Cipralex účinek

Napsat příspěvek
33362
27.3.20 00:10

@Madinola chodis s tim tlakem do nejake poradny? Mela jsi EKG a ECHO srdce? Vysetreni ledvin?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
27.3.20 07:32

@Madinola to chapu, ze se o sebe bojis, ale je to ta uzkost…ty se bojis mrtvicky a ja spani…kazdemu se to projevi jinde…myslela jsem si, ze umru stejne jako ty..ale poslouchej…muj deda je mu ted 75..mel pred 15ti lety take mrtvici…ochrnul na pul tela…hrozny…mel ucpanou krkavici na 100% jednu a druhou asi na 95%…dostal se z toho…ucpane je ma stale..a zije…i docela aktivne…ted mu pred par mesici zjistili rakovinu prostaty…nezhoubnou..i v tomhle stavu sel na operaci a take to prezil..ted chodi ns kontroly..nevzdal to…a mrtvici id te doby nemel…tak zkus trosku verit, ze se ti to uz nemusi nikdy stat…moje psycholozka mi kreslila kolo stresu…mas 100% ceho se lidi boji…40% toho co se nikdy nestane,30% toho co je a nezmenime to…12% netyka se to tebe ale rodiny…10% nemoci a 8% zbyva toho ceho by ses realne mohla bat…a ma pravdu…ve vetsine pripadu se bojime veci co se nikdy nestanou…a dalsi vec moje psycholozka mela za mlada rakovinu prsu…ptala jsem se ji jak to zvladla…rekla mi, ze nikdy ji nenapadlo, ze se nevyleci…ze nejdulezitejsi je verit…tim mi dodala odvahu…odvahu bojovat..cekat, byt trpeliva…je to tezke se z toho dostat, ale musis proste cekat az se najdou leky a spravna davka…ten tlak ti muze litat jen ze strachu…muze to byt projev te uzkosti a nic vic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 09:04

@vodolejka ahojky tehdy jsem měla vyšetřeni srdce tlak mě vyletě kvůli změna hormonálních lékú a taky kvůli tomu jsem měla tu mrtvici, měla jsem sraženinu. Tlak jsem měla stabilizovaný začal lítat po tom cipralexu :worried:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 09:10

@JancaaF2 ja vim že je to běh na dlouhou trať ale trápi mě ta nejistota a strach že příjdu o práci navíc jsem to zkoušela trénovat moc to nešlo ale teď zas se všechno zastavilo kvůli coroně a nezbývá mě moc času když marodím od 24.7. A taky ten doktor mě nechal od prosince leky ktere nezabiraji. To mě k tomu všemu moc nepřidává.:disappointed_relieved: Teď bych tu práci nezvládla kdYž mam strach ze všeho a jezdit busem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
27.3.20 11:01
@Madinola píše:
@JancaaF2 ja vim že je to běh na dlouhou trať ale trápi mě ta nejistota a strach že příjdu o práci navíc jsem to zkoušela trénovat moc to nešlo ale teď zas se všechno zastavilo kvůli coroně a nezbývá mě moc času když marodím od 24.7. A taky ten doktor mě nechal od prosince leky ktere nezabiraji. To mě k tomu všemu moc nepřidává.:disappointed_relieved: Teď bych tu práci nezvládla kdYž mam strach ze všeho a jezdit busem.

Ten strach chapu, ja se taky strasne bala…ja se bala totiz nejdriv, ze prijdu o praci kvuli paragrafum a nemoci sveho syna…kvuli tomu se mi to vse stalo..pak jsem se bala dal, protoze jsem nastoupila v zari do nove skoly a nemohla jsem spat stale a ucila jsem s poslednim vypeti svych sil…do prosince jsem mela spatne leky…zabiraly, ale malo…kazdou vyucovaci hodinu jsem trpela…myslela jsem jen na to zda vecer usnu od dubna do prosince…prozivala jsem peklo na zemi…leky nepomahaly…byla jsem vycerpana..bala se, ze se nepostaram o syna…ale musela jsem i treba po 2 hodinach spanku…takze mi opravdu ver, ze to bylo sileny…hrozna bezmoc a silenej strach, ze prijdou v praci na to, ze se lecim s psychikou, kdyz ucim deti…to je hrozna predstava a zase strach, ze prijdu o praci…no…dalsi vec moje okoli bylo silne proti tomu abych sla k dr…ze budu mimo po ad, ze me nafetuji a budu proste k. o…bala jsem se, ze mi nikdo nepomuze…na vsechny jsem se vykaslala a objednala se v zari k dr…jen muj muz me v tom vsem podporil…take me trapi nejistota…nevim co bude, jestli zvladnu nekdy spat bez leku :nevim: ale po tom vsem cim jsem si prosla mi nezbyva nez verit a byt vdecna, ze me nezavreli do blazince a ze muzu fungovat jako mama manzela a ucitelka… ziju ze dne na den, jim leky a verim a doufam, ze se uzdravim a bude vse jako driv…muj muz chce hrozne druhe dite, ja take chtela, ale s leky nemohu…doufam, ze je nebudu brat dlouho…uz takhle budu mit pripadne mezi detmi velky vekovy rozdil, coz jsem nechtela, ale stalo se a musim to tak brat a taky uz jsem se smirila s tim, ze mozna nikdy druhe mit nebudu… :nevim: vse se uvidi…bohuzel jsem zjistila, ze vsechny veci se nedaji naplanovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 12:32

@JancaaF2 děkuji Ti moc za tento příspěvek vím, že musím zabojovat a ten hnusný strach porazit. Třeba to všechno posunou a já se postupně zotavím. Nebo to prostě budu muset zvládnout posr..na strachy a překonat. Víš já se bojím i té samoty, že kvůli tomu to nedám, každý den je to stejné stereotip a já tu sama zas sama na všechno. Už před tím než se mě to stalo byl můj život jeden velký stres a tímto to prostě vyvrcholilo. Nemám přátele, nemám koníčky byla jen práce a dokud byly děti doma tak děti. Takže teď mám jen ten hnusny strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
27.3.20 13:10
@Madinola píše:
@JancaaF2 děkuji Ti moc za tento příspěvek vím, že musím zabojovat a ten hnusný strach porazit. Třeba to všechno posunou a já se postupně zotavím. Nebo to prostě budu muset zvládnout posr..na strachy a překonat. Víš já se bojím i té samoty, že kvůli tomu to nedám, každý den je to stejné stereotip a já tu sama zas sama na všechno. Už před tím než se mě to stalo byl můj život jeden velký stres a tímto to prostě vyvrcholilo. Nemám přátele, nemám koníčky byla jen práce a dokud byly děti doma tak děti. Takže teď mám jen ten hnusny strach.

Bez pratel a bez rodiny to musi byt tezke, ale zkus v tom najit pozitiva…nikdo te neresi…u me najednou vsichni nechapali, ze nepiju…ze nikam nechodim, ze jsem silene zhubla, ted zase pribrala…kazdy to resil…nedokazala jsem se poradne postarat o sveho milovaneho syna…to bylo to nejhorsi…a jinak ty nemusis jakoby nic zvladat…ty musis jakoby zvladnout to nez zaberou leky…nejak se rozptylit…ty leky uz pak tu uzkost „znici“ jen to vydrzet nez se to stane…ja si porad myslela, ze si to delam sama…ze na to porad myslim…ale to proste delala rozhazena chemie v mem mozku (ze stresu)…muj syn se mi po nocich dusil…uzdravila jsem ho dala do skolky a zase treba dva dny a znova…bylo to silene stresujici…a kdyz jsem ze dne na den nemohla spat byl to dalsi sok… nechapala jsem proc, co jsem komu udelala, proc ja atd…mozna si rikas to same…jo a presne to je to kolo stresu, ty se bojis, ze nezvladnes jit do prace, kdy v dubnu? Vzdyt se ani nevi zda se do prace pujde :nevim: proc se tim stresujes ted? zkus se nad tim zamyslet…ten coronavirus ti vlastme pomohl…ja to sleduji a neverim, ze to v dubnu skonci..to to teprve vyvrcholi…a zatim to zkus proste neresit..co bude za mesic…treba uz ti bude lip a kdyz ne tak co se nejhorsiho stane? prijdes o praci? vzdyt o ni prislo pul republiky…jsou horsi veci…a zdravi je nejdulezitejsi…tak se nejdriv dej dokupy a pak res ostatni veci…ja teda bojovala hodne…moje dr mi rekla, ze nechape jak jsem mohla zvladnout cely uvazek s tou moji uzkosti…take to nechapu…chtelo se mi umrit…a ziju a jsem stastna aspon v ramci moznosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
27.3.20 14:28

@JancaaF2 jani měla jsem také problémy se spaním, já byla tak zoufalá že jsem se nechala i hospitalizovat. Nevěděla jsem naprosto kudykam. Totální zoufalství, beznaděj a strach z každé noci.. Já jsem se bála zavřít oči, zhubla jsem také k nepoznání. Stal se ze mě zombik. Celé mé dny se točili jen okolo spánku a úzkosti z toho jsem měla nehorázne. Tvé příspěvky mi mluví z duše. Jsem ráda že jsi to take zvládla a zvládás. Ono se to sice rádo vraci já beru pořád cipralex a na noc trittico. Už jen minimální dávky a vysazovat asi ani nechci. V tom nejhorším pekle jsem nespala ani s práškem na spaní.. Spíš jsem byla tak 2 3 hodiny v kómatu. Prisernej stav. Drž se a díky za zjištění že v tom nejsem sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33362
27.3.20 14:34
@Madinola píše:
@vodolejka ahojky tehdy jsem měla vyšetřeni srdce tlak mě vyletě kvůli změna hormonálních lékú a taky kvůli tomu jsem měla tu mrtvici, měla jsem sraženinu. Tlak jsem měla stabilizovaný začal lítat po tom cipralexu :worried:

Vetsinou mrtvice byva prave dusledkem vysokeho tlaku :nevim: Delali Ti Echo srdce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33362
27.3.20 14:38
@JancaaF2 píše:
Ten strach chapu, ja se taky strasne bala…ja se bala totiz nejdriv, ze prijdu o praci kvuli paragrafum a nemoci sveho syna…kvuli tomu se mi to vse stalo..pak jsem se bala dal, protoze jsem nastoupila v zari do nove skoly a nemohla jsem spat stale a ucila jsem s poslednim vypeti svych sil…do prosince jsem mela spatne leky…zabiraly, ale malo…kazdou vyucovaci hodinu jsem trpela…myslela jsem jen na to zda vecer usnu od dubna do prosince…prozivala jsem peklo na zemi…leky nepomahaly…byla jsem vycerpana..bala se, ze se nepostaram o syna…ale musela jsem i treba po 2 hodinach spanku…takze mi opravdu ver, ze to bylo sileny…hrozna bezmoc a silenej strach, ze prijdou v praci na to, ze se lecim s psychikou, kdyz ucim deti…to je hrozna predstava a zase strach, ze prijdu o praci…no…dalsi vec moje okoli bylo silne proti tomu abych sla k dr…ze budu mimo po ad, ze me nafetuji a budu proste k. o…bala jsem se, ze mi nikdo nepomuze…na vsechny jsem se vykaslala a objednala se v zari k dr…jen muj muz me v tom vsem podporil…take me trapi nejistota…nevim co bude, jestli zvladnu nekdy spat bez leku :nevim: ale po tom vsem cim jsem si prosla mi nezbyva nez verit a byt vdecna, ze me nezavreli do blazince a ze muzu fungovat jako mama manzela a ucitelka… ziju ze dne na den, jim leky a verim a doufam, ze se uzdravim a bude vse jako driv…muj muz chce hrozne druhe dite, ja take chtela, ale s leky nemohu…doufam, ze je nebudu brat dlouho…uz takhle budu mit pripadne mezi detmi velky vekovy rozdil, coz jsem nechtela, ale stalo se a musim to tak brat a taky uz jsem se smirila s tim, ze mozna nikdy druhe mit nebudu… :nevim: vse se uvidi…bohuzel jsem zjistila, ze vsechny veci se nedaji naplanovat
:hug: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 14:43

@JancaaF2 máš pravdu nejdůležitější je zdraví´, ale já si nedovedu představit, že ty leky zaberou tak, že najednou nebudu mít ty hrozné myšlenky a strach. To mě taky táhne dolŮ, že si nedovedu pŕedstavit, že budu normální, nbeudu se bát jet někam sama busem, jít sama k doktorovi, k holiči. A navíc ty léky mě nedělají dobře na ten tlak, když dám 5 kapek tlak se utřepe, 6 kapek začne tlak lítat, proto se bojím zda mě těch 5 kapek zvládne úzkost, teď mě aspoň už není tak blbě, dokonce jsem byla dnes na pricházce. Jinak Tě obdivuju, že jsi to tak zvládla chodit dópráce. Nevím přesně jestli jsi taky měla strach vycházet, jezdit busem nebo chodit k lékaři sama, jak já. Ale obdivuju, že to tak zvládáš. A děkuju za písmenkovou podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33362
27.3.20 14:44

Nespat je peklo. Lide, co to nezazili, nepochopi. Loni touhle dobou jsem mela 50 kg. Dnes mam 70…zaplat Pan Buh…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 14:45

@vodolejka echo mě dělali doktor mě řekl že dobrý, z vysokeho tlaku bych prý neměla sraženinu ale krvácení, tak nejspís ty hormony na přechod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33362
27.3.20 14:45
@Madinola píše:
@JancaaF2 máš pravdu nejdůležitější je zdraví´, ale já si nedovedu představit, že ty leky zaberou tak, že najednou nebudu mít ty hrozné myšlenky a strach. To mě taky táhne dolŮ, že si nedovedu pŕedstavit, že budu normální, nbeudu se bát jet někam sama busem, jít sama k doktorovi, k holiči. A navíc ty léky mě nedělají dobře na ten tlak, když dám 5 kapek tlak se utřepe, 6 kapek začne tlak lítat, proto se bojím zda mě těch 5 kapek zvládne úzkost, teď mě aspoň už není tak blbě, dokonce jsem byla dnes na pricházce. Jinak Tě obdivuju, že jsi to tak zvládla chodit dópráce. Nevím přesně jestli jsi taky měla strach vycházet, jezdit busem nebo chodit k lékaři sama, jak já. Ale obdivuju, že to tak zvládáš. A děkuju za písmenkovou podporu.

Fakt zaberou, byla jsem na tom jak Janca a tedy ani pracovat nemohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33362
27.3.20 14:47
@Madinola píše:
@vodolejka echo mě dělali doktor mě řekl že dobrý, z vysokeho tlaku bych prý neměla sraženinu ale krvácení, tak nejspís ty hormony na přechod.

Je dobre, ze Te pohlidali! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama