Cirhóza jater - konečné stádium?

Anonymní
23.4.15 08:30

Cirhoza jater -konecne stadium?

Ahoj holky, tchyne ma cirhozu jater, je ji 70 let. Cirhozu nema z alkoholu, nikdy nepila, ale z prasku a nezdrave stravy. Zalila se vodiu, vyndaly ji 20 litru… Je tyden z nemocnice a zacala se pocuravat, pokadila se do postele(uz to resime plinkama). Ale obcas mluvi strasne nesmysly, treba nas nepoznava nebo si mele pro sebe, navazne nesmyslne na nasi konverzaci. Patri tohle k te cirhoze a je to jako konec? V nemocnici rekly, ze mela infekci v moci a blaznila kvuli tomu, pak byla 3 dny normalni a ted to zacina zase znova. Vsichni jsme z toho uz na nervy, nevime co delat.Jsme v zahranici, takze doktori nic moc, tvrdi, ze musime vydrzet az 5 mesicu.Jo a ona nevstala z postele uz od ledna. nechce chodit, ze ji boli zada. Mela uz vodu na plicich.
Omlouvam se za anonym, ale neni to muj zdravotni stav.diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.4.15 08:42

Je mi to lito, ale myslim si, ze je to konecna :hug: jestli to patri k cirhoze nevim, ale pripada mi to jako celkovy kolaps organismu

Me matce pred 20 lety, taky rekli, ze ma zacinajici cirhozu. Cela zezloutla a byla v nemocnici, bylo to z chlastu. Rekli ji, ze pokud neprestane chlastat, tak je sni konec. Hele chlastala a behala jak ciperka dalsich 15 let, nez ji prejelo auto. Ta zit zdrave, tak je tu snad do 100

• Nahlásit
  • Citovat
6809
23.4.15 08:45

To je mi lito. Jaterni encefalopatie do obrazu cirhozy patri. Mela by mit lecbu.. lactulosa, dieta s omezenim bilkovin apod, ale to by mel restit jeji internista. Pomuze to jen docasne, bohuzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.15 08:48

Je mi to líto, ale je to konečná :( máme to samé v rodině, taky mi na tohle umírá blízký člověk, i ty příznaky sedí :(.. ty nesmysly co povídá a tak, jsou prý z toho, jak nefungují ty játra, tak jdou nějaký toxiny a jedy do mozku a pomalu ho traví.. hodně sil.. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
23.4.15 09:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky, tchyne ma cirhozu jater, je ji 70 let. Cirhozu nema z alkoholu, nikdy nepila, ale z prasku a nezdrave stravy. Zalila se vodiu, vyndaly ji 20 litru… Je tyden z nemocnice a zacala se pocuravat, pokadila se do postele(uz to resime plinkama). Ale obcas mluvi strasne nesmysly, treba nas nepoznava nebo si mele pro sebe, navazne nesmyslne na nasi konverzaci. Patri tohle k te cirhoze a je to jako konec? V nemocnici rekly, ze mela infekci v moci a blaznila kvuli tomu, pak byla 3 dny normalni a ted to zacina zase znova. Vsichni jsme z toho uz na nervy, nevime co delat.Jsme v zahranici, takze doktori nic moc, tvrdi, ze musime vydrzet az 5 mesicu.Jo a ona nevstala z postele uz od ledna. nechce chodit, ze ji boli zada. Mela uz vodu na plicich.
Omlouvam se za anonym, ale neni to muj zdravotni stav.diky

To je mi líto :( bohužel tenhle stav je nevratný, jde játra transplantovat, ale v jejím věku to už nikdo neudělá…ta zmatenost může být už spíše ze stařecké demence, myslím, že souvislost to nemá. Každopádně je nutná lékařská péče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
23.4.15 09:08
@Míšáneček píše:
Je mi to líto, ale je to konečná :( máme to samé v rodině, taky mi na tohle umírá blízký člověk, i ty příznaky sedí :(.. ty nesmysly co povídá a tak, jsou prý z toho, jak nefungují ty játra, tak jdou nějaký toxiny a jedy do mozku a pomalu ho traví.. hodně sil.. :hug:

aha, to mě nenapadlo, ale asi to bude těma toxinama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
23.4.15 09:10

Patrne jde o jaterni encefalopatii, mimo to by mela brat leky na odvodneni ( Furon),lactulozu. Nic nezkazite cajem z plavune,2× denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.4.15 09:17

Holky diky.ani to nebudu rikat manzelovi.oni si vsichni mysli, ze bude dobra.ten caj zkusim, nasadime dietu, tim nic nezkazime.

• Nahlásit
  • Citovat
23.4.15 09:18

@veronika67 no je to tom, „my už přetahujem“ dva roky.. před 2 roky, řekli, že je konec.. u nás je to bláznění, halucinace, svlíkání, a z hodnýho člověka se stal hrozně zlej.. dokonce jednou v tom bludu vyhrožoval nožem… hrůza :( kdo nezažije, asi si ani nedokáže představit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
23.4.15 09:21

@Míšáneček to je hrozný, čím si procházíte :( moje babička měla něco podobného se sestrou od tchýně, ona teda měla klasickou demenci, ale jak říkáš, zlej člověk, dělala ji naschvály, když šla na velkou rozmazala si to po sobě atd. nebo jí utíkala ven, takže si babička užila a až bylo po všem, onemocněl děda a 6 let byl ležák a starala se o něj :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.15 09:39

@veronika67 u nás to teda nejsou naschvály. je prostě nemocnej.. V noci tě zmlátí a ráno to neví..
Je to těžký a spíš bolí vidět, jak dopadne hodnej člověk.. Je mi 19, a radši chci třeba ve 40-ti umřít než tohle..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
23.4.15 09:54

@Míšáneček jo to znám, taky mi bylo hrozně vidět dědu, on teda jen ležel, nemluvil, nepoznával nás :(…takhle nemluv, jsi mladá a o tomhle vůbec nepřemýšlej :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
23.4.15 09:56

@Míšáneček ano presne tak, intoxikace mozku.

• Nahlásit
  • Citovat
KackaDoup
23.4.15 09:57

@wanillca a co ostropestrec? to jen nej bylina na jatra

• Nahlásit
  • Citovat
463
23.4.15 12:30

@KackaDoup U nás ten ostropestřec nezabíral, myslím že je vhodnější spíš pro očistu a prevenci než akutní problém. Ale ta plavuň opravdu zabrala. Ještě bych asi doporučila Flavobion a Esential. Něco z toho vyrábí i Generica, ta je levnější, ale nevím, jak se ty její preparáty jmenují.
Co se týká diety, nemusí být nějak drastická, stačí kupovat nízkotučné a hojně doplňovat listovou zeleninou. Není také na škodu sníst denně 10 omytých pampeliškových stvolů, když je pampelišková sezóna, ale do toho se asi babi chtít nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama