Církevní svatba - zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 22:22
Církevní svatba - zkušenost

Předem se omlouvám za anonym, ale je to dotaz zatím jen informativní, proto nechci rozpoutat vlnu dotazů od těch co mě znají. Zajímalo by mě jak je to s církevním sňatkem, oba s přítelem jsme pokřteni, Já jsem hlavně prarodiči vedena k víře od malička, od puberty je to však spíš pasivní víra. Do kostela chodím párkrát do roka. Přítel je křtění nejspíš jen ze zvyku, kostel navštěvuje maximálně na půlnoční mši. Zajímalo by mě jak je to tedy s přípravou a obřadem. Oba se chceme určitě v kostele brát, já určitě z důvodu, že věřím. Přítel kvůli atmosféře, „nerozlučitelnosti“ atd. Prostě to má ten hlubší význam, jen civilní obřad prostě nechceme. Prosím tedy o rady a zkušenosti, zda na tom byl někdo před svatbou podobně a zda je nutná nějaká příprava, sezení s farářem, zpověď atd… Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
blobfish
Závislačka 4620 příspěvků 31.10.14 22:26

Zajděte za knězem, po kterém chcete, aby vás oddal, a on vám vše řekne. Pokud nemáte konkrétního kněze, zajděte do kostela, kde se chcete vzít. Každý kněz má trochu jiné požadavky.

saramo
Závislačka 2799 příspěvků 31.10.14 22:27
@Anonymní píše:
Předem se omlouvám za anonym, ale je to dotaz zatím jen informativní, proto nechci rozpoutat vlnu dotazů od těch co mě znají. Zajímalo by mě jak je to s církevním sňatkem, oba s přítelem jsme pokřteni, Já jsem hlavně prarodiči vedena k víře od malička, od puberty je to však spíš pasivní víra. Do kostela chodím párkrát do roka. Přítel je křtění nejspíš jen ze zvyku, kostel navštěvuje maximálně na půlnoční mši. Zajímalo by mě jak je to tedy s přípravou a obřadem. Oba se chceme určitě v kostele brát, já určitě z důvodu, že věřím. Přítel kvůli atmosféře, „nerozlučitelnosti“ atd. Prostě to má ten hlubší význam, jen civilní obřad prostě nechceme. Prosím tedy o rady a zkušenosti, zda na tom byl někdo před svatbou podobně a zda je nutná nějaká příprava, sezení s farářem, zpověď atd… Děkuji

Tak bez přípravy vás asi nikdo v kostele neoddá…

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 31.10.14 22:28

On si to dělá každý farář v podstatě sám, takže se to může trochu lišit. Každopádně na přípravu se chodí. My jsme ji měli skvělou, manžel není křtěný a myslím, že svou víru tehdy neměl tak úplně vyjasněnou, takže se trošku bál. Příprava však byla zaměřená na manželství, jeho úskalí a možnosti přecházení potížím. Zpověď není povinná, ani jeden z nás ji neabsolvoval.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 22:30

@saramo Tak to je mi jasné, jen mě zajímalo jak taková příprava probíhá.

ivulka00
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 31.10.14 22:33

Nám příprava probíhala tak, že jsem si zašli párkrát s knězem popovídat - takový katecheze:) Byli jsme tam jen párkrát, ale možná to bylo proto, že manžel rok byl u svatého přijímání a na přípravy jsme chodili tenkrát půl roku společně každý týden :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 22:33

@zuzkasim Děkuji, přesně z toho mám taky strach, že to přítele nějak zaskočí a bude se toho taky bát… Když to hodně přeženu, tak jsem měla namysli třeba to, zda to nebudou nějaké hluboké rozmluvy a Písmě svatém, svátostech atd.

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 31.10.14 22:37
@Anonymní píše:

U nas probihala nad hrnkem kafe se super fararem v jeanech kdy jsme probirali ruzna temata od sexu po neveru. Bavilo me to moc.

saramo
Závislačka 2799 příspěvků 31.10.14 22:39
@Anonymní píše:

Tak ptala jsi se jestli je to nutné, tak jsem odpověděla, že dle mě ano. Nás dodával kamarád a na přípravu jsme k němu taky chodili, ale pohoda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 22:42

@saramo Já vím, děkuji moc za odpověd, nemyslela jsem to nijak zle. Špatně jsem formulovala otázku, je mi jasné, že příprava nutná je, jen mě zajímalo co obnáší :)

markyj
Závislačka 4095 příspěvků 31.10.14 23:07

Ahoj, je to spis takove povidani o manzelstvi. O situacich ktere mohou ve spolecnem zivote nastat atd.
My jsme o bohu a o vire jako takove moc nemluvili. Bylo to spis takove prijemne povidani u kavy.
Urcite se neni ceho bat :)
A jinak jsme tam byli asi 4×

Olivie1
Nováček 4 příspěvky 31.10.14 23:40

Všechno záleží na knězi, jaký je, jaké má názory. Určitě budete docházet na přípravy formou rozhovoru, my jsme toto absolvovali cca 2 měsíce, kamarádka byla s partnerem pouze 3×…
Určitě je to dobře, že přípravy probíhají, člověka to přinutí, aby se zamyslel nad věcmi, které jsou pro něj jindy samozřejmostí. Pro mně celý obřad v kostele byl velmi silným zážitkem.

verca.d
Kelišová 5651 příspěvků 31.10.14 23:57

Tak předně - je bezvadné, že jste se rozhodli vzít se v kostele :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: Atmosféra je opravdu úplně jiná než na radnici.
My měli úžasnou přípravu na manželství s Jáhnem nad hrnkem kafe ;)
Ráda jsem si poslechla jeho názor na manželství, když v něm sám už žije 35let ;) Bylo to bezvadný :potlesk: :potlesk: :potlesk: Probírali jsme i historii, byl nakloněný jakémukoli dotazu nebo tématu.
Přípravy byly celkem asi 4,ale poslední počítat nemůžu, to jsme mu naháněli kuřata na dvorku :lol: Nakonec prohlásil, že je moc pěkně, než abysme otvíraly hluboká témata tak si radši něco ugrilujem :jazyk:
Než jsme začli o manželství bylo na dvoře jeho 5dětí už se svými dětmi tak jsme viděli jak to chodí v praxi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nakonec jsme hluboká témata otvíraly až do pozdních nočních hodin i s jeho paní :D :D :D
Ráda bych Ti odpověděla co obnáší příprava, ale jak psaly pisatelky přede mnou - je to člověk od člověka -farář od faráře jak to „uchopí“.
Záleží spíš na vás jakým směrem by jste chtěli, aby příprava vedla a to by nebylo špatné poptat se mladých lidí kolem vás jaké mají zkušenosti s tím nebo oním farářem ;)
Jestli je nutná zpověď?… já jsem to brala tak, že když o něco žádám Boha je nejlepší žádat jako „nepopsaný list“.Jak se říká s čistou duší a pokorou.
Určitě s přítelem vyberete toho správného člověka, který vám bude sympatický a splní vaše očekávání ;)

ProfZa
Povídálka 11 příspěvků 01.11.14 00:13

Známí měli přípravu napůl „teoretickou“ = povídání s farářem a napůl praktickou - vzal je do několika rodin, aby viděli příklady v reálném životě. Jak dobré, tak špatné :-)

beruska9
Extra třída :D 10943 příspěvků 01.11.14 04:23

Zalezi od kazdeho farare. Ja to neabsolvovala, ale cerstve mi kamaradka vypravela, jak meli nekolik sezeni s hrozne pohodovym, probrali vsechno mozne od oblibenych knih az po mereni bazalni teploty :mrgreen: (ale hlavne veci kolem manzelstvi samizrejme) a pak na posledni sezeni prisel jiny a dostali plnou davku hlubokych rozmluv ;) Pokud mate moznost, tak si vyberte takoveho, co vam sedne ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >