmizi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama